Strumfi de iul-aug 2007 (218)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

mychy, de david era vorba, nu de damian. damian e inca ok cu mancarea, desi a inceput si el s-o lase mai usor, ca doar a trecut pragul de 1 an (cand cica isi pierd interesul). bine ca damian si-a facut rezerve considerabile .

am fost la gratiela nitu de la cabinetul similimmum. e in piata alba iulia cabinetul, tipa mi s-a parut ok, desi n-am avut niciun fel de recomandari despre ea. vroiam sa ma duc la ei si am intrat pe site, am vazut ca din cei 6-7 homeopati ea ar fi cea mai potrivita ca a lucrat cu copii si am zis hai, fie. m-am bucurat ca am gasit destul de repede loc, am sunat marti si vineri m-am dus. am stat cam 40 de minute cred, l-a si vazut/observat, l-a controlat in gat, la ganglioni, l-a ascultat la inima/plamani, i-am povestit ce si cum si apoi ne-a dat afara din cabinet si ea a cautat remediul (cu un soft, desigur ). apoi mi-a dat remediul, unic. cica e in special pt pofta de mancare diminuata (pe care ea o considera mai mult de ordin psihologic decat fiziologic, la fel ca si mine dealtfel). cica sa-i dau 2 granule in fiecare zi la ora fixa timp de o luna, pana la urmatoarea vizita.
o s-o sun s-o intreb daca continui - avand in vedere rezultatul deja obtinut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Bine v-am regasit fetelor!
Sunt la Ghermanesti din aprilie si pana ieri nu mi-am aranjat laptop-ul sa pot folosi netul. E taaare nasol fara forum! Am venit aici inainte de Pasti si aici am ramas. Mie mi se pare o vesnicieeee!!! Abia astept sa ma intorc in Bucuresti. E fain din multe puncte de vedere dar si rau, chiar si pentru fete, care ma intrebau ieri "daca tata tot le-a facut asa o curte minunata de ce nu a facut-o cu mai multa lume in ea?"
e clar ca se simt singure, chiar daca am mai avut noi musafiri si avem femeia care vine zilnic la menaj si, pe Magda din Brasov care a venit sa se ocupe de ponei. Avem si doi motanei de vreo 2 luni jumate, asteptam si un cocos si doi iepurasi.
Cred ca nu am nici o sansa sa recuperez cu cititul din urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

La multi ani:
Elisa
Maria
Arina Ilinca
sa cresteti mari si sa aveti parte numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.......
vivela, la david ma gandeam, normal!
luna, scaunul asta l-am luat http://www.scauneautocopii.ro/136-scaun-auto-jane-monte-carlo-15-36-kg.html
kariris, beneficiile statului la tzara, cel putin pe timpul verii, sunt infinit mai mari decat statul in oras, in bloc. cred ca ti-e greu, dar macar nu suferi din cauza de caldura, zgomot, scoti fetele mai usor afara..........

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Buna dimineata fetelor, inainte de a intra in sedinta vreo doua vorbe pe scurt. Cred ca se intampla ceva ca parca de saptamani in sir in week-end am numai ghinioane si intamplari nefericite. Trebuia sa plecam din oras sambata la un eveniment da' numai bine ca vineri dupa serviciu am cazut pe scarile coaforului, puteti rade, da' am cazut atat de rau, pe spate si m-am proptit in maini ca altfel imi rupeam gatul, am stat toata noaptea cu gheata si comprese de cartof, mi se umflasera foarte rau mana si piciorul, m-a pocnit si-o migrena asa c-am stat la pat pana sambata seara si duminica ca sa compensez am dus copilu' la piscina.

Despre scaune...foarte putini parinti in ro isi mai tin copiii de 3-4 ani in scaun. Daca se gandeste pe ideea "merge si-asa"...

Luna, de la Mothercare? ca si eu tot Graco booster am luat desi oscilam intre ala si Britax.

mychy, tu ce scaun ai luat?

Vivela, sunt si eu curioasa ce remediu i-a dat pentru pofta de mancare? si de unde se cumpara chestiile astea? n-am incercat niciodata dar mai stii...

Kariris, dar doi porcusori de guineea foarte draguti nu vreti? am eu de dat :) - ne-am procopsit cu ei din propria prostie si mor de dragul lor insa fac mizerie in apartament

Stefania, mult succes cu serviciul, cum se acomodeaza Andre la cresa?

revin, am fugit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

cigny, naspa cu cazaturile, bine ca n-a fost mai rau!.
am pus link in mesajul anterior cu scaunul: Jane Montecarlo am luat. pana acu nu i-am gasit cusur, poate doar pretul

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

Kariris, bine ai revenit. hai, te rog, nu ma deprima...ca si mie tot de asta mi-e cel mai frica, sa nu ma simt izolata ca-n codru si copiii sa se plictiseasca prea rau.

Cygni, nasol cu cazatura, putea sa iasa rau. eu am cazut odata pe niste scari (fusesem la gineco ) - aveam 21 de ani si niste toaceeeeee de 10 cm...m-am dus sanie cu cracii in sus, cred ca a fost amuzanta faza pt cei care m-au vazut. dar m-am lovit la coloana, la noada, dupa vreo 20 de pasi mi-a venit sa lesin. m-am pus in cur pe jos pana m-am linistit. si in ziua aia am mai "lesinat" de vreo 3 ori. ma rog, cand simteam ca nu mai vad si nu mai aud ma asezam si imi reveneam, dar a fost tare nasol, m-am speriat rau.

remediul a fost ales dupa discutie, ziceam eu acum cateva zile ca acelasi remediu, intr-o alta dilutie si dupa alta schema de administrare i-am dat cand avusese eczema, la 8-9 luni. deci conteaza mult si aspectele astea. remediul a fost Sulphur ch200, dar mai mult ca sigur ca nu functioneaza la toata lumea.

cristina26, .

imbrac piciul si iesim ca n-are stare, azi e o zi "de-aia" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna,

Ne-am intors de la mare de o saptamana, dar "fuge timpul ca nebunu' " si eu nu apuc sa scriu.

La Multi Ani, Elisa!
La Multi Ani, Arina!

Sa cresteti mari si sa fiti mereu santoase si fericirte.

Timi,, mersi frumos de urari. Drum bun si vacanta placuta, nu am apucat sa citesc mult din urma si nu stiu unde v-ati dus, sper sa descopar.

Cygni, nasol cu cazaturile, sper sa te refaci cat mai rapid.

Vivela, ma bucur ca David mananca mai bine, stiu cat erai de ingrijorata; chiar ca e uimitoare homeopatia asta.

pupici la toata strumfaria, fara exceptii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cygni, merci pentru oferta dar nu mai vreau niciun animal Si asa toata ziua incerc sa salvez viata pisoilor care trec prin tot felul de traume cauzate de "ingerasul" de Karina. Fetele mele nu ca se plictisesc aici dar au devenit mult mai agitate, salbatice, neascultatoare si obraznice.
Ieri s-a dus Karina cu pistolul cu apa la ponei si i-a stropit in ochi de nu mai stiam cum sa-i potolesc. Cainele latra ca disperatul la cai, are cusca exact vis-vis de tarcul poneilor, Karina pandeste momentul sa arunce un pisoi pe cai in tarc, aruncare pe care a experimentat-o deja si cu sora ei si cu restul vietatilor din curte nu stiu, zau dar s-a facut mult mai rea copila asta de cand suntem aici.

Magda le face doar curat, le da mancare si le schimba apa. Ii e frica de cai ca de moarte. Eu trebuie sa intru la ei sa-i toaletez, sa le dau drumul in tarc si sa ii bag inapoi in grajd. Iar eu ma pricep la cai ca baba la tir
Caii s-au obraznicit si astia la odorheiul secuiesc unde i-am avut peste iarna: daca nu le dau drumul pana la ora 8 in tarc, Cezar incepe sa dea cu copita cat poate in usa de la boxa si sa muste din peretii de lemn... toata boxa lui e roasa si distrusa, iar cand vreau sa-i bag inapoi se bate cu Cabral sa ii ocupe boxa lui. Intr-o zi a reusit iar Cabral nu a vrut nicicum sa intre in boxa lui Cezar si a fost agitat toata ziua, nu m-am inteles cu el. adevarul e ca mi-e si cam frica de ei mai ales acum de cand cu operatia, daca imi arde unul un fund sa ma dea mai incolo, m-a scos din uz.
Una peste alta, o fi mai bine pentru sanatatea fizica a copiilor aici, dar pe mine ma omoara incet statul la tara. Nu mai stiu ce metode sa mai adopt sa o potolesc pe Karina, care parca s-a nascut cu un scop precis: sa ma bage pe mine in pamant si sa o supere nonstop pe sora-sa.
Pacat de toata munca si investitia facuta aici, nu stiu inca daca a meritat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

pup minunatele,
si in special pe KARI
Ce nume au si caii, mai ales Cabral...e o mica vedeta imi place.
Putere multa iti doresc mami de doua fete cucuiete, una mai cucuiata decat cealalta

cygni, imi pare rau, bine macar ca a fost numai atat, si nu mai rau.ai incercat cu ceva Arnica- sub froma de gel sau chiar bilute homeopate?

Anto, sa va fie de bine concediul

ceva poze noi din week-end. https://picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/Apr272011?authkey=Gv1sRgCKmzlqWSgbWXJQ#5620588522125342370


Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

http://sertarulcubijuterii.blogspot.com" target="_blank">ce mai fac eu

http://viatacudba.blogspot.com/p/poze-cu-bibi.html#" target="_blank"> Bibi
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161172" target="_blank">David
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159663" target="_blank">Bogdan
http://paul-mihaita.blogspot.com/" target="_blank">Mihaita
http://seek-on.com/wpmu/ionut/" target="_blank">Ionut






Mergi la inceput