Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Carola .

Gaza mea s-a procopsit cu o raceala. Nu stiu cand, cum, doar ce m-am trezit cu ea azi noapte ca avea nasu-nfundat si abia respira. Se pare ca am dezbracat-o prea mult. Dr mi-a zis ca poate e alergie la flori de tei daca nu are alte simptome si dupa ce i-am luat picaturile pt alergie vad ca parca incepe sa si tuseasca. si chiar de chestia asta mi-era frica sa nu o imbrac sau dezbrac prea mult!!

Fetele responsabile cu prima pagina, daca aveti timp astea sunt datele noastre de la nastete: 3,2 kg, 53 cm, apgar 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Buna fetele,profit sa scriu acum cand doarme terorista ca altfel nu pot sa-i spun,ne oboseste de dim pana seara,trage de toate,vrea numai joaca si numai la copii.
Mai intru si eu din cand in cand,acum suntem pe ultima suta,in casa numai cutii,abia astept sa plecam.Miercurea viitore suntem in tara,asa ca o sa va scriu dupa ce ma linistesc si acolo,ca mai am de dat cu var in casa si pt cateva zile o sa stam la socri.Va pupam pe toate si pe toti bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Haideti la cafea!
Am un sot fericit pentru ca de dimineata fecioru-sau i-a spus TATA. fericirea e si mai mare deoarece statea cu manuta pe fata lui si il privea in ochi cand a spus asta
Intrebare: voi gasiti scutecul uscat dimineata? ca Vlad nu a facut pishu in noaptea asta, dar cand l-am pus pe olita a facut muuult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui pianna

Fetele responsabile cu prima pagina, daca aveti timp astea sunt datele noastre de la nastete: 3,2 kg, 53 cm, apgar 9.

***********



Rezolvat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Si eu, prezenta la o cafea mare, ca parca n-am dormit de 2 zile, asa ma simt. Ma dor toate, mi-e somn...poate de la vreme, ca ploua. Nu stiu ce-o sa fac toata ziua in casa cu bolfosenia miscatoare.

O zi buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!

Multumim de cafeluta, chiar am nevoie al meu avea chef de joaca la 3:30.
Aseara mi-am scapat telefonul intr-o galeata de apa.si faza dura este ca nu am niciun contact salvat pe sim. Dupa o noapte lunga telefonul si-a dat drumul dar nu se stie cat mai tine.

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna voua si deja poznasilor nostri copilasi!
David are la gradi tema "la piscina". Azi a plecat cu ditamai colacul la mijloc, aripioare(nu le-a pus pe el) si ochelari de scufundari pe cap! Era incantat. Sambata are serbare la o sala faina cu scena. Maria sta in continuare lipita de mine. Matei mi-a aranjat casa cu paine. Zici ca am pui prin casa! Azi vin oameni cu dezinsectia si sa ma pun pe aranjat ca e JALE.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

Ana suntem bine, multumim

bebe se pregateste de-un dintisor de vreo saptamana, ne pregatim de party-ul de 3 anisori ai Alexandrei, suntem bizi cu sesiunea, licenta, etc...treaba serioasa

ps: eu va citesc cand am un timp

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring


nu te-am "vazut" de mult! Adevarat ca sciu episodic! Ce pediatru imi recomanzi in Sf Maria. Am tras-o rau cu cel mare si acum vreau sa-mi gasesc unul "de suflet"!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Mariuk, mi se pare super ca nu face nopatea, poate se invata sa faca doar la olita. Stii ca pe vremea noastra pana la un an maxim invatam sa facem exclusiv la olita, ca nu statea nimnei cu scutece dupa noi zi si noapte.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui summertime

Mariuk, mi se pare super ca nu face nopatea, poate se invata sa faca doar la olita. Stii ca pe vremea noastra pana la un an maxim invatam sa facem exclusiv la olita, ca nu statea nimnei cu scutece dupa noi zi si noapte.


-------------------------------------------------
proaspata mamica 16.09.2010

eeee, bine ar fi fost de era asa...eu am facut pipi in pat pana pe la 13 ani, si m-a dus bunica prin babe sa ma descante, pe la preot sa-mi citeasca tot felul de chestii, ca cica eram ori deochiata ori speriata...iar eu aveam probleme medicale: vezica mica si muschii slab dezvoltati, totul asociat cu niste mici raceli la rinichi (alea mi-au dat dureri pana acum vreo 7-8 ani, ca faceam tratamente la 6 luni). si acum de nu merg la toaleta in maxim 10 minute de cand simt ca trebuie, e jale, ma doare toata burta si rinichii la fel...

Mergi la inceput