Buburuze de 2009 in actiune **15**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Dau , si ca de ieri am baiat de 2 ani! A fost ceva restrans: bunicile, cumnata cu prietenul. Matei a fost bucuros!
La multi ani Cris!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mama mea cat ati scris


cuscraaa ce program sexy ai cu darius,sa mor daca te invidiez...dar ca sa te simti bine,sa stii ca noru-ta nu rea sa doarma nici pana la ora asta si deseara iar mi-o vad rupta de viata si demolata si maraita de imi vine sa-i bag un sut in bucinele
picky oof mai mami,ce va mai chinuiti sper sa revina si fetele tale la sentimente mai bune ca sigur psihicul tau e harcea-parcea.daca tie ti s-a facut pielea de gaina,imagineaza-ti ca eu sa fac infarct si nu alta ca am fobie pentru paianjeni si morrrrr de frica la propriu.Ei da,stai sa vezi,ca se facu ora de afisat numerele si cazu netulm-a tinut pe jar mai bine de o ora ca apoi sa constat ca nu a iesit nici macar unul.Nu te-o deranja acuma ON-ul,dar decat sa dai mai incolo in cine stie ce..mai bine descoperiti ce este.Ce oameni si pe la voi..parca uneori nici nu-mi vine sa cred ca nu sunteti in romanica..oneori cred ca sunt situatii in care aicea esti mai protejat.Pai nu degeaba suntem rude eu si emaUite si tu ce plozi haiosi avem
lali sper sa nu fie nimica grav,astept sa ne dai o veste buna ca si ea si bebe sunt bine.Binenteles ca v-am pastrat tort,ba am pus si poza pe mail sa baliti,dar cu moderatie pls ca nu ma vreau inundata.Asa iti trebuie,alta data sa pregatesti baiatului scule adecvata ca sa mestereasca
ana multam cum e la munca?
alynta thx,ceva pozici nu ne arati si noua?


tananananaaaaaaa..doarme Mirunaaaa

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

inca n-am descarcat, dar pun!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Intru pe fuga, numai cat sa nu ma puneti la plata.
Nu mai stau la povesti, ca-s obosita. Am fost azi la o inmormantare (bunica sotului), am avut si un weekend plin, abia astept sa dorm.

La Suceava e urat si ploua.
O seara buna!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Picky, Cezara nu papa doua feluri de mancare la o masa. Nici nu am incercat. Ma refeream la mancarurile scazute, sau cum sa le spun, pe care noi le mancam pe la 3-4 cand se trezeste sau seara la cina.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaa...pica ochii pe tastarura,dar sectoriciul povestea la dihaniile ei din patut ce a visat,si cum a auzit pasii mei in dormitor pe parchet(damnnnnnnn..ce auz fin are) a inceput sa stige dupa mine.Mai tarziu plecam in oras sa rezolv niste treburi(lavi te tin la curent)si apoi sa vin acasa si sa fac mancarica.
Sa va spun faza:aseara pregateam masa si facusem peste la cuptor cu salata de cruditati.La care fi-mea a venit si ea,a dat de cateva ori turul la masa,si ma intreba "papam?" eu ii zic ca da si sa o fi auzit voi pe tero cum tipa "tataaaaaaaaaaaa !!!!!!!" si dupa a ciripicit juma pe limba noastra si juma pe limba ei..evident ca l-a chemat pe ta-su la masa.Asta al meu e ud tot cand il striga fi-sa

alynta de abea astept pozicileeeeeeeeee
andreea condoleante

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mai vreti si tratatie?hai fie...
,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neatza si de la noi!
Cris moama ce matinala esti, multam de cavie...[olalal] ce scumpa-i Miru cum striga ea pe tati sa papati toti impreuna...sa-mi spui neaparat ce-ati rezolvat
Emode la 5? pt tine mai dau eu inca patru si in dimineata asta pe langa cea de la Cris, si-a revenit bestiuta la programul de dinainte?
Picky una tare si pt tine...greu trebuie sa-ti fie mami, iar cu vomatul asa am fost si noi stiu cum e multi si sa nu va mai chinuie crampele!...multumesc pt complimentele pt Andreiut si Rares, sunt frumosi intr-adevar...asa-i ce ciudat e sa-l vezi pe unul mic si celalalt mare mare...la nunta a fost bine, nunta ungreasca dar a fost super, se distreaza de numa...Rares parca e mai bine si mai are doar umpic de muci, ideea e ca nepoata mea, sora lui Andrei e infundata bine iar cumnata mea zice ca nu-i bolnava si cum Rares e acolo toata ziua sper sa nu se pricopseasca cu ceva
Laliimi pare rau pt sora ta, sper si eu ca bebele sa fie bine, sa ne tii la curent cu ce mai face
Crisma bucur ca v-ati simtit bine si ati avut zi insorita
Annacum mai esti?
Serialbastre condoleante
Va si va doresc o zi frumoasa, fug la munci!


Rareselull meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

A fost si prima zi de lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

M-am chinuit aseara 4 ore sa incarc pozele pe site-ul celor la care trimit pozicile, ca apoi la final sa-mi zica ca s-a facut o eroare si trebuie sa o iau de la capat ..azi le pun pe stick si-l trimit pe sot maine seara cu ele la magazin..ca sa nu imi mai dea batai de cap..si sunt numai 1000 ptr inceput ..de la 0-8 luni ale Stefaniei ..si cateva recente cu Anna ..trebuie sa ma bag tare in ele si sa sortez si restul ca sa ajung la zi cu toate

Asa acum despre noi, am doua printese racite, una muceste pe o parte si stranuta si tuseste..cea mica..iar cea mare doar muceste ..am observat aseara cand o puneam sa deschida gura ca are amigdalele putin marite si rosii, dar atat timp cat nu-mi face febra e ok...plus ca a piscat-o un tantar neneorocit la ochii si are pleoapa umflata si rosie mititica..
In rest Anna mi-a fost mai bine azi noapte, oare idn cauza ca am mancat fierturi la stemmer?! ...oricum am mancat aseara la cina vinete umplute cu legume la cuptor..o bunatate , deocamdata nu vad sa-i fi provocat gaze ..am renuntat la ceaiuri si alte minuni..am sunat la osteopat si ne-a refuzat pe motiv ca el nu lucreaza cu bebelusi ptr ca sunt prea fragili ca sa ii indoape cu te miri ce..si ca recomandarea lui este sa asteptam ca se rezolva de la sine ...mi s-a trezit printesa mare...revin


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Pup fetele mele dragi!

EU sunt la birou, tot asa, cu greturi si stari proaste... Sambata am fost la eco si mi-am vazut minunea, are 2 cm suntem foarte bine, urmeaza sa facem analizele acum si urmatoarea eco este pe 11 iunie.

Vladut este bine, creste, nu-i tace gura, deja la el predomina limba romana acum, am baietel mare mare, si nu stie decat un lucru: "Mergem pa?!" Cred ca pe copilul asta l-am nascut pe strada ca daca ar putea nu ar sta in casa niciodata, nu am vazut asa ceva...

Pupicei

de steluta norocoasa (09.02.2009) si 9+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput