Strumfi de iul-aug 2007 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

La multi ani Elisa si Arina! Mamicile lor ce mai fac? Ocupate, nu?

Stefania, bafta! Se vor acomoda copiii repede!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

stefania, bafta la servici!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Stefania, bafta cu serviciul . acomodare usoara lui Andre la program.

ieri ma duceam cu ai mei la carfour baneasa, eram in zona si trebuia sa luam cate ceva. in fata noastra, o masina ticsita cu "doamne" si cu pitici claie peste gramada, fara scaune de masina, evident (in baneasa nu se poarta ). comentez cu al meu: "ce naspa, mai sunt si femei, probabil mamele copiilor" . nu apuc sa termin ideea, ca hop pe geamul din stanga-spate iese un cap de copil, de vreo 3-4 ani. eu, socata, ca il vedeam ca iese, pana s-a pus aproape cu fundul pe portiera. am zis ca-i culmea nesimtirii, a indolentei si a nepasarii. dar nuuuu, ca langa copilul ala s-a strecurat si o fetita, mai mica, aproximativ in aceeasi pozitie . si radeau si se imbranceau pe jumatate iesiti din masina ...
i-am zis sotului sa dea claxoane, poate "doamnele" s-au pierdut in explicatii despre coafor si nu vad ce fac odraslele. putin le-a pasat, probabil ne-au facut cu ou si cu otet...

fetele din afara, ia ziceti, cam ce ar pati cineva din lumea civilizata sa-si expuna asa copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Vivela chiar ma gandeam la asta zilele trecute cand am lasat copiii la gradinita, era dimineata si gradinita este langa o scoala deci sunt o groaza de parinti care duc copiii la gradinita, cresa, scoala. Nu am vazut nici un copil mic fara scaun iar copiii mai mari in spate nu in fata. Chiar imi aminteam de Romania si de eterna scuza ca nu am bani de scaun. pai aici isi pierdeau permisul si venea si protectia copilului
Micky
Monicabo

Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ei ce scaun de masina....eu am vazut odata un copil de 3-4 ani, langa sofer, in picioare.daca punea tacsu o frana , ghiulea il facea! inconstienti!!!!
apropos de asta, ma duceam cu soferul de la firma intr-un loc, a fortat asta semaforul pe galben, ala din fata a pus frana, iar eu m-am dus de pe bancheta din spate cu capu-n plafon. m-a durut capu de nu va zic. daca in locul meu era un copil zbura pana in parbriz......
aprospo v-am zis ce multumita sunt de noul scaun de masina

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

mychy,chiar asteptam "reviul" la scaunul de masina caci am dat linkul si unei prietene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

georgi, si eu am scaund dinala si-s multumita. imi place (de fapt sotului) ca e usor. saracu' trebuie sa-l monteze si demonteze de multe ori, ca are nevoie de spatiu in masina.
si n-a stiut ce mare avantaj e sa fie scaunul de masina usor pana nu am luat si pt damian unul, care e greu rau de tot. nah, producatorii s-or fi gandit ca pui scaunul si acolo ramane, nu-l fatai tu in fiecare zi.

mychy, nasoala faza.
lui Andrei cum ii vine centura, ii vine bine peste umar?

l-am dus pe david la maica-mea ieri. si mi-a dat telefon mai tarziu ca tre' sa se duca sa umple frigiderul, ca a disperat-o cu mancarea . sper sa nu dam in extrema ailalta.

eu ma declar socata inca o data de cat de bine functioneaza la noi bilutele astea de zahar (homeopatia). e clar ceva dracesc in ele .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, citesc da' nu-mi vine crede despre pofta lui damian. la ce dr te-ai dus? l-as duce si eu pe andrei....pt diverse!
scaunul e foarte ok, husa e faina si nu transpira in el. centura ii vine bine peste umar, si chiar am inaltat spatarul. e foarte usor si m-am linistit cu "scaunul fara centuri proprii". dupa ce creste pot folosi sezutul ca inalator.

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

multumesc gabi,mychy..o sa-i trimit link sa citeasca..daca nu l-as fi avut pe asta a lui mihnea,chicco neptun,sigur l-as fi luat pe al vostru caci eu sunt tare nemultumita, in special ca transpira si ca daca adoarme ii cade capul in fata invariabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza
[
aprospo v-am zis ce multumita sunt de noul scaun de masina

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"



Ce scaun ti-ai luat? I-am luat si eu lui Adelise scaun nou in weekend, un Graco booster cu spatar, tare bine sta in el.

Vivela aici pana la legal i-ar fi cam linsat populatia la semafor, sigur s-ar fi dat vreo mamica cu spirit civic jos la ei. Saracii copii.

Mergi la inceput