Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata gagici.
Elenus cum te simti? Nu-i asa ca mai bine?Haide sa avem noi grija de noi ca doctorii astia numai ne sperie.
Eu fug la treaba o zi buna si cat mai multe vesti bune.

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

buna dimineata fetelor
imi place ca ne inmultim,dar sunt niste fete care nu au mai intrat de mult,oare ce sa intamplat cu ele.
lexi am citit si eu perlute de domnisoara,ii o scumpica fetita ta.
sa aveti o zi buna


10+
puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Elenusht, Doamne ajuta sa vii cu vesti bune!
Aly_k, multumesc
Sper ca azi sa se simta mai bine fii-mea. Dupa orezul de aseara era mai bine si nu s-a mai plans de dureri de burtica. Sa vedem cum se prezinta azi.
Chiar asa, unde or fi unele fete? Ramonica zicea ceva de nunta, o fi in luna de miere...
Dar restul?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 8+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neata!!

elenush Ti-am trimis PM Si eu am iminenta de avort din cauza unor hematoame, dar lupt de 2 sapt si sper sa fie bine! cu tratament adecvat si repaus o sa fie bine!
Lexi ma bucur ca e mai bine printesa ta! Stii ca vara se fac foarte usor enterocolite. sanatate!

Sa aveti o zi minunata burtici!

Alina 7+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Lexi multa sanatate fetitei si daca mai are scaune moi incearca sa ii dai o lingurita de amidon alimentar amestecat cu un pic de apa. Eu cu sotul asa ne refacem si un nepotel de 2.8 luni cu tratament nu isi mai revenea si i-am zis cumnatei sa ii dea amidon si l-a pus pe picioare imediat. El deacum ajungea sa se lege pe picioare cand mergea prin casa asa de rau ii era.
Eu am terminat dulceata, mai am un pic si termin de pregatit si borcale de compot si dupa fug la mama la tara sa le pun la fiert ca aici nu am unde.
Va pup.

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Elenusht, uite d-asta nu mai dau eu pe la ecograf pana la 7 saptamani, pentru ca ne sperie in halul asta. Eu sunt acum in 5 saptamani si 6 zile.Ma mananca de nu mai pot sa ma duc sa-l vad pe bebe dar nu vreau sa ma ingrijorez sau sa ma supar.
Tu ce faci acum stai la orizontala?
Doamne Doamne sa va ajute pe toate care aveti probleme acum.
Doctorul ce tratament ti-a prescris?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

elenusht dar nu sunt mai prea mutle eco? chiar asa saptamanal? costa si o gramada iar sarcina e micuta; nu mai bine stai cuminte, eventual iei tratamentul dat si te duci mai pe la 8 sap sa vezi ce si cum?

zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

elenusht, nu e cazul sa te invinovatesti. nu cred ca de la dat cu aspiratorul s'a intamplat ce s'a intamplat. eu car 10 kile in brate in fiecare zi, trebuia sa fiu in aceeasi situatie nu?

stai linistita, si sa ne spui noutatile!

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Elenush, parca te-am sfatuit sa nu o iei razna cu ecografiile...
nu se stie ce efecte au asupra fatului in sarcini mici mai ales.
sunt multe ecografiile saptamanale la o asa varsta mica. il zapacesti de cap pe bebe.
ti-am mai zis eu fara efort si gandeste pozitiv.
eu am avut hemoragie mare in 10 sapt si hematom mai mare decat copilul atunci si io-te ca nu mai e hematomul si noi suntem bine acum.
deci, se poate, dar daca te stresezi asa si cauti probleme cu lumanarea....
hai, curaj

23+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

Alina_anto, am primit mesajul tau...
fetelor, eu am venit acasa ca sa stau la orizontala, acum m-am ridicat putin sa vad ce mai e p-aici si ma intorc in pat. Mie mi-a dat: arefam de 3 ori pe zi, vitamina C, acid folic si sa ma rog...Am plecat de urgenta de la birou, ca m-am gandit ca asa e mai bine, nu mai conteaza altceva! mie mi s-a spus ca ecografiile nu fac rau, tocmai d-aia le fac ca sa urmaresc hematomul ala! nu am sangerari, insa simt ca ma doare putin burtica si mijlocul...burtica parca ma doare dupa ce mi-a bagat chestia aia de la ecograf...Ma rog la Dumnezeu ca asta sa fie doar o sperietura....

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+
minunea noastra

Mergi la inceput