Clasa a -III-a:2011-2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Multumesc,Lala,are o generatie buna ca si cea precedenta.Sa vedem ce se va intampla in continuare.Urmeaza un an dificil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Aha. Nu ma asteptam...sincer.
Eu am avut copilul acolo in primara si invatatoarea lui nu proceda asa, la fel si colegele ei de an.
Anul acesta insa ele au avut cl I, neimplicate in concursuri.
Eu am mutat copilul si pot spune ca desi l-am mutat intr-o scoala net mai buna si intr-o clasa extrem de competitiva bagajul de cunostinte acumulat de la invatatoare l-au situat pe o pozitie fruntasa.
La fel s-a intamplat si cu alti copii mutati.

Deci omul sfinteste locul, pacat ca apar si altii care strica un lucru bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ei i-am cumparat perie cu o fetita desenata si pe care scrie Sophia. Nu ma mai lasa sa ma ating de pieptanat de atunci:D, dar codite fac si eu si uneori dupa baie coafura cu perie si feon, ca la salon, ii place cu parul intors inspre exterior:D

Sa vad acuma cu ce vine de la mare, aolica;)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Poate e un incident izolat.Dar rezultatele de 100 p de la etapele anterioare sunt prea multe ca sa fie adevarate in totalitate.Pacat si de acei copii de la scolile cu dificultati in organizarea unui concurs cinstit care merita cu adevarat punctaje mari.
Fetele noastre se schimba ,vor sa arate bine ,mai nou vor sa se asorteze ,cel putin a mea :)) Nu pleaca afara fara sa se maimutareasca un picut in oglinda :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

daaaa. A mea m-a pus sa ii repet zilnic la telefon ce cadouri i-am adus de la Viena:D

mai, cu suflatu samd mie mi-e efectiv sila:(
eu nu pot sa uit la bac , ca tot veni vorba, cum incepusera sa vb etc etc si am facut senzatie cand am rugat sa fie liniste ca n-am nevoie de ideile lor din comentarii rasuflate:D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Eu am urmarit "fenomenul" Nastasescu, desi fiimiu nu a mers decat in clasa a III-a la prima faza la romana, ca sa-i vad nivelul ca pre la clasa avea numai B (a luat 94 de puncte), iar concluzia a fost ca etapa a III-a este mult mai usoara decat celelalte doua ... vreti 100 de puncte dati bani doar la etapa 3 . In ce priveste etapa competitionala, se dau subiecte foarte grele, premiile sunt reduse, de aceea parintii prefera sa nu mai oboseasca copilul si de aici numarul mare de absenti. Aceleasi concluzii le-am tras trei ani la rand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Anul asta ,etapa a III A la romana a fost cea mai dificila dintre cele trei,dupa parerea mea.La mate cea de-a doua a fost cea mai simpla.
E firesc sa fie dificil la etapa competitionala.Cred insa ca ultima problema care nu a fost pe pasi la rezolvare a avut prea multe puncte.Anul trecut pb dificila avea mai multi pasi,un copil putea sa faca o parte dintre ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Mai merge cineva la Bon Jovi?

Apropos de aranjamente - fi-mea nu se suporta cu nimic in par. Nu coada, nu clama, nu ... nimic.
Asta ne da oaresce batai de cap la sport. In sensul ca vor profele sa-si faca coada si ea nu rezista mai mult de 5 min cu coada . Nu are parul foarte lung, e pana la umeri, e si in scari, de ce n-or lasa-o in pace?
E drept ca si fi-mea e capoasa, am tot vrut s-o tund mai scurt ... dar nah, cum si-ar mai face suvite mov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pai,Sorana,de ce nu ii faci ? s-ar putea sa ii treaca daca ii faci de cateva ori . La noi functioneaza urm :daca ii interzic ceva,acel ceva devine prioritatea nr.1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Ii fac. Le vrea pentru nunta sora-mii. Problema este ca deja o programasem la coafat pentru ziua nuntii iar suvitele (daca le facem cu nuantator) ar trebui facute cu o zi inainte, deci trebuie inca o programare la coafor cu o zi inainte.
La nici 9 ani sa te duci de 2 ori la coafor pentru o nunta mi se pare cam mult.
In fine, mai caut un pic, poate gasesc ceva gen rimel de par sau ceva de gen ca sa poata fi facut in aceeasi zi.
Nu m-am gandit sa-i interzic doar ma deranja un pic partea practica a problemei.


Mergi la inceput