dr Ion Ionut

dr Ion Ionut | Autor: bebeta23

Link direct la acest mesaj


Buna fetelor
Sunt o aspiranta la statutul de graviduta si mamica si imi tot caut rezolvare la problema iar din ce am citit si aici pe forum si pe alte forumuri salvarea s-ar numi Ion Ionut
As vrea sa imi spuneti care dintre voi a ramas insarcinata cu ajtorul dansului, cate au nascut cu dansul, care este si cat a durat procesul actiunilor pana la scucces, cate ne-ar costa si mai ales cum ati reusit sa ajungeti la dansul? am inteles ca este foarte foarte ocupat.
Astept raspunsurile voastre
Bafta la sanatosi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Da-ne mai multe amanunte...Ce probleme ai?
Eu am nascut cu dr. Ion si intr-adevar e un om de toata isprava!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

am sindrom ovarian polichistic,prin urmare ciclu neregulat sau chiar si absent, iau pastile ca sa am menstra din cand in cand trebuie fortat sa vina pt ca absenteaza si cate 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

eu iti recomand alt doctor se numeste Dr. Stelian Pana si lucreaza la spitalul filantroia. eu cu ajutorul lui am ramas gravi. si eu am avut ovare polichistice si o sa vezi ca un dr adevarat iti va spune ca nu chisturile sunt motivul pt care nu ramai gravi.

daca vrei neaparat la giulesti poti sa mergi la dr. puia sorin. e super bun si el dar foarteee aglomerat.

mult succes

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +18


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

multumesc mult Clau pt recomandare
sarcina usoara si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Bebeta, ce alte teste si analize ai facut pana acum?
Datorita ovarelor polichistice ai menstruatia neregulata...
Si eu pana sa ajung la Bucuresti, medicii din orasul meu, nu-mi dadeau altceva sa iau decat duphaston, carpicon...rahaturi...nici unu nu m-a trimis la endocrinolog, nici unu nu mi-a zis sa fac analizele hormonale (LH, FSH, Progesteron, testosteron, prolactina....), nimeni nu mi-a zis de histerosalpingografie (HSG)....Monitorizare de ovulatie ai facut?

Sotul tau a facut spermograma, spermocultura?

Dl dr Ion Ionut intr-adevar este un medic excelent. Poti sa-ti faci o programare la cabinetul privat sau il gasesti la Giulesti, in fiecare zi, fara joi, intre orele 13-16. Dupa o prima consultatie iti va spune ce sa faci si cand sa mai vii.

Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

si eu am ovare polichistice si ciclu neregulat, dar am ramas insarcinata fara probleme, de 2 ori ... poate ar fi bine sa faci analize mai amanuntite...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

buna cami
da stiu ca e din cauza sindromului, am fost internata de 3 ori la parhon cate 1 saptamana pt analize prima oara suspecta de sindrom cushing care s-a dovedid a nu fi cazul dar s-a depistat sindromul ovarian polichistic, a doua oara am fost pt control si tratament si a trei-a oara la fel, unde mi s-au facut fel de fel de analize la sange la hormoni urina ecografi peliviene si intravaginale, la tot, tratament cu siofor, duphaston sau AC pe care nu le-am tolerat, pt o perioada de vreo 2 ani s-a reglat venea la 28-30 de zile luna de luna, asta din momentul diagnosticari pana anul trecut in august cand ne-am hotarat sa facem bebe, exact in luna aia a venit la 49 de zile, iti dai seama ce fericire, credeam ca am ramas, si din prima, eram in extaz, mai ales ca autosugestia face minuni, am fost la gineco, mi-a facut eco, a zis ca o posibila sarcina foarte mica in jur de 5 saptamani sa revin peste 1 saptamana sa confirme
cu o zi inainte de consult dimineata am inceput sa sangerez, doar urme pe hartia igienica, am sunat dr si mi-a zis sa iau no spa si daca creste in abundenta sa merg la cabinet, seara deja eram un izvor, am mers mi-a zis ca a fost un posibil avort menstrual, neputand confirma daca a fost sau nu sarcina, eu zic ca nu.....
si de atunci nu s-a mai reglat, ba venea o luna la 28-30 de zile urmatoarea la 48 pana cand anu asta nu mi-a mai venit din ian pana in mai, cand am fost la dr, mi-a dat tratament cu augumentin si ovule pt inflamatie si arefam dupa tratament sa am ciclu, care a venit conform schemei, a doua luna insa adica iunie, trebuia sa imi vina pe 7 si a venit cand inca luam tratament cu arefam adica pe 3 si nu tocmai sange ci ca o scurgere maronie gen mici cheaguri sau membrana si atat, a durat 5 zile si s-a oprit......
nush ce sa mai inteleg.....
oricum din toamna vom merge amandoi la analize si eventuale tratamente, daca nu reusim sa concepem pana fac 30 de ani ADOPTAM....alta solutie nu vedem...sperm din suflet sa se rezolve situatia cu adoptiile pana atunci ca sa putem lua acasa un pui de om nou nascut dar si mai tare sper sa raman insarcinata si sa am si eu puiu/puisorii meu/mei :D
multa sanatate si de vesti bune sa auzim
ps: scz ca m-am lungit atat..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

ce ma bucur sa aud vesti asa frumoase, prindem si noi aspirantele mai multa speranta
multa sanatate tie si puisoilor tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Bebeta, tu cati ani ai?
Parerea mea este sa nu te hazardezi si sa te gandesti deja la adoptie.
Dumnezeu are grija de noi si ne va da bebelusii nostri.
Ia-o incet. Daca tu analize ai facut, atunci sa mearga si sotul - nu numai femeia este cauza infertilitatii in cuplu. si barbatul poate fi cauza (e cam 50- 50%).
Apoi, programeaza-te la un medic si cere sa faci o histerosalpingografie (se vede daca trompele sunt permeabile; este posibil ca acestea sa fie infundate si atunci nu se poate intalni ovulul cu spermatozoidul).

Astea sunt cele mai importante investigatii pe care ar tb sa le faceti.
Curaj si cu Dumnezeu inainte





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

buna cami
am 25 de ani si da trebuie sa fac treaba cu trompele si alte investigatii dar de aia intrebam de dr ionut, auzind ca este foarte bun si foarte cumsecade tot de pe forumuri dar nimic concret, incercam sa aflu mai multe lucruri despre dansu, si in speranta de a ramane pacienta dansului mult timp, sa stiu la ce sa ma astept, cat ma va costa, etc.
sotul zice ca anterior de mine fosta iubita a ramas insarcinata dar a ales sa avorteze si ironic sau nu i-am spus ca poate nu erai tu fericitul viitor tatic, poate era cu altu, n-ai de unde sa stii, nu poti sa bagi mana in foc, in ziua de azi fidelitatea e o calitate pe cale de disparitie...e constient ca va trebui sa faca si el analize.
ma gandesc la adoptie pt ca vreau sa ma pregatesc mental inca de pe acum , daca poti sa intelegi de ce ...nu concep sa nu am un puiut, imi doresc de cand ma stiu.....
iti multumesc mult pt incurajari si pt sfaturi, esti o scumpa..

Mergi la inceput