Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

buna!
noi suntem bine, as vrea sa pot intra mai mult pe forum, dar Vlad vrea el la calculator daca il vede deschis , asa ca nu-l deschid decat cand doarme el.Si cu televizorul procedez cam tot asa, nu vreau sa-l las toata ziua cu ochii la TV, il las la desene atunci cand mancam, ca sa mancam in liniste
ninia asteptam sa treaca mai repede lunile de repaus la tine ca sa incepem galeria, atunci cred vom avea activitate mai mare aici, abia astept
chiar voiam sa te intreb ceva.Vladut al meu nu vrea sa mestece, nu mananca decat mancare pasata si cautand pe forum sa gasesc vreo solutie am vazut ca acum cativa ani scriai si tu asta despre nepotica ta.cum s-a rezolvat pana la urma?ca banuiesc ca s-a rezolvatel mananca din manuta biscuiti, paine, banana, pufuleti, covrigi, dar daca ii dau mar il plimba prin gura si o ora si apoi il scuipa nemestecatm-am saturat sa-i pasez orice mancare, daca simte vreo bucatica vomita tot
michelle cum a fost vacanta?
am primit un mesaj de la ingerash26, de la inceputul lunii octombrie este fericita mamica a unui baietel, Sasha
Felicitari ingersah pentru mica minune!

danangie ce mai fac cei trei iezisori?

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mcrissa, nepotica mea a mancat pasat mult timp...cred ca pana pe la 4 anisori. Ii pasau ai mei pana si orezul. Daca simtea in gurita ceva nepasat...vomita. A fost un mare chin, insa usor usor si-a revenit singura, fara sa o forteze cu ceva. Acum mananca orice cu proprii dintisori. Iti trebuie rabdare cu siguranta. Sora mea imi amintesc ca simtea ca o ia razna, ne gandeam ca are copilul ceva...insa nu...cred ca ii era lene sa mestece.

O felicit si eu pe Ingeras. Sa ii traiasca bebe!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna fetelor.Vad ca nu s.a mai prea scris pe aici.

Lau-iti multumesc pentru felicitarile pentru ziua mea.Iti aduci aminte mereu de fiecare.Tu cum mai esti?Sper din suflet sa vii in curand cu vesti bune.

Ninia-hai ca abia astept sa incepem numaratulCum te mai simti?

Mcrissa-nu stiu ce sa iti spun despre mancarea pasata.Eu cred ca se va obisnui si Vlad sa manance bucatele asa incet incet.Pediatrul ce spune?Pup frumuselul!

Fetelor de ce nu mai scrieti aici?mi,e dor de atatea fete...

Babyr7-nu mai stiu nimic de tine.parca trebuie sa nascti luna aceasta sau?te astept sa ne scrii...



Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



Ma numar si eu printre "disparutele" de la sb. Sper sa ma reprimiti.

S-au intamplat multe, din pacate si rele, pierderi grele (mama mea) despre care nu as fi vrut sa mai am parte. Insa acum imi concentrez atentia catre puiul meu din burtica, care sta sa vina pe lume.
Miercuri, 9 nov., va avea loc marea intalnire (cezariana) si am 1001 de emotii, de toate felurile. Frica, nu mai spun.

Si cu ocazia asta va dau de stire si despre roxana (baby_r), tot pe 9 are si ea cezariana. Nu a mai fost activa la odisee deoarece a fost consemnata la pat, spital, contractii. Insa a ajuns cu bine pana aici, deci o sa fie bine.

In rest ... nu stiu ce as mai putea sa spun. Sper sa revin curand cu vesti bune despre noi si mintea mai limpede si mai senina.

Va imbratisez pe toate!!

******
Doamne-Doamne, ai grija de noi 38s

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Abramburika-te cred ca ai 1001 de emotii dar ai incredere ca va fii totul bine.In 2 zile este marea intalnire?Iti doresc din suflet un copilas sanatos si recuperare rapida dupa cezariana.ati ales un nume?Sa intrii sa ne scrii cat esti de fericita cu bebe scump in brate.Multumesc pentru vestile despre Roxana.imi pare rau sa aud ca a fost prin spital dar bine ca a ajuns la termen si bebe este bine.
Babyr7-iti doresc un copilas sanatos si sa te refaci repede dupa cezariana.sper sa poti intra sa ne spui cum este cu doi copilasi.din cate imi aduc aminte parca pe baietelul tau din burtica il va chema ca si pe sufletelul meu,nu?te pup

Imi pare rau ca nu prea mai scrieti...Eu una nu plec de aici pana nu reusesc toate fetele de pe lista sa fie mamici.
Ninia-Esti urmatoarea viitoare mamica,abia astept sa numaram
L5845-sper sa gasesti un medic bun care sa te indrume ce sa faci mai departe
Doina84-nu te.am uitat sa stii,doar ca am fost aproape doua luni plecata.cum mai esti?
Alinushca--esti bine?ce fac copilasii?


Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Wow, urmeaza sa vina 2 bebelusi saptamana aceasta!
Nastere usoara Abramburika si Baby_r! Sa dea Dumnezeu sa fie usor si sa va recuperati repede! Va asteptam cu povestea nasterii!

Michelle, hai ca acusica trece timpul si ne apucam de numarat.Sa vedeti atunci ce va disper cu mesajele.Eu oricum nu vreau sa fiu singura la odisee ci cu minim una dintre voi! Asa ca...cine se ofera sa aspire din nou la un bebe?
Lau, hai sa le facem pe fete sa intre in emotii din nou! Ca nu e frumos sa ne lase doar pe noi la carbuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La multi ani si multa sanatate tuturor ce poarta numele Sfintilor Mihail si Gavril!!!
Michelle, te asteptam cu tortul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Mchelle, LA MULTI ANI!, sa fii iubita, sanatoasa si fericita! Si sa te bucuri de puiutul tau in fiecare secunda din viata ta! Tu ce mai faci?

Si eu va mai citesc din cand in cand, ma bucur tare mult de toate vestile bune!

Ninia, Lau, va doresc numai bine, sanatate cat cuprinde si sper ca berzele sa gaseasca mai repede drumul spre casele voastre!

Noi suntem bine, Andrei are 2 ani si 2 luni, e un dragalas, nu ma mai satur de el! :)

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Consi, ne bucuram ca ne scrii! Ce baiat mare ai! canmd va citesc pe voi ca scrieti cati anisori au copiii vostri, imi dau seama cati ani au trecut de cand tot vreau sa jumulesc barza aia! pardon, nu vreau sa o jumulesc ci doar sa o smotocesc putin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

celor ce si serbeaza onomastica azi
Deci maine scoatem pompoane la dublu Doamne ajuta !
Ninia, la tine semnam prezenta cand dai startul

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=16" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput