Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Buna burticute frumoase!!

Va citesc tot timpul dar cu scrisul stau prost dintotdeauna..
Felicit toate burtoasele cu rezultate bune la eco imi pare rau pentru starile de rau prin care trebuie sa treceti..
Eu raportez 16 kilograme in plus si un bebe de 2,2 kg..Am fost azi cu intentia sa facem 4D , se invoise si tati ca sa il vada dar nu a vrut deloc ,deloc sa isi ia mainile de la fata..cred ca vrea sa ne faca o surpriza la nastere In schimb capul e mare , dar in limite, femurul s-a dezvoltat ,mai putin fata de data trecuta, oricum din cate am inteles membrele sunt ultimele care se dezvolta..prezentatia e tot cu capul in sus, dar inca are loc sa se intoarca, si are si parchiar mi se parea amuzant ca eu nu am avut cand m-am nascut eram cheala..inseamna ca seamana cu tati
In rest de arsuri ma plang si eu..alt discomfort nu am decat asta si pot sa mananc orice ca tot le am..Si ma tratez cu Rennie ca am citit pe prospect ca nu sunt contraindicate in sarcina..Am intrat si eu in concediu de la 1 mai si incerc sa ma relaxez cat mai mult cu cumparaturile si inotul..Am achizitionat si carucior pt bebe si cadita..va pun link:http://www.combi.com.au/combi-urban-walker-stroller.html http://www.amazon.com/Summer-Infant-Newborn-Toddler-Fold/dp/B000BYBWI4
Noi ne-am gandit la achizitionare ca avem nevoie de lucruri care sa fie transportate usor sa nu cantareasca mult si sa fie usor de manevrat (caruciorul se strange cu o mana si cantareste 6 kg)
Am mai luat si unele lucrusoare ..am mai incercat sa pun poze pe picassa dar ma enervez pentru ca se incarca foarte greu si am renuntat...
Va pup pe toate , va doresc sa nu mai aveti parte de discomforturi !!

32+ cu Vlad Rafael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

alexia_ada imi pare rau ca te simti asa de rau, si eu am fost asa prin sapt 30 ,daca tin bine minte, dar a trecut

Am pus si eu poza de 33 sapt.

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 33+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Cristelle25 imi place foarte mult cadita

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 33+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salutare burtici!
Am reushit sa ajung la calc, ca dupa spital am mai avut o gramada de umblat! Vestile sunt asha si asha...Bebelina e bine sanatoasa, are 1650 gr, a zis dr ca e perfect dar...mi s-a scurtat colul cu 1 cm. Adica era de 4 si acu e de 3. Deocamdata dr a zis fara , nu ca era cazul, si fara bai in cada. si ma duc iar peste 2 sapt. Sper sa fie totul ok!

Roxy, wow...34...ma iau pe mine fiorii...d'apai pe tine si ce de hainuteeeeeeee...F frumos...si ala nu e burtoi!!!!

Alexia, sper ca te-ai mai linistit...da-o incolo de soacra!

O sa mai intru mai pe seara, va pup pe toate fara sa dau nume si ma duc sa dorm

30+ cu
Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

O salutare si de la noi, pentru toate mamicile
In sfarsit, am reusit sa le iau si eu ceva, la prichindei.
Totul dublu, exceptand fondurile, desigur!
Cred ca o sa mai trag o tura si prin Kiabi, deoarece stiu ca au preturi si materiale ok....
Voi pune diseara poze si cu burtoiul
Tare scumpe sunteti voi, acolo la intalnire
Ireth, tu esti mamica lor ( mi se pare ca ai cea mai mare burtica si cele mai mari
Alexia, sa-ti traiasca sotul si cu soacra....
Roxy, eu maine, poimaine ma astept sa citesc ceva despre tine .De abia astept
Babyblue, imi cer scuze daca ma insel, dar parca tu intrebai de perdele pentru camera bebe?
Erau vre-o patru modele, in europa ( exceptand clasicul model Disney).Eu trebuie sa le mai iau decat draperie ( o culoare mai inchisa, sa facem noapte la pitici)
Babylicious, felicitari pentru printesa.


26+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

anaemi ce frumoase sunt pozele cu puiutii!!

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 33+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Buna gasit burtici intr-o noua saptamana!

Cristelle, Babylicious, felictari pt eco si bebeii in grafic. Roxybarbu, mamaaaa ce putin mai ai, chiar ca esti in linie dreapta!

Mady, ma bucur ca ti-a trecut raceala si te simti mai bine, chiar daca inca tusesti. Dar cu kg mi se pare ca stai f ... slab, cum numai 3kg?! Pune mana si forteaza-te sa mananci. Stiu ca ai avut momente grele in sarcina asta, dar bebe e #1 acum!

Anamaria, bafta la examene si prezentari!

SDCristian, sigur ca ar fi fain sa ne vedem, o sa-ti dau pe PM nr de telefon unde ma poti gasi la SB, si da-mi si tu ale tale si o sa ne auzim cu siguranta sa vedem cand ne putem vedea. Sa-l aduci si pe Carol, sa se joace cu Sophia. Anyone else??

Intrebare- intrebatoare: m-am programat pt cand vin in tara la fostul meu medic ginecolog de acum 100 de ani (ajuns intre timp directorul Spitalului Judetean), pt un examen morfologic de trim. III, de curiozitatea comparatiei. Programarea e la clinica privata unde are cabinet particular. Intrebarea mea este daca in acest context se obisnuieste sa se dea ceva doctorului, sau platiti doar tariful? N-am dat in viata mea nimic la doctori, nici n-am fost prin spitale pana sa plec din tara, si mi-e f jena, dar nici nu vreau sa par deplasata sau nepoliticoasa daca merg nepregatita. Multumesc anticipat de raspuns.

Am mai obeservat ca unele fete au disparut in ceata: Dea/Windy esti ca un meteorit, cum apari asa si dispari - sper ca toate-s bune. Stii ca toate te citim cu mare placere. Totodata fetele mai noi care s-au inscris dar n-au prea mai continuat corespondenta: OanaL, Florina_G, Caty2585?! Din garda mai veche nu mai scriu Eska, Indra, Dya, Alinuff, Oanamares... Hello, ne mai cititi fetele?! Mai dati un semn cand puteti.

Va pup si o saptamana usoara,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 26+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui Krissy
Intrebare- intrebatoare: m-am programat pt cand vin in tara la fostul meu medic ginecolog de acum 100 de ani (ajuns intre timp directorul Spitalului Judetean), pt un examen morfologic de trim. III, de curiozitatea comparatiei. Programarea e la clinica privata unde are cabinet particular. Intrebarea mea este daca in acest context se obisnuieste sa se dea ceva doctorului, sau platiti doar tariful? N-am dat in viata mea nimic la doctori, nici n-am fost prin spitale pana sa plec din tara, si mi-e f jena, dar nici nu vreau sa par deplasata sau nepoliticoasa daca merg nepregatita. Multumesc anticipat de raspuns.

a pup si o saptamana usoara,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 26+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"




Cristina ,
platesti doar pretul consultatiei si a echografiei....fara alte "mici" atentii




26 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Salutare si de la noi
Aveti poze pe email


sunt obosita, mi s-a trezit Ana la 6.45, asta dupa ce am culcata-o aseara la 10.45PM. Ma enerveaza ca nu doarme macar pana la 8. La 6.45 vine fuguta la noi in pat, se bgaa sub plapuma dar nu mai doarme...si ma intreaba din 5 in 5 min:"mami, te-ai trezit???"


na...ziceti voi


mai, nu va mai faceti gand rau cu soacrele...ca n-aveti de ce, zau! Nu rezolvati nik.

Mama de Ana si 32+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Salutare

Ce frumoase ati fost la intalnire. Mi-a parut rau ca nu am venit si eu Oricum am fost prin zona ca ne-am vazut cu nasii in parcul Carol.
Anamaria bafta la examene
Babylicious felicitari pt Eliza
Cristelle felicitari pt grasunel Vad ca e timid
Roxy felicitari pt cele 33 saptamani. Ce putin mai e Parca ma apuca pe mine emotiile.
Alexia imi pare rau ca ai inceput sa vomiti si nu te simti bine. Nu te mai necaji cu soacra pt ca nu-ti face bine. Si a mea mi-a mancat sufletul si ne-a facut 3 vizite weekendul asta. A venit mai devreme sa vada ca fac si sa-mi spuna ca e dezordine si mizerie in casa si i-am zis ca e casa noastra si daca nu-i convine usa e deschisa. A facut sotul meu curatenie sambata, dar a facut si el cum a putut. Nu stiu ce e in capul ei, dar vad ca tot incearca sa bage zazanie intre mine si sot, asa ca am luat decizia sa nu ii mai deschidem usa cand vine in vizita
Cristina eu merg numai la cabinete particulare si pe langa ce platesc la receptie nu mai dau nimic medicilor.

Mergi la inceput