Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fete dragi, am intrat sa-mi iau ramas bun de la voi pentru o saptamana.Plec maine dimineata in Antalya si sper ca la intoarcere sa curga cu vesti bune si sa pot citi tot ce veti scrie pana atunci.Va imbratisez cu drag!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

aerlilian vacanta placuta si sa ne auzim cu bine peste o saptamana!

iaura21 Annisia YLARI multumesc pt sfaturi si retete! am mai studiat pe net aseara si se pare ca majoritatea femeilor au problema asta cu caderea parului dupa nastere, se pare ca eu am tras lozul castigator :) sper sa se mai domoleasca un pic, o sa incer retetele voastre si o sa vorbesc si cu doctorul, poate imi mai recomanda niscaiva vitamine...

data nasterii, ca ramasesem datoare, este 15.05.1979

ps - de ce tot trebuie sa faceti capitol nou, care e explicatia pt treaba asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Va salutam si noi pe ziua de azi,
Si eu am greturi dimineata, dar in jumatate de ora imi revin. Deasemenea sunt foarte nervoasa si la munca si acasa .
Astazi mi-am facut programare pentru saptamana viitoare la bitest. Ma duc sa citesc sa vad ce presupune.
Cat despre morfo noi o facem la 13 saptamani si trebuie sa avem rezultatul pentru bitest cu noi (nu stiu de ce…)
Kraluca – si eu am inceput sa am burtica, dar cred ca de la mancare. Am fost in concediu si m-am ingrasat 4 kg….
Iaura – ce ciudat si eu am nasul infundat de o saptamana, dar credeam ca e de la aer conditionat. Sa fie oare de la sarcina ???.....nu stiu
Aerlilian – vacanta placuta. Sa ne aduci mult soare si multe poze din Antalya.

Am uitat, data nasterii: 19.09.1980

in 8+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Salutare burtici !!! Ma bucur enorm ca exista acest locusor unde putem discuta si imparti pareri. Eu sunt la prima sarcina, am aflat intamplator pe la 6 saptamani . Sambata trecuta am fost la al doilea eco si l-am vazut pe bebitza cum dadea din manute si picioruse, parca era un pestisor. Acum stau si ma uit la poza toata ziua .
In rest nu am mai fost la controale si abia astazi am fost la laborator pt lunga lista de analize la sange. Acum trebuie sa imi caut doctor pentru ca doctora la care am fost nu asista la nasteri...chiar parea draguta. Daca stiti pe cineva de incredere in Brasov, va rog....
Eu va doresc burtici linistite si frumoase !!!

UM: 18.04.2011
DNP: 24.01.2012

gravidutza 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Mi-am propus sa intru mai des sa incep sa va cunosc, dar nu a fost chip. Sambata suntem nasi la Deva, asa ca am fost in febra cumparaturilor. Am colindat magazinele, din pacate cu copiii dupa mine si acum sunt franta.

Maine plecam cu trenul si o sa facem vreo 9 ore. Nu mai am curajul sa coduc, caci nu mai am reactii la volan si mi se face f somn, asa ca nu ma risc. Sotul este deja acolo, asa ca alta alternativa nu am.

Sunt un pic suparata caci nu am reusit sa ma programez pentru morfo de 12 sapt. Avea tot plin. Mai sun maine la alt cabinet recomandat de dr ginecolog.

Va pup si sa auzim numai de bine.

Olga, mamica lui David iepurasul si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

bun venit noilor mamici, sarcini usoare si bebei sanatosi

of, am ramas blocata cand am vazut ca a plecat porumbita, nici nu am cuvinte...


eu vin cu vesti bune dupa bitest, a iesit f bine, la eco bebele era activ, dadea din cap si batea din palme, sunt sanatoase si inima, stomacelul, peretele abdominal e integru, TN e 1,2. sunt fericita si mai linistita.
am facut o poza cu tel la eco ca nu aveau hartie sa o imprime, o sa postez poza

spre deosebire de voi, annisia, sophia, matza, mihacor eu nu am greturi mai deloc,nu am avut nici in primele sapt, nici la prima sarcina, doar usoare ameteli de o vreme, probabil am hipotensiune.
mihacor, macar ai scapat de gatit cu greturile

iaura, dureri am si eu, tot in abdomenul inferior, eu le-am pus si pe seama cezarienei caci se intampla si inainte sa raman ca la miscari bruste sa am usoare dureri (ca o restrictie mai mult), poate sunt aderente de la cezariana, ma voi lamuri la nastere

de baietel mare si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

lexi, felicitari pt eco, ai un bebe cuminte, nu te ingrijora


de baietel mare si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Sara felicitari pentru vestile bune Asteptam poza cu bebe

Olga, mamica lui David iepurasul si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Neata si de la mine.
Am uitat sa va dau DPN 05.02.2012.
Azi ma duc lamedicul de familie sa vad ce analizese fac gratis si sa vad ca medicamentele se dau compensat.Iar maine ma duc sa-mi fac analizele.
Voi mamici cu burtici , cum sunteti ?

Multi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Nicole1980 starea asta de nervozitate o am si eu.
Mai ales la servici,am observat ca de o saptamana si ceva sunt asa.
Nu mai beau colasi pepsi de cand amaflat,ciocolatanu maipap , cafea beau dar fara cofeina.
Nu suport dulciurile iacsssssssssssssssss si eram o mare devoratoare de dulciuri.

Mergi la inceput