PRIETENE FARA TITLU (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ok, moni vorbim diseara.
Si noi mergem la oras. Cu prietenul, ex vecinul si mama lui, la kino. De plimbare nu prea e. Aseara a turnat cu galeata, acum e soare dar bate vantul.

O duminica frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Eu sunt la farmacie. Iar pierd vremea.
Na, o facuram si pe asta. Am fost ieri cu trupa la kino. Kung fu panda 2, 3D. Nu va spun ca am primit niste ochelari uriasi, care mie peste ochelarii mei nu vroiau sa stea nici cum.O fost fain, dar mi se pare prea rapid pentru ale mele pupaze.Eu inteleg ca e film de actiune dar parca se miscau prea repede. Seline cel putin a iesit de acolo ametita..........sa nu mai spun ca de banii aia puteam sa cumpar cel putin vreu 5 DVD si aveam o saptamana kino asigurat in fotoliu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello,am intrat doar sa va salut si sa va zic ca maine dimineata merg la Cluj.
DENISA sper ca Emma sa ajunga cu bine in Ro.E pe drum acum,nu?


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna, fetele!
M-a sunat Moni acum cateva minute, iesise din operatie, era bine, atat am inteles, eu eram intrun nagazin unde era cam galagie.
Moni , toate gandurile mele bune le indrept catre tine, si-ti doresc din tot sufletul sa treci cu bine de necazul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni, pumnii satransi si de la noi

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

MONI-ma bucur ca a reusit operatia,sper sa fie totul bine, ma rog si ma gandesc la tine. D-ne Ajuta!
Cris-voi ce faceti,totul bine?
Mira-sa va fie de bine filmul,mai imi spui te rog de crema aia de fata care indeparteaza petele,cum se numeste, am pierdut linkul
Emma a ajuns cu bine la socrii,acum 10 min si merg sa o ia pe nepotica mea si sa le dea sa pape si apoi la nani,sper sa isi intre rapind in orarul de RO.
AM pus si ceva poze in drop, o sa mai pun cu pozele cu roba si palaria de la graduare ca le-a primit ieri inainte de plecare si are o mutra de "vulpita" si e tati intreaga
Va pup si o saptamina buna cu multa sanatate mai ales!

A,cine mai stie de INGRID--vreau si eu vesti, mi-e tare dor de ea si Diana!!!

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna seara, acum ne-am intors din parc, deci am putin timp sa scriu, incitata fiind de Denisa, cu crema impotriva petelor. Sa va povestesc experienta mea cu "petele".

In urma cu cca o luna, am mers la dermatolog, sa vad ce este cu petele tot mai urate si intinse de pe fata mea. Am ceea ce se cheama MELASMA, este o afectiune dermatologica, ce poate fi tinuta sub control, cu conditia sa fie descoperita la timp. La mine cauza au fost contraceptivele si poate ceva pe la ficat. Am pete vechi, foarte vechi, si care nu vor mai disparea niciodata.
Soarele este cel mai mare dusman in cazul melasmei, drept pt. care acum crema mea de fata a devenit BIODERMA 50 SPF, pe care o voi folosi a la long, sau orice alta crema cu protectie 50.
Din toamna, dermatoloaga la care am fost imi prescrisese TRILUMA, o crema care n-a patruns inca pe piata romaneasca, dar am citit despre ea si-am gasit feedback-uri atat pozitive cat si negative. In primul rand, este foarte scumpa (100 USD/tub, pt. cca 2 saptamani). Dar, ce m-a oprit a fost faptul ca melasma dispare cu Triluma (intrun anumit procent de paciente) si reapare la un moment dat, deci... am zis pas.
Asa ca sunt extrem de dezamagita. Petele sunt acolo, intradevar, de cand soarele nu mai patrunde pe fata mea, parca si ele au mai dat inapoi, dar... tot acolo sunt. Si am un ghinion de mare ghinion pana si maicutele din piata sa ma intrebe: auzi fetito () ori esti gravida mama, ca ia uite ce patata esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Tot eu!
La noi noutatea este ca totusi sambata plecam la mare, poate chiar de vineri seara. Azi am gasit o "chiftea" pt. 6 nopti, am stors bani de la sot (stors fiindca erau cam ultimii) si gata, am achitat, am primit voucherul pe mail, totul e ok.
Tot azi am achitat si taxa pt. sustinerea licentei (7 iulie), deci mai am putin de tot si gata, termin si acest proiect, sotul zice sa ma bag la un master, eu sunt de acord, ca doar ce m-am obisnuit cu examenele .
Cu casa noastra... totul e in pioneze . Depindem in masura de 100% de vanzarea casei socrului, fiindca trebuie sa mai venim cu o completare de bani (15.000 eur), asa ca nu se stie... Casa pe care o vanam de anul trecut s-a vandut, am gasit EU alta repede repede, e chiar mai cocheta, mai primitoare si mai draguta decat cealalta, dar... v-am zis. Deci, eu sper, ca speranta moare ultima, precum stiti.

Razvan e super fericit in vacanta, dar foarte nefericit cand vine vorba de activitati, gen colorat, liniute... stiti voi povestea noastra veche. Oricum, mai cu o recompensa, mai cu o bataie prieteneasca pe umar... merge, greu, dar merge.
Eu inca lesin cand imi spune "MAMI, TE IUBESC!" sau "HAI, IMBRATISARE DE GRUP!" (noi 3), e ceva... intrun mare fel, nici n-am cuvinte sa exprim ce simt, doar cum ma ia lesinul in capul pieptului. Si el stie ca ma face fericita .
Are si momentele lui cand nu ne mai intelegem neam, pur si simplu vrea scandal, vrea sa beneficieze de atentie negativa, gen pedepse, urecheala, ciufuleala. Nu radeti, ca asa ceva exista, si nu-i deloc placut.
Azi am vizitat 3 scoli, in dorinta de a duce dosare de inscriere, el fiind prima generatie care merge grupa 0 la scoala, dupa cum stiti deja. Dar, stupoare, nimeni nu stia nimic... asa ca vom cauta o doamna invatatoare, care va prelua acesta grupa 0 si... mai vedem noi.
Cam astea ar fi in mare ce-am mai facut noi.
Acum l-am bagat la o balaceala in cada, ca-i era dor.
Mai revin, daca mai reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

Apar si eu dupa multa vreme sa mai dau vesti despre noi si sa ii fac galerie lui Moni, sa se refaca repede si sa fie totul bine.
Cristina, multumim frumos pentru vesti!
Noi suntem bine, ocupati de nu ne vedem capul, toata ziua alergam si din acest motiv nu prea mai am timp sa intru sa dau vesti despre noi. Mark creste, e un simpatic (cioara, de) si vorbeste toata ziua. Sper sa reusesc sa pun si poze la un moment dat, ca am o multime dar timp de upload nu prea am.
fetele si sper sa reusesc sa intru mai des!

Anda

Lost in different projects...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Moni si eu astept vesti de la tine. Gandurile mele, tot la voi.
Astery, pete pe fata? Maro? Eu am diverse alte chestii. Adica mai degraba depigmentari. Oricum, pigmentul meu e unul neuniform, ca-s pistruiata si deschisa la piele, ma inrosesc. Rash solar si simptome de lupus. Bleah. Ma rog, nu cred. Eu sunt mai optimista de felul meu si pana nu-mi ajunge cutitul la os nu ma caut. Oricum, la mine soarele-i dushman de mult, insa am si o mare problema cu orice creme din comertz pe motive de intoleranta. Practic nu tolerez soarele+ creme. Fac urat de tot. Anul asta am preparat eu una, pare eficienta, desi cam inestetica. Ufff, nu te relaxezi deloc cu Razvan.
Denisa, spor la gasit job-ul visat. Alex ce face in vacanta?
Anda, spor la treaba.
Noi? Am vizitat spitalul de pediatrie din Mangalia. Buna doctorita. faringo-amigdalita Tavi si faringita Razvi. Ambele cu bacterii, dupa manifestari. Duminica fu noapte alba, ca Razvi a facut puseu febril. 6 ore n-am putut sa-i scad febra cu nimic. A fost oribil. Pai Tavi la 39 cu 3 a fost parfum. Ignorat saracul, evident. Bagat un paracetamol si gata. Plec sa-i hranesc. Pupici de la mare!

Mergi la inceput