Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Pentru caderea parului incercarti un complex cu Zinc.
eu sunt deja la a doua cura..am luat 10 zile calciu,magneziu si zinc.
acum voi lua o luna doar zinc. parca m-a ajutat un pic.

Mirela..si eu consum pampersi mai multi ca la inceput.
de cand cu papa face kk de 3 ori pe zi..si face bine.
Eu l-am dat pe Edu cu bepanten pe bubitele alea de la caldura..incep sa treaca.

Monica..este foarte bine ca fata bea apa,are nevoie de hidratare,mai ales pe caldurile astea. important e ca laptele sa fie in aceiasi cantitate,iar apa sa fie intre mese,de sete. fetele



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

gabi nu s bube de pojar, sunt foarte micute, alea de pojar sunt mai mari si te mananca (asta imi aduc aminte de cand am avut eu, ma scarpinam ceva de speriat), el nu se scarpina

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

valeleu...
Gabi..Edu se scrapina,rau.
sunt mici si rosii bubele,doar pe frunte si gat.
febra nu are

???



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

MIrela dr mea mi-a zis k dupa ce ii inloc o masa de lp cu una de supa sa incep sa ii dau fructele..acu nu stiu cum sa fac. k se pare ca e cam sensibila la burtica. cum papa mai mult sau cu pofta cum are dureri de burtica. miercuri facem o sapt de cand am inceput marea diversif, dar nu cred k reusim sa ii dau o masa doar cu supa. mereu vrea si bibe cu lp. nu mult, dar tre sa aiba completare.
p lista de la dr urmeaza branzica de vaci facuta in casa cu fructe.

aa si intrebare: voi dati fier la bebei? si dc da, a avut cineva probl cu kk? s-au constipat? k mie mi-e cam frica sa ii dau tocmai din cauza asta. sa nu se agraveze situatia.

nu va ganditi k am eu o probl cu facutu zilnic. eu o las, dar se screme si cand vede k nu poate sa faca se pune p un urlat isteric de ne stie tot cartieru. dupa ce face se linisteste.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Ralu
eu le dau dimineata fructele in combinatie branzica sau biscuiti (am unii fara gluten de la plasmon) sau cu cereale
in fiecare zi cu altceva

dupa pranz mancam legumele

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Shines, nu cred mami. La Mirela a fost intii febra aia care nu scadea si fara muci, fara stranut... doar rosu-n git. La Ioana mereu mi-a zis dr dupa febra cu rosu-n git sa ma uit de bube. Ca stii, la pojar e contraindicar rau antibioticul, d-aia nici nu trebuie dat pina nu esti sigur. Dar, na, acum,zisei si io...
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Monica, stai linistita, nici a mea nu sta in carut. Nici vorba sa doarma acolo. In zilele bune sta cate o ora si gata, ne plimbam prin parc eu cu fata intr-o mana si impingand carutul cu cealalta mana. In zilele proaste, ca astea sunt mai multe de cum am pus-o acolo incepe si urla. cred ca ne stie tot parcul. Asta este. Cred ca deja este super rasfatata.
Sa nu ies din aria ei vizuala ca ridica blocul in picioare, cum ma vede rade si zici ca nu ea era cea care urla. Si mai nou nu plange, tipa cand nu-i convine ceva

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

si noi avem bubite pe la gat, frunte. Clar sunt de la caldura. Cred ca pana nu vine toamna nu scapam de ele. Unele trec, altele apar

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

unde gasesc razatoare de sticla?




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Shines merci. Nu stii ce lungime are inchis? Incape usor in portbagaj?


Cum faceti voi branzica in casa sa le dati la bebei?

Mergi la inceput