M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

BebeAnda, sunt de acord cu tine ca fetele de aici ne vor purta mult noroc, si D-zeu ne va calauzi drumul catre copilasul mult visat

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

ce de vesti proaspete! am impresia ca in prima zi a saptamainii se umple tolba de noutati! myh, imi trimiti si mie pe pm poze? sa traiasca fetitele, sa fie cu noroc! marumiha, la multi ani baietelului! e un pui de leu, si leii sunt puternici! sa fie cu noroc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

apropo, am vazut in curand o emisiune f interesanta la tv despre un caz de adoptie. o fata care a fost adoptata si a crescut mare, intemeiendu-si o familie la randul ei, da din intamplare peste tatal ei natural. parintii ei naturali nu au putut s-o tina ptr ca erau stundenti si fara posibilitati financiare. dar s-au gandit la ea tot timpul, au avut grija sa ajunga la o familie buna si iubitoare. acum femeia adoptata, cand i-a gasit, nu le-a purtat nicio o urma de pica, iar parintii ei naturali erau recunoscatori divinitatii ca i-au ajutat sa gaseasca copilul. Femeia ii trateaza pe ambii parintii la fel, chiar daca sunt diferiti. ptr mine e o adevarata tema de gandit. sper ca si voua v-a fost de folos povestea. pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Buna seara!
Am ajuns si noi acasa. Multumesc frumos tuturor fetelor pentru toate urarile si toate sfaturile. Voi tine cont de sfaturile primite.
Nu stiu sa atasez fotografii la mesajele private si nici nu stiu sa caut adresele de email a fetelor. Ca sa-mi fie mai usor, va rog sa-mi trimiteti cate un email (cine doreste fotografii) si eu va trimit inapoi fotografii.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

MYHnu ai PMactivat.:)
Eu iti dau aici mailul meu,e ok:)
moondark8@yahoo.com
Multumesc frumos,abia astept sa vad fetele:)
puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

Myh,
felicitari si sa fiti cat mai repede impreuna.


am si eu o intrebare.
se pot face analizele unui copil inainte ca acesta sa fie incredintat sper adoptie.
mai exact daca gasesti un copil, si ai cateva nelamuriri despre starea lui de sanatate, ai putea pe cheluiala ta, sa ii mai faci un set de analize?


va multumesc,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Soricica noua ne-au spus cei de la DPC ca, atunci cand va aparea copilasul si dorim un set suplimentare de analize, ele se pot face pe cheltuiala noastra.
Marumiha, La Multi Ani pt Marco, sa creasca mare, frumos si sanatos.
Myh te pup si ai grija de tine!
BebeAnda si Simo73 va doresc multa bafta la depunerea dosarului. Sigur ne vom purta noroc una alteia.
Dacriss, o poveste frumoasa, dar poate si putin neadevarata. Si eu aveam tot felul de conceptii romantice despre adoptie si despre cei care isi dau copiii spre adoptie, din pacate, realitatea e cu totul alta. Cred ca e o situatie ideala cea descrisa de tine, si mi-ar placea sa fie adevarata si in cazul copilului meu, pt el si pt linistea lui sufleteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Dacriss, la fel cred si eu, povestea ta prea seamana a film, in viata de zi cu zi eu cred ca sta altfel.
Erato, tu in ce faza esti cu dosarul?

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Buna fetelor ,va multumesc pt.raspunsuri si pt.urari si va doresc si voua sa fiti fericite alaturi de copilasii vostri si sa aveti parte numai de momente frumoase alaturi de fam.voastre.La fetele in asteptare le doresc ca visul lor sa se realizeze cit mai repede posibil si toate asteptarile lor sa fie asa cum sa intimplat la mine ,trebuie sa spun mereu ca-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat mai mult decit am visat si mi-am dorit.
soricica-SI noi i-am facut lui Marco o serie de controale si analize ,chiar ni sa recomandat ca putem sa facem ceea ce credem daca dorim dar sa nu-l stresam pe copil prea mult.Pt.ca adevarul e ca pt.un copilas mic e destul de stresant sa-l duci la diferiti medici in citeva zile.
MYHFelicitari si asteptam foto,activeaza-ti pm.adresa mea de mail este la profil personal.Multumesc.
Eu l-am trimis pe Marco la frizer si dupa ne apucam de unflat baloane si pregatit curtea pt.sarbatoare.Era asa de bucuros si emotionat si tot cinta prin casa Auguri Marco.
I-am pus de cind sa trezit cintecele cu urari de ziua lui si prima care i-a facut urari a fost d-na maternala care intradevar e f.draguta.Va las ,am multa treaba ,o zi buna si va multumesc inca o data

Mami di Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

La multi ani pentru Marco, sa creasca mare, frumos si sanatos, sa va bucurati de el.


Mergi la inceput