Clasa a -III-a:2011-2012 (1)

Clasa a -III-a:2011-2012 (1) | Autor: loryi1974

Link direct la acest mesaj

Si uite-asa,incet,incet,am ajuns si la clasa a-III-a.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pai fiica-mea doarme la greu,se joaca la greu si citeste la greu.
Astazi se afiseaza rezultatele de la etapa competitionala la romana si la mate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Noi avem o problema
Vrea suvite mov pentru nunta - acum ma dau pe net dupa spray/nuantator/rimel de par ... ceva mov sa fie
Si duminica Bon Jovi
In concediu abia in august.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

So,s-au afisat.
Concluzii:Lala,scoala 146 ce detine recordul national cred de punctaje de 100 pe la etapele anterioare la romana ,la etapa competionala de la Nastasescu bate recordul la absenti,iar cei prezenti au fost in jurul punctajului de 92,adica sunt copii buni ,dar la acea scoala se intampla lucruri necurate pe la etapele din timpul anului.
Deci,amplasati mai fratilor supraveghere video la orice concurs si trimiteti lucrarile la alta scoala la corectat,sunt curioasa cate punctaje umflate mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Si mai sunt cateva scoli de acest gen:88 etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Si mai sunt cateva scoli de acest gen:88 etc.


La 88 nu-i ajuta, iti pot spune sigur.Sunt insa cateva doamne invatatoare dascali adevarati ce inca fac carte la nivel inalt. La faza competitionala insa nu sunt incurajati sa mearga, fiecare parinte se intereseaza cand e si daca vrea duce sau nu copilul.

Felicitari pentru rezultatele fetei sunt excelente si scoala voastra se ridica din ce in ce mai mult ceea ce este minunat.
Ai o fetita foarte isteata si felicitari sincere si tie, le meriti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

unde vedeti voi rezultate ca eu nu vad nimica:))

in orice caz, felicitari micutei tale, Lori! s-o tina tot asa !!

ai mei sunt la mare, Sofia citeste de zor. Cica si-a terminat deja caietul de vacanta la romana .

Vara asta eu trebuie sa-mi scriu doctoratul, nu stiu cati purici facem impreuna, dar as vrea sa mai repetam tabla inmultirii ca ii place mult.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Vai de mine, deja intr-a treia? Speram sa ma stam macar un pic intr-a doua. Ca a fost tare bine...
Bravo fetitei tale, Lori! E tare de tot!
Fiica-mea nu prea avanseaza cu caietul de vacanta, a facut abia cateva pagini, dar ieri a renuntat ca a scris la engleza si deja a fost prea mult penru ea...La Buratino e abia la pagina 64, citeste maxim 10 pagini pe zi, dar asta e, incet si sigur. O las si eu sa doarma cat vrea, sa se joace liber...doar e vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ba da,Lala la 88 s-a soptit si la etapa competitionala,cel putin intr-o sala -supraveghetoarea,invatatoare a scolii,si-a ales vreo 2-3 copii dintr-o sala si le-a soptit.Stiu ce vorbesc.Nu putea sa le sopteasca foarte mult ,e adevarat,dar la un anumit nivel cateva indicatii bine plasate fac diferenta-de exemplu;"nu ai transcris bine dialogul"-probabil ca respectivii transcrisesera cu tot cu "spuse broasca testoasa"-adica 3 p in plus din sopteala.Sigur sunt copii buni pentru ca e greu sa faci din 80 p 100 la romana,dar mi-e foarte clar ca au exagerat cu punctajele de 100 la celelalte etape.
Orice punctaj peste 95 p inclusiv la romana e foarte tare.La mate,sunt copii care au luat mult,adica au facut ultima problema si pe cea cu dreptunghiuri,dar sunt foarte putini.Multi copii f buni se invart pe la 60-70 p.Sub 60 p inseamna ca s-a gresit si la problemele de dificultate medie sau scazuta.Peste 60 p inseamna ca au facut cate ceva si din cele dificile.Am tradus si eu din punctaje..
Important este ca organizatorii sa traga niste concluzii din ce se intampla zilele astea in educatia romaneasca si la anul sa controleze mai mult ce se intampla la etapele de calificare.
Sorana,si a mea a descoperit oglinda Iar eu trebuie sa invat sa fac coafuri,vai de capul meu ca n-am nici urma de talent in domeniu.....Primesc o groaza de reclamatii si mutre imbufnate,probabil ar cam trebui sa fac un curs in domeniu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ce bine ca am baieti - am scapat de coafuri .

Zilele trecute am avut in ograda inca doi copii, un baiat si o fetita de 6 ani. Pregatesc eu trupa de soc sa iesim in parc, fac rucsacul cu jachetele, sticle de apa, servetele, le dau hainele cu care sa se imbrace, incaltarea si...cand sa iesim pe usa imi pica fisa ca fetita ar fi trebuit pieptanata . Iau eu o perie si ii zic: Ha,ha, am uitat sa te pieptan! Fetita imi raspunde: Dar eu nici nu vreau sa ma pieptan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Anya,am trecut si noi prin faza urletelor la tentativele de periat.Acum am intrat intr-o era noua si trebuie sa urmez un curs de perfectionare daca vreau sa fiu apreciata :)

Mergi la inceput