Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

eu inca astept sa mi se trezeasca copilasii, nu stiu ce-i cu ei
andra s-a trezit pe la 3 azinoapte dar pt ca o culcasem tarziu, dupa 11, i-am dat suzi si a adormit la loc si inca doarme..
iar vlad de 2 zile nu mai doarme ziua si in schimb doarme mai mult dimineata,nu ma pot plange sicera sa fiu..ca tare bine e sa savurezi dimineata linistit decat sa te trezesti cand raasare soarele..

va pup si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

miki ce tare cu copii profita mami profita!!

multumesc pentru raspunsurile legate de diversificare! pentru mine, sincera sa fiu, pare totul foarte complicat dar cu rabdare si informatii o sa ii dau de cap pana la urma! apropo de gluten si eu stiam ca se da cat mai tarziu, chiar si dupa 11 luni! cred ca ar trebui sa facem o lista pe care sa o atasam la pagina principala cu alimentele cu potential alergen, ar fi de mare ajutor...

noi suntem bine, luca avea acum 3 zile 6660! deja cand trebuie sa il car in scoica ma termina, scoica are 5500 plus kg lui...a devenit complicat. pregatirile de botez sunt gata, avem totul pus la punct si de abia astept.

in rest, o zi frumoasa tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gata, am schimbat bebelina, i-am dat papica. acum merg si eu sa-mi fac micul dejun. si bineinteles cafeluta ca cea de la catank a fost cam micuta sa vedem, poate vine strumphitza cu una mai mare

xeo ce-am ras.... asa-i, bine-i odihnit
vai dar ce mult a costat. nu trebuia sa coste asa mult. trebuia maxim 25 lei ca nu este greu coletul. esti in afara orasului? ca atuinci au tarife mai mari.

cami ai reusit sa ajungi la plaja? sa faci baie in mare?

miki deci si tu esti odihnita azi, sa inteleg?

lalely lasa ca si eu sunt tot habarnista la capitoul asta dar ne descurcam noi o sa vezi.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza si Anastasia este mereu cu ceva in gurita. cu jucariile paturica, pumnuletii, degetele, tot , tot.
poate acum apar primele semne si pana ii ies mai este. ar fi bine.

gata, merg sa mananc si apoi ne pregatim sa iesim afara. este cam innorat dar trebuie sa iesim si cu ceva treburi.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip


Fetele, nu fiti speriate ca nu e mare treaba...Vedeti ca eu am trimis odata cu carticelele despre psihologia copilului si o carte bb despre diversificare....e o versiune a diversificarii, puteti lua de acolo ce vi s epotriveste, dar e faina.....e detaliata. salvati-o in desk, faceti scrisul mai mare si cititi-o...doar mare atentie sa nu le dati produse care pot provoca alergii ...

Deea, nu stiu de unde stii tu treaba cu glutenul ca ar trebui dat pana la 7 luni...eu stiu ca dimpotriva ...abia dupa 8 luni...mare grija deci..dc nu are enzimele necesare la nivelul intestinului poate face intolerantza asta la gluten...care-i boala celiaca si e f urata...nu trebuie sa-i expunem la alergeni asa micutzi...deci documentati-va inainte de orice. mai ok asa

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


ai un pm! Multumesc anticipat si aici!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

gata, am schimbat bebelina, i-am dat papica. acum merg si eu sa-mi fac micul dejun. si bineinteles cafeluta ca cea de la catank a fost cam micuta sa vedem, poate vine strumphitza cu una mai mare

xeo ce-am ras.... asa-i, bine-i odihnit
vai dar ce mult a costat. nu trebuia sa coste asa mult. trebuia maxim 25 lei ca nu este greu coletul. esti in afara orasului? ca atuinci au tarife mai mari.

cami ai reusit sa ajungi la plaja? sa faci baie in mare?

miki deci si tu esti odihnita azi, sa inteleg?

lalely lasa ca si eu sunt tot habarnista la capitoul asta dar ne descurcam noi o sa vezi.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Cafeaua tare si buna sta in cescuta mica!

Nu sunt eu consumatoare de cafea dar ma pricep la preparat, ...nu am primit rosii pina acum

Fugiti afara ca vine soarele peste voi!!!...peste mine a venit deja... fug si eu

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

'neatza!

Lalely, Viss, am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui xeo

Buna dimineataaaa!!!

Numai voi puteti intelege cat de bucuroasa sunt in dimineata asta...copilu' mic a dormit de la 12 noaptea pana la 5dimineata!Pt prima data...
N-am mai dormit si io atat de mult de nu mai stiu cand...
Are 6,7kg si maine face 13 saptamani.
Adoarme singurel in patut, dar seara il mai doare burtica.

A venit colacelul de baie.De pe ocazii.ro.Faza ciudata a fost ca el a costat 35ron , dar expedierea a costat 51ron.Prin FanCurier.Cam exorbitant, ca sa zic asa, dar nu avea sens sa parlamentez cu omu'de la usa ...
Copilu' e lesinat dupa baita in cada mare, asa ca ...acu' nu ma iau de ei,data viitoare n-o sa mai apelez la FanCurier.

La mare e cald raau,va invit la un frappe!!!
Si ...

(fac urat dupa 5 ore de somn, ha???)
ce frumoasa e viata, cand e odihnit neuronu'...

Mami de fete cucuiete si bb
Tudor-d.n. 15 aprilie



O ce veste minunata!!! numai vesti bune am citit...deea s-a intilnit cu viss, tu esti fresh, scrish e aproape gata cu pregatirile de botez... super!!!



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank stiu ca asa este. eee glumeam si eu.
nici eu nu sunt bautoare de cafea, mai beau cateodata asa cu lapte, mai mult lapte
eu inainte nu beam cafea deloc, deloc dar de cand cu sarcina beau. vezi ce mi-a facut bebelina? m-a facut sa beau cafea. acum simt ca mi-e pofta de cafea si inainte nici nu vroiam s-o vad.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish abia astept sa vad mamica frumoasa la botez si bebe bagat la apa.
ce grasulin este Luca

catank ce soare? ca la noi este un nor de zici ca vine seara. sper sa nu ploua ca trebuie sa iesm imediat. ce fain ca la tine este soare, da si la mine
oare cand vine vara? vorba lui bb_yasmi.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput