Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

strumphitza nu am citit chiar in diagonala dar aproape pai am facut asa si nu mi-a aparut nimic. imi apare un ecran alb cu o sageata mare ii dau click si nu se intampla nimic.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nu stiu de ce sageata spui tu ca la mine nu apare ceva de genul asta daca vrei pot sa ti le redimensionez eu, numa sa spui ca vrei deci astept raspuns

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Bine v-am gasit, fetelor!

Mi-am redimensionat si eu pozele de pe picasa, nu observasem ca ocupa asa mult loc... Sorry! Mersi Strumphitza !

Fetelor noi cred ca trecem printr-un puseu de crestere... de ieri papa ziua la 2 ore, iar azi chiar la o ora, o ora si jumatate si azi-noapte m-a trezit din 3 in 3 ore...
Mai rau este ca avem probleme si cu kk... de 2 zile se chinuie si se screme si nu iese nimic si am stimulat-o cu termometrul azi-noapte ca urla nu alta si a iesit de-a kk ca a umplut 2 pampersi ... si azi am luat-o de la capat, iar gemete, iar plansete si tot cu termometrul a iesit kk, mai putin ce-i drept si era maimutica mea asa fericita apoi...pe urma a inceput cu rosul pumnilor...vrea sa curga laptele rauri si eu la ora asta am sanii aproape goi...
Cred ca tu Strumphy ai avut problema asta cu kk la piscoata, poti sa-mi zici daca s-a reglat scaunul de la sine sau ai facut ceva?

Iar tipa de foame si a papat acum o ora...

Pupici fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

La multi ani, Madutza_bra, sa ai parte de sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Yasmi imi pare tare rau ca micutul nu mai papa....clar de-a trezit si noaptea , il supara ceva....daca ziceai zilele trecute de dintzosi eu asta as vrea sa fie....sa nu aveti altceva....a, si sa nu stai cu gandul ca biberonul lui e imprumutat de Dodo sau de Anna...fetele i l-au trimis ....s-au gandit ca e vara si trebuie sa arate bine in costume de baie...sa venit cu vesti bune de la dr.
aoleu Ailed pai daca ele au au inceput cu fitele inainte de eclipsa maine cred ca ne fac parul cret
a mea de la masa de 10 varsa sau regurgiteza sau ce-o mai fi iaurtul de-l scoate valuri,valuri....nu inteleg de ce....vad ca la ceai nu face asa...
mi-am auruncat un oki cam pe diagonala in cap trecut si tu Roxy intrebai de kk....pai daca a facut asa rar , la3z, e normal sa fie mai inchis la culoare ca a stationat mult (sa zic asa) si sa fie mai pastos.....a mea a inceput sa faca zilnic si de cate 2-3 ori, cte putin, e tot pastos galben , insa nu putem face o comparatie ca tu ii dai titi
dinora ms de fier...la philips m-am oprit si eu dar nu l-am achizitionat
daca zic ca eu nu ma vedeam sa imbracam haine necalcate..dar uite ca orice invat are si dezvat....ar fi o idee sa nu mai cumpr deloc sa scap de muntii de rufe care se strang dupa uscatoare

ma duc la treaba mea...azi dupa ce am urat-o pe Mada si am vazut ca e 14 mi-am amintit ca mine e ziua sotului....si dai am bagat un shotru, pe care nici acum nu l-am terminat...ma gandesc ca ma trezesc cu ceva musafiri si maine dimi vreau sa ies si la macelarie sa facem un gratar...i-as face si tort diplomat...dar nu am toate ingredientele....am uitat pur si simplu ca e ziua lui ...nu mai zic de cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Ivy, si baiatul meu maninca cam la o ora diferenta (ba chiar si la jumatate de ora) de ceva timp - inainte minca la cel putin doua ore, iar scaun avea de doua-trei ori/zi atunci - iar acum are scaun o data la trei zile, zic si eu ca o fi un puseu de crestere, ca in rest e ca inainte... Eu i-am pus saptamina trecuta doua supozitoare cu glicerina, cite unul la trei zile. Saptamina asta nu il mai ajut cu nimic ieri s-a descurcat singur, si fara supozitor.

Pina la urma i-am luat lapte praf din nou, de data asta am ales Nativa, am inteles ca e mai dulce decit NAN 1. Am incercat sa ii dau 90 ml de lapte praf dar s-a strimbat si nu a acceptat l-am hranit tot la sin... o sa ii dau niste ceai de musetel acum, sa se mai hidrateze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea am ras cu pofta cand am citit!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

madu, din cate am "analizat" eu nativa are aceasi compozitie ca si nan.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

Buna fetelor!

Am intrat si eu sa-i urez Madutzei La munlti ani! Si distractie placuta

Eu sunt necajita ca bebele mi-a facut febra 38,4 azi dimineata si tot se vaita de durere. Sa fie de la dintzisor? Eu nu vad nimic in guritza...
Si diseara merem la medic, ca aveam programare la vaccin, dar in loc de asta doar ne controleaza... poate a racit ca sio eu sunt racita, dar ceva usor asa... in rest n-are nici un alt simptom si febra a mai scazut dupa supozitor si nurofen



Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

la multi ani madutzapetrecere frumoasa alaturi de cei dragi
mi-a dormit puiul azi pana la 11 juma dar numai cu tztzi in gura pe post de suzi ca suzi nu ii place si cum o scapa din curita cum maraia.
am fost azi la doc. si a zis ca nu mai avem nimic la urechiute sa nu mai dam nici picaturi si nici nurofen dar sa continuam cu debridat cate 6 ml pe zi si sa mananc eu 3 mere pe zi sa vedem. a zis sa nu ii mai pun supzitor ca devine dependent, si trebuie sa marim doza de vigantol ca avem fontanela cam mare si tre sa dam cate 4 pic pe zi. si cu batista bebelusului a zis sa o fol o data la 3, 4 zile ca cica fol zilnic favorizeaza cantitatea mucilor iar de fornait dupa scoatere mucilor mi-a zis acelasi luru ca tine miki

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

dinora ia sa incerc la poze
bun sfat cu programul lui bebe. ma bucur ca ti-a iesit

lalely si eu mananc multa inghe si aia ma gandesc si eu, o fi buna pentru bebelina?

aceeasi intrebare ca tine o pun si eu: de ce adica dupa 3 luni scade productia de lapte? ca nu inteleg de ce ar scadea
si da, vorba ta, daca scade ce facem? dam lapte praf?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nu cred ca asta a vrut sa spuna, ca scade productia..ci ca se adapteaza la cerere..daca bebe trage si papa se reface laptic in cantitatea dorita, dar nu mai mult..daca bebe e lenes si nu trage si urla de foame si ii dai supliment, deja productia a scazut cu un bibe e un cerc vicios..ati inteles ?
important e sa-i dati san daca aveti si sa nu va mai ganditi la altele..cand apar probleme va dati voi seama singurele..

Mergi la inceput