Copilasi de Iulie-August 2004 * 73 - LMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roberta, cand vin englezii la tine sa-mi zici..sa vad ce pot sa fac

Englezu' m-a intrebat daca nu am drum prin Dublin (el e nascut in Belfast, ii vajaiau gloantzele pe la urechi cand se ducea la scoala)

Maria e tot racita tare, doctorul a zis numai Nurofen si stat in casa, lichide multe...John care doarme cu ea e suparat pe viata de la lipsa de nesomn.
Eu azi dimineata m-am trezit la 5...asa, pur si simplu (partea proasta e ca m-am culcat spre 12 ca am stat sa vad film cu Harry Potter Asa-mi trebuie...

Sunt zombi si vrem sa-l ducem diseara la Caru' cu bere pe Harry Potter al nostru (are ochelari din aia ) Cu capul asta mare nu ma vad capabila.

Hai ca ma intinsei. O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna fetelor,

am inteles ideea Liliana si Ioana multumesc mult pentru raspuns. Ma tem ca meniu fix ca la restaurant nu se poate, dar ceva pe aproape putem incerca. Noi oricum va asteptam fie si macar in vizita.


in week end dau o fuga pana acolo si ma interesez si de potentialele pensiuni care sa fie aproape si ok dpdv pret/calitate.

azi am avut o zi teribil de proasta la job, inca o data mi s-a confirmat ca facerea de bine e ... sa nu spun ce. Noroc ca e week end si pana luni ma pot calma.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

sanatate Mariei, daca vreti sa scurtati raceala bagati doza dubla de vitamina C (ascovit cu arome de ce vor ele, cate 2/3x/zi) si imunorezistan junior, 5 ml/4x/zi...asa ne-a indicat noua dr. saptamana trecuta pt viroza noastra cu gat rosu si muci. Plus aerosoli cu ser fiziologic vreo 4 zile, seara, 10 minute. Si multumesc lui D-zeu a ajutat.

Daria, ce fain, Cinderella, cum e ea ochioasa si cu plete, ten alb si zambet dulce, o sa fie o Cenusareasa superba! Condurii i-ati pregatit?

weekend linistit sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sanatate bolnaviorilor

Lia, amu` ma pregatesc sa-i fac coc sa se aseze coronita, sunt un mare antitalent dar cumpar 1 kg de agrafe Si are nejte sandalute sclipiricioase ... asa ca sper sa fie ok La noi e prima data cand se cer costumatii

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mnaziua, vazut gorodica, felicitari actritei, bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
Am citit tot..uitat cea mai mare parte
Ioana felicitari actritei!!!!

Io am avut un program infernal ..marti am bagat gazul in casa..finaly...miercuri la 12 am dus copilul la concursul de dans sportiv (unde au luat premiul I pt originalitate)..revin cu poze si filmulet.
Seara ne-am dat in tiribombe asa cum v-a spus deja Rox (pun si poze pe acesta tema). Joi am frecat cot la cot cu doamna care m-a ajutat la curatenie..nu am reusit decat geamurile (si tot au mai rams 3...fara ca ea sa faca pauza!!). Singurul geam pe care eu nu l-am spalat ..mi l-a zgariat..nici nu i-am mai aratat lui Sorinache . Miercuri revine pt a continua cu curatenia.
Azi ne-am luat masina de spalat vase..pana la urma am luat Whirpool,maine luam si plita aceeasi marca si sper si cuptorul electric (ne-am oprit la Beko(arata bine si este f mare).
Luni imi monteaza bucataria si am mari emotii!

edit-Va las niste poze din weekendul trecut si poze de la concurs:


https://picasaweb.google.com/alex.badoiu/ConcursDeDansSportiv?authkey=Gv1sRgCNbZpryRif-qGw#slideshow/5613329946744212690

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
iar luni... ce repede a trecut week end-ul. noi am avut doua invitatii, sambata si duminica.. asa nu prea am stat pe acasa. iupi am pus ceva poze de ieri
o saptamana tare buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Olivia, sa stapaniti sanatosi noile achizitii! Spor in continuare cu curatenia!
Am vazut pozele cu Uka sportivul

Giulia, a iesit cocul?

Roxi, multumesc pentru raspunsul cu plaja, am renuntat la idee, cred ca ne urcam in masina, ne oprim in Delta, apoi la mare cateva zile...mai vedem...

Noi am avut un week-end plin, sambata am aduc pisica, Matei dezamagit pentru ca biata matza era speriata si a stat doar ascunsa, ieri dimineata imi spunea sa o returnam daca-i fricoasa :)
Aseara, in schimb, s-au jucat de lesina Matei de ras :)
Noi am fost ieri la un botez, dupa ultima moda de la 2 la 10, am fugit acasa la 8, sa vedem ce face pisica (o cheama Aris, cu accent pe A, asa a botezat-o Matei).
Azi la munca, eu stranut si am ochii rosii, alergia mea isi face de cap, pisica in casa imi mai trebuia...

Va pup, o saptamana usoara va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata' si o saptamana buna va doresc!!

Noi de asemenea week end plin, plin, ca de obicei sport cat incape, apoi petrecere, apoi o fuga pana la munte ca a fost ziua mamei ... cel putin acolo m-am odihnit am dormit duminica la pranz 3 ore (ceea ce nu ar fi fost posibil acasa) si acum iar la birou, ceva mai relaxata fata de nervii pe care mi i-am facut vineri.

Si trebuie sa pregatesc costum de paiata, idei?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Am vazut poze frumoase!
Eva si Patrick jucandu-se cu apa...ce fericiti sunt!
Olivia, ce vesel e Luca...se pare ca ii place mult. Felicitari!

Noi dupa raceala (Maria) am dat in altceva.
De vineri am vazut-o ca e cam umflata la fata, John tot zicea ca e de nesomn, dar ieri seara m-am speriat cumplit, s-a umplut de pete (iesite un pic in relief)...
Cam de marimea unghiei degetului meu dar erau asa multe ca se uneau!
Pe gat si piept, pe spate pana la chilotzei, plus pe fata in zona de jos a maxilarului pana dupa urechi, in par...pe gat nu mai zic.
Arata intr-un mare fel.
Am analizat problema si am ajuns la concluzia ca pot sa ii dau Advantan si Claritine si sa astept ca sa vad cum reactioneaza.
Mi se parea ciudat sa fie scarlatina , ca ea a facut febra miercuri si joi iar petele au aparut ieri...hmmm (si nici macar nu stiu cum arata petele la scarlatina!)
La noi in apartament e foarte cald, eu dau drumul la aerul conditionat dar mama soacra si John il folosesc mai cu masura. De dimineata de abioa se mai distingeau dar pe masura ce a inceput sa fie activa si sa se incalzeasca iar au aparut pe fatza!

Acum la 13 vine o duc la doctor, sunt curioasa cum au evoluat.

Maine e concursul de matematica (?!) iar serbarea este miercurea viitoare. Pe urma le duc in vacanta si deschidem oficial lucrarile pe santier (visez numai usi de interior si exterior, instalatii electrice, calorifere si centrale...nu mai spun de faianta, veceuri si cazi )
Mi-e dor de ele de pe acum!

Hai ca ma intinsei! O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput