Copilasi de Iulie-August 2004 * 73 - LMA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Cristalina- Radu a avut scarlatina, a facut ceva bube dar nu a fost plin, mai mult pe burta se vedeau, si in plus avea limba mai rosie. Ca sa fii sigura ca nu e scarlatina poti sa-i faci un exudat, daca nu ii iese streptococul beta hemolitic elimini varianta asta.
Si noi suntem in santier, sper sa terminam pana vineri cu zugravitul si saptamana viitoare sa vina mobila la Radu in camera. Ma simt ca sub asediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ina, spor la munca si sa se termine repede!

Eu simt o neliniste creatoare cand ma gandesc la reparatii si la alte actiuni placute si folositoare (vorba lui Andries) Si nici nu ne-am apucat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Eu simt o neliniste creatoare cand ma gandesc la reparatii si la alte actiuni placute si folositoare (vorba lui Andries)


Eu de ceva timp visez numai mobile...si fac calcule..pentru ca e o adevarata provocare sa inghesui in camera mica si plina de grinzi a lui Radu un pat, dulap, birou...fara sa semene cu un depozit de mobila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Si eu visez mobile! Trebuie sa dau la facut mobila Mariei si am desenat-o dar nu sunt sigura ca o sa iasa ce vreau...:) Si cu atat mai putin ce vrea ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Ina si tu soro?
Io am avantajul ca pot visa inca o luna intreaga mobilaca abia in august ne apucam de ea.....mandra mea vrea ceva 3 in 1cam asa
http://www.mobilacomanda.com/camera-tineret/mobila-camera-tineret/mobila-camera-tineret.jpg.html
io am pitic pe creier ca nu vreau nik deasupra patului....si bonus avem si noi niste grinzi
Cristalina bine ca i-au trecut petele Mariei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Io am 2 pitici...nimic deasupra patului si birou la geam ...Radu nu e foarte interesat de camera lui pentru ca a inteles ca mobila noua=dormit singur in camera lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Ioana, mie imi mobila...

Eu sufar tare..inca nu am mobila de bucatarie :( si slabe sanse in viitorul apropiat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Of, nu am reusit sa pun pozele! Le-am facut, dar tot uit sa le descarc. Pana acum, cine a vazut mobila a spus ca e frumoasa. Eu sunt multumita, ca intr-o camera mica (2.5 * 4 m) am doua paturi, doua birouri si spatii muuuulte de depozitare. Sper sa nu uit diseara!

Azi avem serbare la matei, maine merg cu Stefi la scoala si joi avem serbare la Stefi. Trebuie sa-mi pregatesc cutia cu servetele, cred ca voi boci la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina32

Io am 2 pitici...nimic deasupra patului si birou la geam ...Radu nu e foarte interesat de camera lui pentru ca a inteles ca mobila noua=dormit singur in camera lui

...da si birou la geam,da' nu stiu cam cum ar trebui sa bata lumina tinand cont ca scrie cu stanga.......mandra mea este foarte interesata pentru ca abia asteapta sa-si invite colegii in vizita si oricum "pana ma obisnuiesc in camera mea trebuie sa doarma mama cu mine"
Andreeam asteptam pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Maria doarme deja singura in camera asa ca nu e o problema...
Dada, si eu cu aceeasi pitici. Nimic deasupra patului si birou la geam, la noi merge la fix pentru ca bate lumina din ce parte trebuie.

In actuala camera Maria are un ditamai biroul numai ca noi trebuie sa facem heirup ca sa o mutam pe Ioana ("cand o sa fiu si eu la fel de mare ca Maria o sa dorm singura!" asa ca poate daca doarme in camera cu jucarii...)

Mergi la inceput