dr Catalin Haiduc ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iana_62002 spune:

Felicitari, Camica_24, Carmenpit77!!!

Sa va traiasca bebelusii, sa fie sanatosi cu parintii impreuna!!!!
Asteptam mai multe detalii despre nastere! Pana atunci refacere rapida dupa nastere si mult laptic la bebelusi!!!

O zi buna incontinuare!!!

38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa84 spune:

buna fetelor,

dana radu,eu am nascut pe 3 mai si tin minte ca ne-a spus pediatra ca se fac una sau doua analize la bebei,nu mai stiu exact,dar cred ca una din ele era cea de care spui tu.Rezultatul il primesti doar daca nu iese bine.O sa lasi acolo adresa si nr de telefon si vei fi contactata de ei daca Doamne fereste,va fi necesar.

Toate cele bune si nasteri usoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Sa incerc sa va spun cateva amanunte despre nastere.
M-a chemat la ora 8 si bineinteles ca am intarziat, motiv pt care am fost luata in jur de ora 13.
Au mai fost 2 cezariene in fata mea si mi se facuse o foame!!!
In fine cu 1/2 h inainte a venit una din moase si mi-a bagat perfuzia de hidratare,m-a intrebat dc vreau sa se faca poze in sala la bb si i-am dat telefonul sa-mi faca poze.
Moasele erau ff bune dupa parerea mea si f amabile
La un moment dat au venit si m-au luat si pe mine, m-am conversat un pic cu Haiduc si avenit anestezistul sa-mi faca rahie.
faza cu anestezia a fost un episod neplacut, odata ca m-a durut cand mi-a bagat acul in coloana si a doua ca a fost o senzatie f urata pana a scoc copilul (ma sufocam si aveam senzatia de voma). Insa momentul in care scoate copilul si poti sa-l auzi plangand la inceput si apoi sa-l vezi "face toti banii".
Dupa operatie sunt durerile obisnuite pe care le stiam deja si de care incerc sa uit.
Tot personalul de la sala de nasteri a fost extraordinar
A 2 zi cand m-au dus pe salon mi-a placut f mult curatenia, linistea si ordienea care domneau acolo.
Mie personal imi place f mult faptul ca sunt ore strict de vizita, astfel incat ai intimitate in salon.
Toata lumea a fost rasplatita la sfarsit si asta a facut familia mea care astepta la usa.
Cred de asemenea ca este de bun augur ca te lasa sa alaptezi langa patutul bebelusului si ca tot timpul este asistenta pe langa mame care le arata cum se pune copilulu la san.
Deci pt mine spitalul Filantropia si dr Catalin Haiduc sunt o experienta foarte placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Flicitari!!! sa va creasca puiul mare si sanatos! te rog sa imi spui si mie daca cezariana a fost impusa datorita unor riscuri, sau a fost optiunea ta. Mie mi-e tare teama de nasterea naturala(desi stiu ca este indicata), si tot incerc sa gasesc o portita
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Buna fetelor!

Nu pot sa stau prea mult, abia am ajuns aseara acasa, am nascut pe data de 3 iunie la 12:10 dupa amiaza, normal. Sunt foarte fericita! O sa va povestesc foarte pe scurt deocamdata cum a fost. Mi s-a rupt apa intai pe 2 iunie la ora 12 noaptea. Am plecat direct la spital si acolo au hotarat sa ma interneze desi inca nu aveam contractii. Contractiile au inceput pe la 3 noaptea dar foarte usoare. Contractiile se intensificau din ce in ce mai mult dar treptat si suportabil. Contractiile mai mari si aproape insuportabile au inceput abia la 9 dimineata (m-am dilatat foarte greu). Si la 12 si 10 am nascut. Pot sa spun ca am avut un travaliu lung dar suportabil. 3 ore au fost mai grele dar din punctul meu de vedere am avut o nastere usoara! Merita si intr-adevar senzatia de dupa este nemaipomenita. Domnul Doctor a fost mai mult decat extrordinar!!! NU AM CUVINTE SA DESCRIU CAT DE MULTUMITA SUNT DE TOT PERSONALUL DE ACOLO TOT!!! Fetita mea a avut 3 Kg fix si 50 cm. A primit nota 9 :) Acolo se da foarte rar nota 10

In spital este foarte bine, conditii foarte bune,
Voi reveni si cu mai multe detalii promit! Va pup si imi pare tare bine ca am descoperit acest forum si ca mi-am facut atatea prietene
Va pup!!! Si mai vb! nasteri usoare va doresc si voua si aveti mare incredere in dr Haiduc este the BEST!!! Cel mai bun! Nu am cuvinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Felicitari Camica! sa va dea Doamne Doamne numai zile frumoase si bebelina sa fie mereu sanatoasa!
ma bucur ca ai avut si tu o nastere destul de usoara si ca haiducu a fost la inaltime ca de obicei.
multa rabdare sa ai si muuuuuult laptic!
Daca te mai pot ajuta cu ceva..nu ezita!
Pupam mamica fericita si bebelina dragalasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ro_x_ana spune:

Felicitari proaspetelor mamici si multa sanatate! Refacere rapida, nopti linistite si laptic din belsug!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ro_x_ana spune:

Iana, tu cum te mai simti? Cred ca urmezi in curand, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaradu spune:

Multumesc Albinuzzza (o sa merg intr-o zi)si Crissa.Crissa cred ca ai dreptate cu analiza aceea,asa mi-a zis si mie pediatra de acolo ca se face acea analiza si te contacteaza numai daca are copilul probleme.M-a bagat in ceata pt ca mi-a zis sa mai sun la laborator,nu stiu de ce,si cei de acolo mi-au zis ca nu se face.Acum ma gandesc ca poate se trimite analiza in alta parte,o sa ma mai documentez.
Camica ,felicitari si sanatate la bebe si parintilor!
Carmenpit,la cat timp ai alaptat dupa cezariana?Cand ai coborat din pat,a doua zi?Sa inteleg ca nu ti-a facut anestezie generala,asa ai vrut tu,sau asa au hotarat ei?In salon cate mamici stateau,sau tu ti-ai facut rezervare?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_62002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ro_x_ana

Iana, tu cum te mai simti? Cred ca urmezi in curand, nu?


Buna, ro_x_ana!
Multumesc pentru intrebare. Eu ma simt bine, cu toate ca ma deplasez ca un pinguin, am picioarele umflate si mainele...in rest sunt foarte bine!!! Bebele la ultimul control (adica acum o saptamana) avea 3500gr, este sanatos, voinic ("ca un haiduc de baiat" )totul e dezvoltat normal. Saptamana trecuta am eliminat dopul gelatinos dar doctorul mi-a zis ca mai dureaza pana sa nasc...Urmatoarea intalnire pe care o am cu dr. Haiduc e pe 15 iunie sa vedem ce si cum mai e atunci. Este exact inaintea concediului d-lui dr.....poate nasc pana atunci sa-l prin pe ultima suta de metri!!!!

sarcini usoare la burtici si la mamici laptic din belsuj si multa sanatate!!!

Mergi la inceput