Reactia rudelor

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

simo_75, am inteles bine ca tu ai luat copilasul la al doilea atestat? ca pe mine incepe sa ma apuce disperarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

dacris iti raspund eu pana intra Simo 75. L-a gasit pe Alex spre finalul atestatului (primul - cel putin asa imi amintesc eu)
Nu dispera, relaxeaza-te si v-a fi ok. DD are ceva special pt tn. Poate inca n-a sosit clipa, dar esti aproape

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Dacris, noi avem atestatul de pe 18 martie. Coada e mare, cu asteptarea m-am obisnuit... Nu te mai stresa, se va intampla cand va fi momentul, o sa vezi. Totul se intampla cu un rost pe lumea asta. Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

uh, asa este! multumesc ptr incurajare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

scuze dacris77 dar nu pot intra in fiecare zi .
Da are dreptate sorilea-multi pupici draga mea- pe Alex l-am 'gasit' cand mai aveam o luna sa ne expire primul atestat.conform proceduriilor ne trebuia al doilea atestat pentru formalitatiile din tribunal.Practic am asteptat 10-11 luni si in saptamana luminata de Sarbatorile PAscale Alex era la noi in brate pentru prima data!
Ironie sau nu vizitele pentru al doilea atestat au fost la fel ca prima data ...ha ha ha...cand noi aveam deja incredintarea lui Alex....si aveam acelasi discutii ca prima data cu copilul in casa....dar..te rog nu dispera....pentru fiecare bunul D-zeu are o minune!!Se va intampla si la voi....totul e sa sperati si sa aveti incredere....la capatul drumului veti avea minunea cu voi!!
trebuie sa va ganditi ca la sfarsit mai devreme sau mai tarziu nu se poate sa fie altfel decat un mare HAPPY END!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

uuu, de abia astept happy-end-ul! visez sa ii spun povesti, sa imi faca capul mare cu cererile lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

uuu, de abia astept happy-end-ul! visez sa ii spun povesti, sa imi faca capul mare cu cererile lui!

Si eu la fel, de-abia astept ziua in care copilasul va intra in viata mea: am facut fel de fel de dulceturi cu gandul la copilasul meu, am cumparat carti de povesti, de retete speciale pt copii, fac fel de fel de planuri cum sa redecoram. Visez cu ochii deschisi cum va fi si ma rog la Dumnezeu in fiecare zi sa imi indeplineasca mai repede dorinta de a fi mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

ce frumos, erato! e tare frumos sa iubim asa copilasul...simt cum merg pe un drum bine trasat acolo sus...e ca un basm iar voi sunteti colegele mele de drum in acest moment al vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Erato, dacris77,

umpleti-va timpul cu ceva, incercati sa va gasiti o activitate care sa va tina atentia ocupata :)
Nu lasati sa va traga in jos depresia, e tare important! Odata ajunse acolo nu e prea placut si greu va reveniti:) Pe de alta parte sufletele astea speciale parca ne simt cumva si vin exact atunci cand suntem impacate, pregatite si le deschidem usa cu multa bucurie, nu cu tensiune si ganduri incrancenate.
Pare usor si tendinta tuturor e sa caute mereu inafara lor lucrurile astea. Schimbati putin locul si cautati-le inauntrul vostru si sigur le veti gasi De acolo si pana a va strange pruncul in brate, mai e un pas mic. Aveti incredere

AdorCopiii - adoptia - taina unei iubiri divine

AlesBiz-touch by magic moments * kidsmania-just for kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Mariaacata dreptate ai cu depresia in care putem sa cadem f. usor. Eu am fost aproape de tot de pragul unei depresii, eram mai tot timpul trista, nu mai aveam chef de nimic din ceea ce imi placea inainte, am refuzat sa plecam in concediul planificat din timp. In toata aceasta perioada am primit si mai multe lovituri care nu mi-au facut deloc bine, s-au tinut lant, una dupa alta. Dar, asa cum am spus si in alt loc, mi-am dat seama ca nu-mi faceam deloc bine, m-am relaxat, am plecat intr-o vacanta neplanificata, putin cate putin mi-am revenit, sunt din nou EU, vesela, optimista, cu speranta de viata si de mai bine.
Iar o intamplare recenta mi-a dovedit ca Dumnezeu are cate un plan pt fiecare, chiar daca e diferit de ceea ce ne dorim noi. Acum astept linistita si impacata sa vad ce mi-a pregatit.
Sisunt pregatita psihic sa ma reatestez chiar si 3-4 ori daca va fi nevoie, dar sper sa nu fie

Mergi la inceput