Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Gata, am aparut si eu la raport dupa o zi arhiplina!
A fost minunata intalnirea de dimineata cu Scrish si bebe Luca. Parca ne cunosteam de-o viata si tare mi-a placut sa povestim, iar Luca este un bebe dulce si cu o figura de intelept zen Multumim pentru poza Scrish, asa e ca am uitat sa rugam pe cineva sa ne faca si noua o poza, dar data viitoare promitem! Sa mai repetam, clar! Imi pare tare rau de masina, sper sa se rezolve repede...
Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


Ce plimbarete sunteti voi!!! Voi la o mica birfa si copiii la nani ce frumos...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ailed, cum s-a descurcat Maria cu pampersul lui dodo ? cred ca mai bine decat Nick a meu cu fiica -sa sa stii ca are Maria cui semana, e bucatica rupta din tine , asta dupa cate mi-am dat eu seama asa putin in 10 min, deci trebuie sa mai studiez mai mult data viitoare cand te-oi prinde iar sa imi scuzi coafura ciufulita dar fusesem pe afara si muream de cald cand am intrat in casa, asadar si prin urmare,( grecii fac comert pe mare ) mi l-am prins dar precum acum e tot tuns in scari imi ieseau toti ciufii in diferite directii

Catank, multumim eu nu conduc, Nick e soferul.. o sa fac si eu scoala de soferi aici cand o sa am timp, acum cu piscoata asa mica nu am cum , dar las ca e bun si soferul meu aici se conduce super civilizat, prioritate, te lasa sa treci strada chit ca traversezi aiurea, nu claxoneaza nimeni , eu de cand sunt aici nu stiu daca am auzit claxon de masina de 2 sau 3 ori Cat despre ce gateste domnu sot specific englezesc, pai nu prea e nimic specific aici la ei, ca ei avand atat de multe colonii peste tot in lume , au o adunatura de mancaruri dar nu se complica el la chestii care cer multa munca si migala, el face vita/porc/miel la cuptor cu fel de fel de mirodenii , legume multe , sunt nebuni cu legumele astia aici , placinte cu carne , supe creme ... de astea simple

Pisuc ma bucur ca a fost bine la intalnire, nici nu avea cum sa nu fie bine cu o asa fata buna cum e Cristina data viitoare sa faceti multe poze si cu voi nu numai cu baietii cucuietii le facem cunostinta la toamna cu piscoata mea?
Masinuta e un www.vauxhall.co.uk/vehicles/vauxhall-range/cars/new-astra/configurator.html#/trim" target="_blank">Vauxhall New Astra, ceea ce in restul Europei e echivalent cu Opel , dar aici asa ii spune pentru ca asa se numea brandul pe care Opel l-a cumparat si asa o fabrica acum in Uk sub acest nume. E alba si e ca si in linkul de l-am dat mai sus, super frumoasa , spatioasa, portbagaj mare si incapator, design interior super finut si dragut, dotata cu de toate, numa sa te plimbi cu asa bijuterie abia astept sa iesim cu ea , sper sa tina vremea cu noi sambata ca duminica vin socrii iar cu nepoatele si cumnatul meu de la Manchester si nu putem iesi, deci ma rog la ceva soare si vreme buna pentru sambata ca de ploaie m-am saturat deja

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
Catank, multumim eu nu conduc, Nick e soferul.. o sa fac si eu scoala de soferi aici cand o sa am timp, acum cu piscoata asa mica nu am cum , dar las ca e bun si soferul meu aici se conduce super civilizat, prioritate, te lasa sa treci strada chit ca traversezi aiurea, nu claxoneaza nimeni , eu de cand sunt aici nu stiu daca am auzit claxon de masina de 2 sau 3 ori Cat despre ce gateste domnu sot specific englezesc, pai nu prea e nimic specific aici la ei, ca ei avand atat de multe colonii peste tot in lume , au o adunatura de mancaruri dar nu se complica el la chestii care cer multa munca si migala, el face vita/porc/miel la cuptor cu fel de fel de mirodenii , legume multe , sunt nebuni cu legumele astia aici , placinte cu carne , supe creme ... de astea simple

[_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


Ehee..bine ca gateste, al meu sot nu are un astfel de talent. M-as multumi daca ar face si ceva simplu...tipic englezesc Fiecare cu talentul lui...

Frumoasa masinuta, ...sa pui mina sa faci scoala de soferi, ...eu pe toate fetele le incurajez. Nu e un moft...ci o necesitate (cel putin ptr mine)

Mamici, as fi vrut sa mai citesc din urma si sa mai scriu una alta, dar deja ora e f tirzie ptr mine...

Sa auzim numai de bine!!!Noapte buna tuturor!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

eu nu mai am timp mai deloc sa intru pe aici

vlad mi-a facut azi o criza de plans de oboseala de m-a speriat si bubulina nu prea mai doarme deloc toata ziua numa nervoasa non stop si agitata..
a fost si pediatra azi sa o vada si zice ca e ok, n-are nimic in afara de gingii albe si tari..si probabil pip;i/caca mai acid de la dinti si manutele toata ziua in gurita ne-au dat iar bubite la pasa mie totusi nu prea-mi vine sa cred p-asta xcu dintii dar na, dr stie mai bine
laptele meu e pe duca nu vrea sa suga si pace..tipa cu sanul in gura si se smuceste si tipa si iar apuca pt o secunda si iar il arunca..lapte e ca am vazut-o cu gura plina cand se smuceste si arunca titi dar nu vrea, parca spune hai adu-mi o data biberonul, stiu ca-l ai
deci de la o zi la alta scade productia, eu de muls nu ma mulg ca n-as mai avea timp si pt asta asa ca in scurt timp ma astept sa se duca de tot lapticul.. sunt f suparata din cauza asta dar incerc sa-mi tin moralul ridicat..e singurul motiv care stiu ca ma paote duce in depresie..daca tot n-am facut-o dupa nastere o fac acum..

si am primit si pozele facute de prietenul nostru cu un aparat mai profi dar n-am avut timp sa le incarc, cand le voi avea vi le arat..asta daca mai aveti chef sa va uitati pe ele, ca sunt cam la fel ca celelalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara mamici
da strunfi il tin cu caciulita da alea sunt numai de forma sa nu il bata soarele in cap ca nu prea este umbra prin "orasul meu minunat" si mie frica sa il plimb fara sapcuta sa nu faca insolatrie doar in curte e ceva mai umbra de la vie dar tre sa il tin cu cacilita din aia legata la urechi cand bata vantu ca se face curent imi simt chear si eu urechile infundate dar cand nu bate vatu il tin fara caciulita.
plimbari placute si fara evenimente cu masinutza. e ff frumoasa
cami nu sunt in constanta dar am recunoscut in una din poze masinuta acea verde pe care sta antonia care se ia din benzinariile mol pe puncte multibonus. am lucrat vreo 3 ani la mol si dupa cic cred ca ma reintorc

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da strumph, ai dreptate Maria seamnana si cu mine,Dodo e ta-su intreaga , ridica si spranceana ca el...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna seara fetelor, eu acu am terminat mancarea si imediat ma apuc de calcat, daca nu adoarme Ghighi ca atunci ma duc la nani.

Ailed pentru torticolis masaj cu diclofenac sau orice alt unguent antiinflamator, masajul se face pana la omoplati nu doar in zona gatului, supozitor cu indometacin.

Alexina a sa va fie de bine crestinarea.

Am vazut azi noapte poze su perba cu bebelusii de Vic, sa-ti traiasca si sa va bucurati de ei.

Miki esti superba iar copii sunt delicioasi. Mi-au placut tare mult pozele alea cu Andra labartata . Saraca nasica voastra cum a rezistat in biserica cu Andra in brate? Acasa ati tinut botezul?

Strumphitza v-am admirat si pe voi, mie mi se pare ca-ti seamana si tie piscoata, mai ales la barbie, e o dulce si are un zambet cuceritor.

Concertul pruncutzilor mei a fost superb, m-a impresionat tare multam stat aseara pana la 23 acolo cu invitatii ca am dus ceva suc si crontaneli sa avem prilej de povesti. M-a dezamagit insa numarul mic din cei invitati care au facut act de prezenta. Nu pentru mine ca n-au venit ca cei apropiati care trebuiau sa vina au fost ci ca nu s-au ostenit sa-si duca copii la asa ceva. Sunt convinsa ca daca era circul cu program infect dar bilet scump se faceau luntre si punte sa-i duca. A si bineanteles ca am uitat aparatul acasa.

Azi am plecat cu Ghighica de acasa la 8 si am ajuns inapoi la 22.Se strange surubul la noi si trebuie sa cumparam gesie , faianta, am dat comanda de mobila de bucatarie ca urmare va trebui sa cumpar si aparaturile, obiecte sanitare..... doamne si ce greu e sa te hotarasti cand vrei sa fie si frumos si ieftin si functional si rezistent

Vreua sa va intreb, am din cand in cand ( nu zilnic la 2-3 zile ) o scurgere usor rosiatica, parca ar fi niste firisoare de sange. Ce poate fi s-a mai lovit vreuna dintre voi de asa ceva. A si pe mine ma doare inca un capat al cicatricii. Mi-o mai trece vreodata?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata neata!
Puiul a dormit de la 22 la 6.15, asa ca la 4.30 eu, fara somn, am pompat 120 ml LM dintr-un singur san!!! Deci el cand se scoala spre dimi papa cam 200 ml!!! Nu ma mir ca ia atata in greutate...
Ce am pompat e excelent fiindca maine mergem la bise la nunta unor prieteni si nu stau cu grija.

MadutzaBra vroiam sa te intreb fiindca stiu ca tu ai congelat laptic pt botez: cum ai procedat exact la de congelare: bainmarie, apoi trecut in biberon si apoi unde ai stocat pe per botezului? Multumesc mult!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata,

Pisuc si eu congelez laptic,am 3 recipiente VIA pt situatii de urgenta si exact asa ma gandeam sa procedez:decongelat la bain marie si transfer in biberon...Nu stiu cum de doarme Petru atat..la mine bebe s-a trezit de mai multe ori aseara...cred ca de 5-6 ori...parca nu mai schimbam si noi nimic...

Miki
..si eu am vazut pozele tale si mi s-au parut superbe...Ce amica are ochi deschisi cred..sau cel putin asa se vad acum..

Lavi..ce mancacios ai tu acolo...

Ma pregatesc sa ma duc la mani/pedi..ma pregatesc de botez!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

eu sunt pe la bucatareala...vreau sa fac rpd o ciorbica de perisoare apoi sa plec la mall

catank la printesica mica , Iasmi isi iubeste tareeee mult fratiorul, imi rade inima in mine de fericire cand vad cat de mult se iubesc....nu ma asteptam chiar atat de bine sa fie si atat de fericita ca are un fratior... toata ziua il alinta Lucasito, Lucutza, dovlecel , bursuc , ea vrea sa ii schimbe pampe, sa ii dea ceiucul, ii spune povesti, ii da jucariile... si e in culmea fericirii de cand Lulu ii gangureste inapoi, rade la maimutarelile ei... dimi cand se trezeste primul lucru merge la el la patut sa ii spuna buna dimineata (chiar daca el doarme ) si sa ii de a pusi si ii spune sa o astepte ca dupa ce vine de la gradi o sa se joace cu el
ar fi multeeee de povestit dar nu vreau sa acaparez subiectul

strumf bine spune catank, fa si tu scoala de soferi ca e ff util sa ai permis.....asta spune cineva care acusi are anul si a condus de 2 ori dar mie nici nu imi place deloc!!!!! eu am facut doar sa fie acolo pe cand am nevoie

deci, daca spuneam aseara ca bubu a papat 1000 ml...la ora 23.30 si-a mai bagat o masa de 120 ml ...
si aseara iarasi a facut o usoara febra offf a facut 37,9 (adica 38,4 rectal) nu i-am dat nimic medicamentos, a trecut de la sine....oare asa o tinem pana ies dintisorii ??? miki buburuza ta face si temp??




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput