Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely sambata aveti botezul??? sa aveti parte de vreme frumoasa si bb linistit!! asteptam pozicile


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Lalely - multumesc mult ! Si apoi cum faci cu bibe (daca nu-l dai pe loc?)
Iar m-am trezit eu si doarme el - sunt tare fericita, ca tot mi se parea ca nu doarme destul in 24 ore fiindca nu doarme f mult ziua. Aseara ma intreba prietena mea - doarme de 3 ori pe zi ziua? eu NUUUUU... asa ca intrasem la idei; dar in total noaptea cu dimi in parc doarme peste 12 ore din 24; iar el de cand s-a nascut nu doarme mult (imediat dupa nastere a stat 2 ore sa se uite in jur, tati il vedea pe geamul de la neonat )

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, cu ce tetina ii lapte laptele cu cereale catalinei?? eu am vazut ca sunt de la avent 3+ cu orificiul variabil pt hrana semisolida.... a gandeam sa ii cumpar azi. i a adus nasa lui cereale orez cu roscove de la nestle si ma gandeam sa ii pun o masura seara in bibe. tu cat ii pui??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si de la noi!
am dormit de la 11 la 6, si se pare ca ne-am cam invatat in brate...., sa vedem... sa sa ma lase si pe mine sa fac niste mazare azi...
Somleac multumesc, mi-am dat cu niste unguent cu salicilat , a trecut 90 la suta , dar dupa ce m-am dat Dodo nu a vrut sa pape tata, pb ca o deranja mirosul , ca la urmatoarea masa a luat-o fara pr

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

revin, fara probleme a luat titi la urmatoarea masa...Yasmy si mada voi ii dati cereale dupa ce implineste 4 luni, ca mea e manechina oricum nu-mi fac probleme...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia noi poimaine facem 4 luni. zilele astea (poate azi , maine nu stiu) incep sa ii pun o masura cred in bibe de seara. dar nu stiu inca exact nici cand incep, nici daca incep (dar cred ca ii voi pune o sg masura daca tot am cutia de cereale).


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Am intrat ieri pe contul comun si am vazut pozici cu bebelusi tare draguti...ce mai, nu pot sa spun decat ca e o odisee cu bebelusi foarte frumosi Am vazut si pozici de la fetele care au botezat, mi-au placut ff mult cum erau bebei imbracati, tortul lor si se vede din poze ca v-ati simtit tare bine ..chiar daca uni bebei au plans la botez
O sa va pun si eu link-ul cu pozici pe mail-ul comun ptr cine va dori sa ne vada

Cu intarziere ii urez si eu Madutzei la multi ani, sa fi sanatoasa si sa te bucuri de familia ta frumoasa.. Cu cate probleme am pe cap am si uitat sa iti zic la multi ani...sper ca imi accepti scuzele si urarea..fie ea si mai tarziu

Sunt in cautare disperata de cresa si nu gasesc, toate locurile sunt ocupate pana in ianuarie anul viitor...si la stat si la particulari...iar din sept ar trebui sa merg la munca.. Plus ca e si baitaie de joc la unele crese..ingrijitoarele te mint pe fata ca au/nu au locuri..una iti zice ca au pana in ianuarie, alta ca nu au decat 3 zile pe spat pana in noiembrie si apoi 2 zile pana in decembrie..si uite asa ...deja imi e sila de toata treaba asta..statul iti da concediu de maternitate 15 sapt si apoi cauta ca fraiera loc la cresa si nu gasesti ca-s copii prea multi si locuri prea putine...Din noiembrie fata mare imi merge la gradinita si trebuie sa gasesc ptr ea si un loc la o cresa ptr perioada vacantelor.. Si nici un ajutor nu ma din partea a lor mei..deloc...in fine..

Anna tot are crampe...ieri le-a avut tot asa puternice si mi-a plans ff mult..iar de fiecare data cand regurciteaza imi si scoate lapte branzit afara...se intampla si din cauza ca se agita ca o doare burtica si imi vomeaza...o mai aud si cand e in patut cum ii vine lapticul inapoi is se ineaca ...In rest creste frumos, gongane, rade cand ii vb, vrea si ea sa vb cu tine, te urmareste cu privirea is o adora pe sora sa mare..cum se apropie de ea cum incepe sa se agite de bucurie...iar Stefi o iubeste mult, ca ma anunta cand Anna a vomat, o apuca de manunta, incearca sa ii dea jucarii..dar apar si momente cand e geloasa si vrea sa o muste, o strange de mana, picior..sau ii pune mana pe fata ..sau ii ia mana Annei si o pune pe fata ei si apoi spune ca Anna i-a facut buba ...Deh nu doar ea sa fie pedepsita ca-i face buba Annei ci si bebe ca-i face buba Stefaniei..

Gata s-a trezit si mezina...merg sa o pregatesc ca plecam pana afara ..

v-am pupacit


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Buna seara fetelor, eu acu am terminat mancarea si imediat ma apuc de calcat, daca nu adoarme Ghighi ca atunci ma duc la nani.

Ailed pentru torticolis masaj cu diclofenac sau orice alt unguent antiinflamator, masajul se face pana la omoplati nu doar in zona gatului, supozitor cu indometacin.

Alexina a sa va fie de bine crestinarea.

Am vazut azi noapte poze su perba cu bebelusii de Vic, sa-ti traiasca si sa va bucurati de ei.

Miki esti superba iar copii sunt delicioasi. Mi-au placut tare mult pozele alea cu Andra labartata . Saraca nasica voastra cum a rezistat in biserica cu Andra in brate? Acasa ati tinut botezul?

Strumphitza v-am admirat si pe voi, mie mi se pare ca-ti seamana si tie piscoata, mai ales la barbie, e o dulce si are un zambet cuceritor.

Concertul pruncutzilor mei a fost superb, m-a impresionat tare multam stat aseara pana la 23 acolo cu invitatii ca am dus ceva suc si crontaneli sa avem prilej de povesti. M-a dezamagit insa numarul mic din cei invitati care au facut act de prezenta. Nu pentru mine ca n-au venit ca cei apropiati care trebuiau sa vina au fost ci ca nu s-au ostenit sa-si duca copii la asa ceva. Sunt convinsa ca daca era circul cu program infect dar bilet scump se faceau luntre si punte sa-i duca. A si bineanteles ca am uitat aparatul acasa.

Azi am plecat cu Ghighica de acasa la 8 si am ajuns inapoi la 22.Se strange surubul la noi si trebuie sa cumparam gesie , faianta, am dat comanda de mobila de bucatarie ca urmare va trebui sa cumpar si aparaturile, obiecte sanitare..... doamne si ce greu e sa te hotarasti cand vrei sa fie si frumos si ieftin si functional si rezistent

Vreua sa va intreb, am din cand in cand ( nu zilnic la 2-3 zile ) o scurgere usor rosiatica, parca ar fi niste firisoare de sange. Ce poate fi s-a mai lovit vreuna dintre voi de asa ceva. A si pe mine ma doare inca un capat al cicatricii. Mi-o mai trece vreodata?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


n-am facut acasa din comoditate si pt ca noi abia ne-am mutat si bani de mobila ioc..asa ca aevm doar srictul necesar, baile, bucataria, paturile si cam atat botezul l-am facut la o pensiune in snagov unde facusem si la vlad, in ideea sa aiba copilasii loc sa se joace si sa traga pe dreapta la as fi vrut eu lac si piscina acasa si curte mare de joaca si etc etc..
nasa a rezistat eroic, ce sa mai zic ca nici nu vroia sa vina initial ca avea interdictie, trebuie sa stea la pat ca putea sa nasca prematur, dar in final a venit si zicea ca o sa stea jos undeva..dar i s-a facut mila de cea mica de cum plangea si a incercat sa o linisteasca..far sa aiba vreo sansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Neata,

Pisuc si eu congelez laptic,am 3 recipiente VIA pt situatii de urgenta si exact asa ma gandeam sa procedez:decongelat la bain marie si transfer in biberon...Nu stiu cum de doarme Petru atat..la mine bebe s-a trezit de mai multe ori aseara...cred ca de 5-6 ori...parca nu mai schimbam si noi nimic...

Miki
..si eu am vazut pozele tale si mi s-au parut superbe...Ce amica are ochi deschisi cred..sau cel putin asa se vad acum..

Lavi..ce mancacios ai tu acolo...

Ma pregatesc sa ma duc la mani/pedi..ma pregatesc de botez!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




da, sper sa si ramana deschisi ca noi ii avem caprui amandoi
si a mea azinoapte s-a trezit de vreo 3 ori sa pape si vlad de 2 ori sa faca caca, e deranjat la stomac si de ieri nu va spun cum alerg dupa el toata casa cu oala ca nu mai apuca saracutul sa ajunga la ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

miki buburuza ta face si temp??




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



nu, febra n-a facut..eu cred ca mai dureaza oricum asta cu dintii, probabil momentan se pregatesc gingiile..

Mergi la inceput