M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:


Cea mica seamana cu tatal iar cea mare cu mama ...

Parul minunat ondulat trebuie ca-l au de la bunici, ceva.


MYH, felicitari si va doresc sa va vedeti cat mai repede fetele acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Cand am primit mail de la MYHl-am bagat la spam ca nu mi-am dat seama ca poate fi de la ea,vine cu un fel de atasament-transfer de poze.Faceti click pe link.Aveti instructiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

erato, trebuie sa vina si acel telefon, ai trimis si tu catre toate directiile din tara?
MYH, fetele sunt superbe, iti vine sa le mananaci de frumoase ce sunt mai ales ca au parul carliontat, eu zic ca cea mare seamana cu tatal si cea mica cu myh



"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

MYH si eu vreau sa-ti vad comorile. Mi le poti trimite pe Sorilea73@yahoo.com. Multumesc mult

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

ce de emotii! imi dai sperante in gasirea copilasului meu, sunt convinsa ca are grija dzeu. referitor la ceea ce am povestit, eu spun ce am vazut la tv. adevarat sau nu, ideea este ca eu am invatat ca noi suntem egalii parintilor naturali al copilului. suntem diferiti, dar tot parinti ii suntem. mereu ma gandesc la ce drepturi si restrictii avem. va pup pe toate, suteti niste mame fantastice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Myh , te rog trimite-mi si mie o poza cu fetele tale .Iti trimit adresa de mail prin PM.
Ai putea sa dai ambele fete la scoala la 7 ani si ceva si atunci n-ar mai fi in aceeasi clasa .
(Andreiul meu incepe scoala in toamna , va avea 7 ani jumate in septembrie si nu cred ca e prea "batran " pt clasa I )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

MYH are niste fete super...
In legatura cu clasele nu-ti fa probleme. Conform noii legi a invatamintului,incepind din anul 2012, copii care nu au implinit 6 ani pina in septembire, cazul celei mici vor intra in clasa 0 , adica pregatitoarea actuala, si cei care au implinit 7 ani si au facut pregatitoare la gradi ,cazul celei mari vor intra in clasa 1. Deci nu se intersecteaza. Mereu va fi cu un an inainte. Din punct de vedere a concurentei te inteleg foarte bine. Una dintre ele ajunsese sa faca concurs si cind mancau si daca raminea in urma zicea ca ea se intrece cu alticineva care nu era la masa. Asta numai sa nu ramana pe locul doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Am vorbit cu fetele si m-a luat prin surprindere Rebeca, fata cea mica. Ea este cea mai afectata de toata situatia asta. Nici nu a vrut aproape sa vorbeasca cu noi. A zis ca ea vrea sa stea cu mami, nu vrea sa ne mai ducem la ea. Nu ma asteptam la asa ceva. Imi faceam probleme de cea mare si cand incolo cea mica este cea traumatizata. Timpul le va rezolva pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Am ajuns la concluzia ca nu o vom da pe Maria la scoala anul acesta. Am vorbit si cu asistenta ei sociala si am stabilit sa intre in clasa I la anul, cand va avea 7 ani si 10 luni. Pana atunci ii vom gasi alta ocupatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Myh superbe fetitele DD v-a avea grija de toate si le v-a aseza ff bn incat voi sa fiti fericiti formand o familie frumoasa si implinita
Danaionela foarte dulci fetele tale
A inceput si al meu sa vb mai bn si mi-e tare drag ca ne putem conversa amandoi. Dar se enerveaza ff tare cand il intreb de 2-3 ori cate ceva, atunci cad nu inteleg ce-mi spune
Sunt atat de dulciiii

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput