M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Cat de grea e asteptarea. Astept...astept...astept... si sper intr-o minune.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

da, ma gandeam eu ca tu esti colega care asteapta ca mine...si spuneai ca presimti ca se va intampla prin septembrie.pana atunci... Nu-l simti pe dzeu cum lucreaza ptr noi? Cum stabileste care sa fie al nostru? Nu stiu, eu asa simt si imi zic sa il las sa isi faca treaba, desi si mie imi e greu sa astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

erato- dacris- nimic nu e intamplator pe lumea asta!!Puiul vostru o sa vina!!Asteparea e grea,cunosc sentimentul,dar trebuie sa va ganditi ca bunul D-zeu are grija de voi!
Va doresc din tot sufletul sa aveti parte de un drum usor usor si cat mai scurt spre puiul vostru!!
Abia astept ziua cand veti intra pe forum si veti povesti prima intalnire!
va pup dulce si sunt alaturi de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Simo, ai mare dreptate. Nimic nu este intamplator pe lumea aceasta. Cum hotaraste Dumnezeu, asa este cel mai bine. Nu e bine sa ne grabim, trebuie sa avem mare rabdare si sa ne rugam sa se faca voia lui Dumnezeu. Noi nu avem de unde sa stim ce e bine si ce e rau, nu tot ce ne dorim cu ardoare este bine sa primim in momentul respectiv. Sunt foarte multe motive pentru care Dumnezeu ne lasa sa asteptam pana vom avea copilasii nostri. Din momentul in care ne-am atestat, nu mai depinde de noi, degeaba ne agitam.
Erato si Dacris, va doresc sa va indeplineasca Dumnezeu visul in momentul cel mai bun pentru voi. Acelasi lucru mi-l doresc si mie. Eu am fost mult timp foarte nerabdatoare si acest lucru imi umbrea zilele. Nici acum nu stau foarte bine cu rabdarea dar incerc sa ma bucur de toate zilele care mi se daruiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Symo, multumesc pt incurajari.
Myh ai dreptate, totul se intampla cu un motiv si atunci cand e momentul, indiferent cat ne-am agita. Din pacate, in acest domeniu al adoptiei, nu prea am cum sa ma agit, doar sa astept si sa sper intr-o minune. Si chiar cred in mimuni si sunt sigura ca acolo, undeva, e un copilas care asteapta sa fiu mamica lui si sa ne intalnim.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Buna mamici,
Va doresc tuturor vacanta placuta.
Celor care sunteti la inceput de drum va doresc asteptare cat mai scurta pina la ... nastere.
Asa cum spuneau fetele, DD va vede si va va indrepta pasii spre puiut la momentul oportun, nici o secunda mai devreme.
Nu disperati pt ca, asa cum ne spuneau parintii ca fiecare fata va avea jumatatea undeva si ca e pus deoparte printul, asa e si cu copiii.
Pentru fiecare viitoare mamica, puiul ei e pus deoparte.Poate pentru unele mamici, nici nu s-a nascut minunea si va asteapta sa va luati atestatul.
Succes tuturor.
Va asteptam in toamna cu vesti bune.
Pupici tuturor.
Simo, in mod special, pupici lui Alex de la noi.


Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Pe langa cele scrise de fete mai sus eu as adauga si bancul celebru cu evereul care se ruga la Dumnezeu sa castige la loto. Si se ruga zi de zi, an de an. Pina intr-o zi cand nu mai putu rabda si spuse: "Doamne, eu iti sunt credencios slujitor, de ce nu raspunzi rugamintilor mele fierbinti?" Si Dumnezeu raspunse " Trage un loz".

Asa ca pe langa asteptare eu va doresc spor la trimis cereri si dat telefoane in tara, minte si suflet deschis sa mergeti sa vedeti si copii care din descriere par altfel decat cum credeti voi ca va doriti/vi se potriveste. Nu respingeti nici un fir, nu va inchideti sufletele dupa algoritmul criteriilor din cerere, cautati si sunati ca ceea ce veti gasi tot de Dumnezeu e trimis.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuelita

Pe langa cele scrise de fete mai sus eu as adauga si bancul celebru cu evereul care se ruga la Dumnezeu sa castige la loto. Si se ruga zi de zi, an de an. Pina intr-o zi cand nu mai putu rabda si spuse: "Doamne, eu iti sunt credencios slujitor, de ce nu raspunzi rugamintilor mele fierbinti?" Si Dumnezeu raspunse " Trage un loz".

Asa ca pe langa asteptare eu va doresc spor la trimis cereri si dat telefoane in tara, minte si suflet deschis sa mergeti sa vedeti si copii care din descriere par altfel decat cum credeti voi ca va doriti/vi se potriveste. Nu respingeti nici un fir, nu va inchideti sufletele dupa algoritmul criteriilor din cerere, cautati si sunati ca ceea ce veti gasi tot de Dumnezeu e trimis.
Succes!

Manuelita



Ai mare dreptate, Manuelita, in ceea ce priveste 'mintea si sufletul deschis'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

irina_g-multumesc si va pupic si eu pe voi!
Noi am terminat gradinita si ne-am mutat la particular unde cred ca va ramane in continuare.Acum sa vedem cum va fii aici,daca ii place si daca face mai multe ca la stat unde platesc optionalele degeaba ::))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Se simte si aici vacantaDin ce in ce mai rar se posteaza aici. Eu mai intru, dar daca vad ca nimeni nu scrie nimic, tac si eu.
Sper sa vin cu vesti bune!

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput