Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

draga mea, chiar daca o sa sangerezi nu inseamna ca e de rau.
ba unii doctori spun ca e mai bine sa sangerezi.
hematoamele pot disparea prin doua cai. ori se reabsorb, ori prin sangerari.
sunt foarte comune in sarcini mici.
iminenta de avort nu inseamna ca gata pierzi sarcina.
acum problema este fiind sarcina mica sa nu se desprinda din cauza lui.
de asta e bine ca ti-a dat arefam si e bine sa nu ridici, sa nu topai, sa stai in pat cu picioarele sprijinite pe o perna, sa bei multa apa, fara sex, sa nu mergi repede.
dar nu sa stai non stop in pat, da?
ca nici asta nu e bine, ca nu circula sangele ca lumea si poti dezvolta alte probleme.
hai curaj si gandeste pozitiv.
mai mult de ce-i mai sus , n-ai ce sa faci.
incearca sa nu te stresezi, sa nu stai panicata, ca sa nu-ti creasca tensiunea sau sa ai palpitatii, ca nu-s bune pt bebe.
uita-te la filme si citeste ceva frumos.
nu citi pe net despre hematoame ca da-i in panica. si degeaba ca nu-i cazul.


23+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

adevarul e ca daca am sta sa luam in seama tot ce scrie pe net, am lua-o razna! Eu cred in miracole si sper sa fie bine! va tin la curent cu starea mea!

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+
minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Vai fetelor ce dreptate aveti cu doctorii si cu ecografiile astea saptamanale.Si eu mor de curiozitate sa-l vad pe si chiar nu as vrea sa ma duc nici saptamana viitoare dar ma duc ca mi-a scris doctorul pe reteta si vede ca nu am fost cand ma duc tura viitoare la el si nu vreau sa il supar.
Voi ce zice-ti miercurea viitoare as avea 6 saptamani si o zi o sa vad ceva? Eu cred ca doar sacul nu?Inimioara cred ca e prea repede sa bata.
Elenush baga-ti mintile in cap mamico si odihneste-te si nu stresa bebelul ca el nu are nevoie de nervii tai acum.

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

iti zic diseara ca azi ma duc la eco si am 6 sapt fara 3 zile (insa sapt viitoare voi pleca din Buc timp de 2 sapt si maine ma duc la doc si vrea sa ma duc cu eco gata facuta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Mihaelafalt eu am fost la eco la 6 sapt si o zi prima data si am vazut sacul si cum palpaia inimioara,iar la eco de 9 sapt am vasut un bebe dragut

10+
puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

iti zic diseara ca azi ma duc la eco si am 6 sapt fara 3 zile (insa sapt viitoare voi pleca din Buc timp de 2 sapt si maine ma duc la doc si vrea sa ma duc cu eco gata facuta).


te astept cu vesti bune, ai grija cu emotiile.

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

Mihaelafalt eu am fost la eco la 6 sapt si o zi prima data si am vazut sacul si cum palpaia inimioara,iar la eco de 9 sapt am vasut un bebe dragut

10+
puiutul meu



Deci la 6 saptamani ar trebui sa se vada ca bebelu e bine si ca nu e extrauterina nu?

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

Mihaelafalt eu am fost la eco la 6 sapt si o zi prima data si am vazut sacul si cum palpaia inimioara,iar la eco de 9 sapt am vasut un bebe dragut

10+
puiutul meu



Deci la 6 saptamani ar trebui sa se vada ca bebelu e bine si ca nu e extrauterina nu?

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

da,mie doctorita mi-a zis si din care ovar am ovulat,sacul avea 6 mm

10+
puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

elenusth putere draga mea,vad ca esti mai optimista,asa trebuie...cum mai spunea cineva e bine sa citesti ( daca esti credinciosa desigur) acatistul sf. nectarie, pe mine m-a ajutat..poate sti ca si eu am fost internatat 10 zile in total cu iminenta de avort,nu aveam hematom dar am sangerat aproape ca la ciclu dar doar o juma de zi m-a tinut ,iar inainte aveam 3 zile secretie maronie...am fost la pamant zilele alea si in 2 sapt. am facut 5 eco ,pt a vedea cum evolueaza sarcina ,pana s-a vazut embrionul,asta la 6 sapt.si o zi( pt. mihaela ,eu i-am auzit si inimiora atunci dar nu te ingrijora daca nu se vede inca)...deci nu cred ca mai multe eco ar face rau ,tu decizi si dr.
iti doresc numai bine si tine-ne la curent...a si mai poti lua cate un no-spa la nevoie, ca ajuta sa nu se contacte uterul,daca ai dureri

minunea mea +10

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulgarasoana spune:

sanatate multa tie cat si bebelului elenush si sa auzim numai de bn.poop :*

Mergi la inceput