Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

salutare!
am admirat si eu pozele acum ca stau cu picioarele in sus...foarte frumoase sunteti toate...faina intalnire ati avut, zau!


Eu sunt terminata, am dansant de mi s-au umflat picioarele, Ana la fel, Cristi nu s-a lasat mai prejos.

A fost o nunta tare reusita, ne-am simtit f bine.

Am sa pun maine poze sa ne vedeti.


Alexia...ooof, biscuiti simpli ajuta???

O zi buna!

va dau eu daca tot nu m-am culcat inca

Mama de Ana si 32+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Hello fetele....mie mi-a mai trecut arceala,am luat pana la urma si antibioticul,sper sa nu fie nici o problema,acum am ramas cu o tuse nesuferita dar nici nu mai vreau sa iau nimic ca m-am saturat si de ceaiuri.....

Eu pana acum am luat 3kg in sarcina,dar din care am mai dat vreo 2kg jos sapt asta cu raceala jos...offf,adevarul e ca nici nu prea pap,f putin mananc....nu stiu de ce simt ca nu mai pot iar apoi nu imi mai este foame deloc....

Babyblu f frumoasa camera la bb!

Alexia incearca lamaie,kiwi si biscuiti!poate te mai linistesti....am vb ieri cu o tipa care a avut o sarcina toxica orice a bagat in gura ea voma,si doc i-a zis ca nu conteaza ea sa manance in primul rand proteine...adica mananci vomiti,apoi iar mananci iar vomiti si to asa,mie mi se pare un chin!

Va pup si va doresc o sapt usoara si frumoasa!

Mami de Razvan (09.05.2007) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

neata fetele
lisssa multumim de cafeluta , eu o savurez acum!!!
Am dormit pe apucate si sunt cam chiauna azi ...plus o stare de nervi de mor...ma enerva socrela care aseara se gasea sa faca misto de mine cum varsam ...ca de trebuia sa experimentez si eu asta , ca ii creste parul buburuzei si ca o sa se faca ondulat ca al ei buba este ca vb serios , si de dimineata aceeasi poveste
acum mi-e mult mai bine , mai simt ceva arsuri in gat dar starea de voma a disparut ...a plecat si socrela la treaba si sper ca pana la sf lui mai nu o mai vad....aaa si asta nu este tot, acum la cafea o pune al cu coarne sa traga aragazul ( unde a picat ieri cafea ca am dat-o in foc ) si imi zice : sa stergi si tu dupa aragaz ca se vede urat...si am invitat-o sa vina sa ma ajute , la care ea : eu am treaba ..le faci tu usurel...ochiul soacrei fetelor

25+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

hello_si
de la noi,fete frumoase!Va scriu de pe telefon,ca avem pb mari cu calculatorul,iar sotul a fost plecat cu netbook-ul si eu ma chinuiesc cu telefonul.
va dati seama ca mai am o gramada de pagini de recuperat.dar am zis sa trec mai intai sa va salut. Noi mergem miercuri la eco.dr.de fam.ne-a interzis sarea si muraturile si cartofii prajiti :-( ca ne cam umflam.sper ca dr.gineco sa ne dea verde pt.concediul de maternitate de saptamana viitoare.
Eu pt. arsuri mananc bixcuiti simpli sau covrigi plus ca incerc sa reduc volumul portiilor de mancare si ma mai potolesc. Am vazut foto de la intalnire-superbe sunteti,mamicutelor!
Va pupacim pe toate.


Cristina G.
28+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

am trimis un mail pe contul comun , cu bancuri , eu asta fac acum sa ma binedispun ...ca nu vreau ca de luni sa o iau asa ...


25+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Salut si de la noi.


Alexia,imi pare rau ca ai arsuri....la mine se trateaza cu dicarboclam....si cu intarziere iti spun La multi ani sa iti traiasca sotul.
Mihahegarty...multumesc pt aprecieri

Ce frumoase sunteti burticutelor la intalnire ....imi pare rau ca eu nu am ajuns.





26 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

capul sus alexia! si nu te mai enerva ca de aia ti-e rau.

soacrei ii puneam un mop in mana si o invitam insistent sa stearga unde vede, ca eu nu mai vad de burta.

jizaz, ar trebui impuscata...



_

26+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Neata burticilor si de la noi!Babylicious te asteptam cu vesti bune de la eco!Alexia imi pare rau sa aud ca si tu suferi de greturi,si eu sunt in situatia ta,dar ma consolez cu faptul ca numai am mult! 31+ Maya-MariaAMR 8-10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Neata, burtici

Vad ca ati fost vorbarete in weekend
Eu sambata mi-am facut un pic de curatenie prin casa dupa care m-am apucat de calcat hainele bebelusei, spalate vineri, m-am apucat de calcat pe la ora 16 si am terminat la 12 noaptea . Am atatea hainute incat pana la 3 luni pot sa o imbrac tot cu alte haine in fiecare zi
Noi am implinit 33 sapt. am intrat in saptamana 34 . Ma gandesc cu groaza cat de putin mai este, ma cam trec fiori.....

Gheveronica am vazut ca intrebai de salteluta de infasat,acele picioruse se monteaza pe salteluta ca un fel de pideica, cand pui salteluta pe patut sa nu alunece (sper ca ai inteles, nu prea stiu sa explic )


Am vazut pozele de la intalnire si sunteti foarte,foarte frumoase toate

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 32+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Cereline, vad ca azi imi este mai bine , eu sper totusi sa nu ma apuce ca inca 14 sapt chiar nu ma vad stand cu greturi
Roxy saptamana 34 wowww , ce putin mai ai !!!


25+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput