Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushali

Revin , se trezise

am luat o piscina pe care am pus-o in curte, temperatura apei este acceptabila, o pot baga in ea?, in ideea sa nu raceasca.
intrebare prosteasca

eu stau la curte, este frumos, dar transportul ma omoara, poate reusesc sa ma adun si eu dupa drumuri si ma apuc sa dau de permis.

Lori , cunosc specia asta, am si eu unul acasa. De cele mai multe ori ma fac ca ploua cu ignoranta, dar mai rabuvnesc si eu.
intrebare si mai si

fata este pe numele lui, noi ne fiind casatoriti in nici un fel , exista posibilitatea ,sa zic , daca as pleca , sa imi ia fata ?
Referitor la schimbat in vreun fel....hhhmmmmm.....lipseste chiar mai mult, dar ma simt mai bine, doar eu si fata.... ea oricum rade la el cand il vede.


Am scris cu ajutorul soricelului

Aaaaa, vroiam sa spun ca pe 1 iunie s-a intamplat minunea pe care o tin in brate.

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Stau un pic pe forum , apoi plec ca am treba la banca si apoi la Gruiu sa-mi fac toate alea din capsuni ca s-au copt toate, cred ca am si la vanzare deja, capsuni bio, eco cum or fi!!!!!!!
Draga mea nu are cum sa-ti ia copilul , cand plecati cu el din tara atat tu cat si el aveti nevoie unul de celalat ca sa dati declaratii la notariat altfel nu poate nici unul nici altul sa plece cu copilul.
Poti sa-i faci pasaport la fifi sa aibe pasaportul ei , valabil 3 ani, insa la fel nu poate pleca decat cu consimtamantul unuia dintre parinti( declaratie la notariat), cand o sa va casatoriti altfel sta treaba, iti spun pt ca aceeiasi situatie o are si sora mea .
Va pup
Mirela o sa te sun azi sa vedem cum facem cu tel, sau ti-l trimit cand ma intorc de la Gruiu.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

alinush nu are cum sa ti ia fata, pe certificatul de nastere apare si numele tau la pozitia de mama
esti mama ei, mai ales ca el e plecat mereu....nu are cum avea grija de un copil mic

stai linistita (zic eu care cateodata imi vine sa i iau gatul) si fa te ca nu vezi (usor de spus, greu de facut)
off
daca as avea o putere asa i as aduna la un loc pe barbatii astia care nu sunt recunoscatori si vb urat si cateodata isi pun forta cu o femeie (ca cu cineva ca ei nu cred ca s in stare) si i as castra, nu i as omora, i as castra sa sufere si ei cumva

sunt rea in dimineata asta

pupi si nu fi suparata

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lavi pupici

capsuni vreau si eu

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata si d la noi!

Monik bn ca bea. mai alea p caldura asta. e important sa se hidrateze. a mea nu vrea nici apa nici ceai. o mai acalesc cand ii e ff rau ii bag bibe cu ceai sau apa ia 2-3 guri pana se prinde ce e si dupa scuipa. nu stiu cum sa o conving sa bea.
d stat in carut..numai acolo adoarme p timp d zi. in patut doar noaptea. si noi avem probl k dc ne oprim din mers, imediat se trezeste sau incepe si maraie.

Alina nu stiu care e faza cu dezbracatu preotului p copil. mai de graba sa ii citeasca o rugaciune dar nu asa ceva.

admirat bbei frumosi,.unu mai frumos ca altul

despre noi..am inceput usor usor diversificarea cu supica crema d legume.prima portie a halit=o in 5 min p ceas. a dous zi abia dc a luat 3 lingurite. o zi am facut pauza. si ieri a mancat bine. sa vedem azi ce ne asteapta. in rest, suntem bn, creste, stam toata ziua cu degetu in gura..sau cu degetele mai bine zis. roade toate jucariile, deja s-a invatat care sunt orele de iesit la plimbare si dc intarziem se pune p scandal,e o rasfatata, vrea sa fie bagata in seama. cum disparem din raza ei vizuala se pune p urlat, iar cand ne vede incepe si rade. inca ne chinuim cu constipatia. mama ei de constipatie k nu mai face decat ajutata cu termometru. sapt trecuta la controlu de 5 luni avea 6.650g si 64cm. e ok.nici prea prea nici foarte foarte.
si acu 2 zile, pt prima oara, cand o tineam in brate, m-a luat de gat si mi-a dat pup. bn..m-a umplut de bale mai mult. dar am zis k lesin cand am vazut ce face. si nu a facut o data si gata. de vreo 3-4 ori. si s-a repetat figura si ieri si azi.



stiu k mai trebuia sa zic multe, dar nu imi aduc aminte ce si cui




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Lavinia, eu m-am referit la despartire, ca el nu este in stare sa aiba grija de fata , daca ar fi sa plece doar cu ea... n-a schimbat un pempers ever, i-a mai dat bibe cand imi pica mie ochi, dar si ala cu chiu cu vai.

Monik tocmai pentru k imi iubesc puiul , incerc sa nu clachez, eu mi-s de aia plecata rau

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

MIrela sanatate multa la bebei si tuturor bebeilor raciti sau cu alte problemute.

si eu m-am tuns in speranta k nu o sa mai cada la fel de mult. de unde..cade la fel de mult, numai smocuri smocuri. casa e plina de paru meu. si ma mai trage si buba ori de paru de la ceafa, ori de ala din frunte...ca sa fie treaba treaba si sa chelesc mai rpd




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Alinush..sunt multe criterii in ceea ce priveste luarea unui copil de catre un parinte sau altul.
faptul ca e pe numele lui nu il ajuta cu nimic.
esti mama ei in acte,copilul este foarte mic si este fetita..unca un motiv pentru care de obicei copilul se incredinteaza mamei.
eee..sunt multe aspecte,am trecut prin asta,nu trebuie detalii acum
eu zic sa nu te gandesti la asta acum. de ce iti trece asa ceva prin cap,asa de grava este situatia ?
stai linistita si ai grija de fetita ta..daruieste-i multa dragoste si vei primiii inapoi de o mie de ori..neconditionat. asta conteaza.restul problemelor se rezolva.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

raluca pupi si tie si lui nati

poate de la piureul de fructe o sa se regleze la stomac
perele sunt purgative, plus ca fructele contin fibre
ai mei ieri au facut de cate 3 ori fiecare

consum mai multi pampersi decat la inceput

monik cum sa nu dai apa fetei??
da fetei sa bea ca sa se hidrateze
la mine Robert e topit dupa apa, Razvi numai cand are el chef
le place sa se joace cu ciocul de la cana, ca e moale si scartaie n gingii

cred ca lui Robi ii vor da dintisorii cat de curand
gingia lui de jos e destul de umflata, fata de a lui frasu care nu da nici un semn, cu toate ca el baleste ceva de speriat

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

aaaaa
de ceva zile se intorc pe toate partile
dimineta il gasesc pe Razvi intors pe burta cu degetele in gura, canta
o sa i fac un fimulet sa va arat



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Sal!

MIRELA, m-am incurcat: bebe cu bubitele e tot cel cu febra atipica? Sa nu fie vreun pojarel...

BEBELU, ce rasfatat mic ai acolo...

ALINUSH, intereseaza-te la un avocat cum sta treaba, sa nu stai mereu cu gindul la asta. Ideea e sa nu faci faze care se pot intoarce impotriva ta, stiu si eu, sa pleci de acasa, sa conduci beata, sa-ti pocnesti copilul... Apoi, dupa ce te convingi ca nu-ti ia nimeni fata, scoate-ti din cap toata povestea, de ce sa va despartiti?

SHINES, nici mie nu-mi plac florile cu flori... Doar trandafirii. In rest, tufisuri, yuci, de-astea.

Pup, ca migrena,
G

Mergi la inceput