dr Catalin Haiduc ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Dupa raspunsul "rapid" dat de Camica_24, formula de 2 in 1 nu mai este valabilab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaradu spune:

Se pare ca nu ne mai scrie Camica,poate o fi venit bebe.Ii urez nastere usoara si copil sanatos!
Fetelor ,voi cum ati stat cu secretia,ati avut secretii abundente?Eu m-am plans la dl dr,dar a zis ca e ceva normal.Am mai aflat ca cele abundente ar fi o problema,dar cum as putea sa "cuantific"chestia asta?
Si inca ceva,cele care ati nascut puteti sa-mi spuneti ce analize obligatorii i se fac copilului la Filantropia in primele zile de la nastere?Stiti cumva daca se face o analiza de sange legata de hipotiroidie?Ca eu am sunat sa intreb si m-au bagat in ceata,plimbandu-ma de la pediatrie,la laborator si invers.

Multumesc.
29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Ziua buna fetele!

Si eu cred ca e deja mamica..hi hi hi..sper ca a avut o nastere frumoasa marca Haiduc.
Danaradu..si eu am avut o secretie abundenta aproape toata sarcina si foloseam tampoane zilnice. Nu l-am intrebat pe dr. daca e ok sau nu pt ca citisem ca se intampla. Daca crezi ca e ceva neinregula, fa o analiza la secretie..pt linistea ta.
la bebei nu stiu ce si daca fac analize. Nu mi-a trecut prin cap sa intreb la spital. Am intrebat in schimb pediatra si mi-a sous ca daca copilul e ok nu are sens.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaradu spune:

Multumesc Albinuzzza.Eu l-am intrebat pe dr in ideea ca poate-mi va lua vreo secretie,dar a zis ca e normal si daca nu am si alte simptome e ok.Singura problema e ca ma deranjeaza vizual,de asta vroiam sa vad daca si voua vi s-a intamplat.
Legat de analize ,eu am avut ceva probleme cu tiroida inainte de a ramane insarcinata si dr endocrinolog mi-a zis sa cer la nastere acel test pt copil,desi zicea ca sansele sunt f mici sa aiba probleme si el,atata timp cat in sarcina in general am fost bine din punctul asta de vedere si n-am luat niciun tratament.
Dar la Filantropia pediatrul mi-a zis ca se face acea analiza obligatoriu la toti copiii,dar sa mai sun si la laboratorul lor.Asa ca am sunat si cica nu se face nicidecum asa ceva acolo.De asta am ramas in ceata.
O sa-l intreb pe dr.Haiduc la urmatoarea vizita,poate ma va lamuri.Altfel ma gandesc sa incerc varianta de nastere la privat,unde sigur se fac aceste analize.
Asteptam si vesti de la Camica.
Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Poti face si altfel..incearca sa ajungi la filantropia intre 15-17 si vb direct cu o asistenta de la copii..ele sigur stiu ce analize se fac. Nu stiu daca e o idee f buna, dar asa macar vb face to face cu cineva de acolo.
Daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaradu spune:

Multumesc Albinutzzza.Mi se pare o idee buna.Banuiesc ca intre orele astea e ora de vizita,nu? Stii cumva in ce corp ar trebui sa ajung ?N-am fost pana acum pe acolo,eu merg la Medical City la dr.
Si inca ceva,daca ai fost la cursurile alea pt mame,stii se poate duce oricine,sau se face o lista ,sunt gratuite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

La cursuri cred ca se poate duce toata lumea. Eu din pacate nu am fost.
15-17 sunt orele de vizita. cand ajungi la Filantropia intrebi unde e camera de garda. langa camera de garda e garderoba de unde iei un halat steril si intrebi cum ajungi. Te poti duce la et 2 sau 3. la 2 sunt cezarienele si la 3 nasterile normale. salonul copiilor e la capatul culoarului.
la filantropia o sa mai ajungi si in ultimele sapt de sarcina..la control..la mine asa a fost.
Iti doresc succesuri multe si ai grija de burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele
Am nascut si eu pe 31 mai prin cezariana. Domnul doctor a fost de nota 10 ca si la prima nastere. Tot respectul pt dansul.
Acum suntem acasa si uram nastere usoara viitoarelor mamici care asteapta la rand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaradu spune:

Carmenpit,refacere cat mai rapida tie si pt bebe sanatate multa si sa creasca mare si cuminte!
P.s.Stii cumva ce analize obligatorii i s-au facut lui bebe in primele zile acolo,la spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Felicitari Carmen! Sa-ti traiasca bebele si sa fie tot timpul sanatos si voi pe langa el. Poate reusesti sa ne dai mai multe detalii despre nastere.
Pupici si laptic cat mai mult!

Mergi la inceput