Buburuze de 2009 in actiune **15**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

ninia, Alex de care e vorba in poveste nu e Alex al meu . Alex cel cu probleme e un copil pe care l-am sprijinit sa intre la bazarul umanitar cand mamica lui era disperata si nu mai stia ce sa faca. este un copil dulce, care intelege tot si care merita sa fie ajutat. pt. gandurile bune, esti o dulce...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
PT. ANDREI SI ALTI COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ninia fata draga....de multtttt suntem incuscrite. H&M e doar in Buc, deschis recent....ideea e ca la astia modelele difere.....anumite modele sunt de la 0-2 ani, respectiv pana la marimea 86, altele sunt dupa aceasta marime, incepand cu 92, 92 e mare pt pitic....pt baieti mai maricei sunt, pt strumfi mici nu sunt....m-am facut cu o pereche de la cineva, bleu ciel....de vara, huspiti, cu buzunare, se pot face si 3/4....deci acu vreau portocalii, verzi sau galbeni
vad ca mai sunt sarbatoriti azi....scuze...si La multi ani!
fug ca al meu pitic are crize de personalitete....urla si bate cu piciorul

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neatza gagici! Va las o calda, capucino, cioco calda, ceai, sper ca n-am uitat nimic. Ma pregatesc de servici, sunt prastie iara cu nasul din cauza alergiei. Rares e cu muci si mi-a stranutat ieri toata ziua, deci nici el nu e tocmai bine, ii iau azi Sumetrolim sa nu se agraveze. La noi e foarte urat, ploua si e intunecos si eu trebuie sa merg pe jos la servici
Mady cum fu gratarele? ai bagat si pt mine?
Cris cum v-ati distrat ieri? ai bagat tort si pt mine? caci gratarele le-am luat de la Mady
Va pe toate si in special pe buburuze si va doresc o zi buna!


Rareselull meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

A fost si prima zi de lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
dormiti???? la ora asta?????
al meu plod e treaz de la 5, eu de la 6
o zi frumoasa si o saptamana usoara
lavi merci de cafea.....pot sa iau 4?

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Lavi vreau si eu o cafea tare..nasol cu rinita ta, spor la munca
Ema si tu cu noaptea-n cap?!

Is franta, copila mea de 3 nopti are crampe puternice si nu se linisteste decat ff tarziu, azi noapte de abia pe la 2 am reusit sa o adorm si a avut un somn f agitat, s-au trezit amandoua pe la 6 ca le e foame..iar acum una se uita la pieter post iar cealata sta si se agita in patut..mi-a tras cateva porti de voma de cand s-a trezit..am zis ca nu mai tine asa o sa caut azi un homeopat ca sa merg cu ea sa vedem de ce-mi vomeaza..ca pediatra at cand am intrebat-o mi-a zis sa-i dua o bucatica de gaviscon sau renny , iar eu de azi incep sa ma bag tare in fierturi ..aseara am facut un cei de musatel cu tei si i-am dat si Annei sa bea..am oprit ceaiul de fenicul ca poate de la el a inceput sa aiba crampele astea puternice..

Revin cu recuperatul


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Alynta sa fie intr-un ceas bun noul job al sotului, ma buucr nespus ptr voi . Tu cum te mai simti? Esti mai bine? Cum ati petrecut ieri? Asteptam si pozici
Andreea tie iti mananca si felul 2?! super.eu de abia ma chinui sa-i dau cateva linguri de mancare si tu ne vb de felul 2..pai papa bine Cezara ..bravo
Ninia off mamicule cred ca-s tare nasoale injectiile cu cortizon..uite vezi de aceea sotul le-a refuzat...sper sa te ajute ..daca nu te trimit la nenea naturistul care i-a facut sotului injectii cu plante..pe el l-a ajutat ff mult si nu mai are problemele pe care le avea inainte cum te impaci cu soacra?! hai ma ca nu numai babele poarta incaltari joace...uite eu nu-s baba si de aproape 5 ani port numai incaltari fara toc ..de cand cu accidentul..da am zis ca ma fac din nou sexy si o sa incalt si tocuri ..numai sa scap de kg si de burta
Anna cum te mai simti? cum a fost la control sambata?
Cris mi s-a facut pielea de gaina cand am citit cu ce dihanie se juca Miru...iar faci bunatati?! vezi ca eu sunt pe fierturi ia zi ati castigat? cum tu draga ti copilul flamand ...
Sorina am vazut topoganul si e ff frumos..bine ca e la curte si are loc suficient ptr el..poate-i fac bunici si un leagan .ii cumperi si o scoica unde-i pui nisip si apa si jucarii si sa vezi ce distractie pe capul lui Eu zic ca nu ai facut alegerea rea..crede-ma ca eu situ ucm sunt copii la cresa..stau si plang pe la usa asteptand sa le vina parinti..iar cand vine unul al altui copil sa vezi plansete pe capul la toti..eu am trait experienta asta si mi se rupea sufletul cand o vedeam...plus ca ia punctat bine si bolile..bine ca si la gradi va fi aceasi problema..dar at nu avem de ales..
Mady la ce concurs l-ai dus pe Alex?!
Lavi vazut pozicile cu Andreiut..o frumusete mica si luptatoare iar Rares s-a facut mare ..deh fac comparatie intre el si Andrei ..de parca eu nu observ in casa diferenta ..cum te-ai distrat la nunta? sa fie puiutul mic sanatos in continuare si la fel de luptator ca pana acum . Sanatate multa si lui Rares, sper sa nu-l ia raceala
Cris si uite ca buruienile pe care noi le adoram uneori sunt periculoase. Dureri si intepaturi mai am din cand in cand in interior, dar nu la operatie..oricum mie imi e f ok, deci on-ul ala poate sa stea acolo cat vrea ca nu ma deranjeaza
Lali ce tare a fost sotul..adevarul ca nici mie nu-mi plac bagaciosi astia..si in magazin mai vine cate o baba doua si se utia la bebelina..o admira si imi tot zice ca-i frumoasa..de parca eu nu stiu(cioara ) erma in tramvai intr-o duminica, mergeam in piata si steif era in carut, si vine un rrom(sa-i zic frumos) si incepe sa ii zic stefaniei ca-i frumoasa si noua ca lui ii plac mult copii si ca are 8 acasa si al 9-lea pe drum si ca ptr copii el si-a da viata..si o ia pe stefi de manute..si vb cu ea..na omul a vrut sa fie dregut, insa noua nu ne-a placut faptul ca a pus mana pe ea..dar ne-am abtinut sa comentam..si chiar ne spunea ca tot asa in tramvai a intalnit alti romani cu un copil si la fel el a vrut sa fie dragut cu copilul si prietenos iar nenea respectivul s-a luat de le ca de ce ii atinge copilul si cica s-a lasat cu scandal, ca el (rromul ) i-a zis ca ce comenteaza atat ce vrea sa-l taie ca el are cutit si de astea...deh noi nu am comentat, am coborat din tram, al luat servetele dezinfectante, am sters fata pe manute si ne-am vazut de drum...nu mi-a placut deloc dar uneori in unele situati cand vezi astfel de fiorosi trebuie sa te cobori la nivelul lor...si crede-ma ca ne manca limba sa ii spunem vreo 2 cand a pus mana pe copila dar.....ma bucur ca iti sunt de ajutor si iti dau energie ca sa-ti faci treburile
Mady si a fost bun gratarul?
Sorina ce tare puiutul..poate si aerul e mai tare acolo si-i face pofta de mancare..sa o tina tot asa
Cris ma bucur ca s-au distrat fetele frumos..deic soricelul e sfant..uite vezi de aceea il ai tu pe Darius ginere..ca si la el catelul e sfant..sa nu care cumva sa il ia careva ca-i jale

Am recuperat capitolul trecut..fata imi vrea lapte dar nu vreau sa-i dau ca a papat de dimineata..sa vad ce-i fac de papica acum.. revin..


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lali nu stiu nici eu cine-i respectivul user, am cautat si mesaje postate de ea si nimic...deic deocamdata pana nu intra pe aici sa ne zica cine-i, ignora cererea
Ninia zi-mi si mie de magazinele din Germania, poate dam si noi o fuga...si poate ne intalnim in zilele urmatoare..daca nu-i vreme de parc poate dai tu o fuga pana la mine..asta daca nu te sperie casele in renovare..ca eu am incep sa fac alergie cand aud de ele..da uite ca pe Ema nu a speriat-o..

I-am dat un iaurtel de fructe, asta a poftit inimioara ei in loc de lapte...Vad ca azi imi e mai rau si ea, muceste si de dimineata tusea putin..deic o ia sigur raceala...bine era de asteptat ca mi s-a balacit vineri in apa din parc...si de ieri ma vazut ca si Anna isi trage nasucul..deci si ea e putin racita..si chiar si eu ca vad ca si eu imi trag nasul ..dar trecem noi peste..

Va las acum ca am recuperat tot, ma apuc sa trimit niste poze sa mi le scoata pe hartie si sunt multe si vreau sa mai is sortez din ele..sa fac mia..

Va pupic si va urez un inceput de sapt placut


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!
Iau si eu o cafea,macar virtuala. Sunt trista si suparata si nervoasa. Sora mea a avut hemoragie aseara,si nu a chemat ambulanta, acum ii mai curge ceva maroniu deschis doar la pipi.Frate,asa s-au invatat sa stea pana in ultimul moment ,nu stiu ce asteapta.A spus ca nu s-a dus la urgenta ca daca o interna ce facea,nu are bani ca au reparat prin casa ,au facut hazna separata de vecini, si ca oricum pierde sarcina, de ce sa se duca sa o chinuie aia. Fir-ar mama ei de gandire de neam prost,ca asa a invatat-o tampita de vecina,mai bine sa stea sa il piarda acasa. Eu tot sper sa fi fost un polip,ceva,si sa nu fi fost din uter si copilasul sa ii fie bine.Parca mai rau imi pare mie decat lor.Acum astept sa vad ce face,daca vine azi in oras sa mearga la dr. Am un nod mare in gat si imi vine sa le zic cateva.

Cris inca mai dormi mamicule? Dar ce petrecere ati avut de dormi tu la aproape 10? Ne-ai pastrat si noua tort?

Picky te pup mamicule ,nu stiu cum sa te imbarbatez , cu APul nu am aut probleme,colicile au fost usoare iar de vomat nu a vomat decat foarte rar.
Lavi insanatosire grabnica puiului. Tu nu poti lua nimic pentru alergie? Nici probleme de astea nu am ,in afara ca ma mananca nasul cand este in aer puf de ala de la plopi.

Ema si al meu a avut o tentativa la 6 de trezire,dar l-am pus la loc si m-am intors cu spatele la el.In cateva secunde a adormit la loc. A dormit pana aproape de 9.

Ninia,Mady .

Getutooo nu s-au oproit ploile fata?
Va las,ma apuc de curatenie ca Paul deja a rasturnat toata casa,si acum vrea sa desfaca un surub la o masinuta cu croseta mea de 6...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 24+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Va dau doar trabuce si vougue ca lavi a ajut grija pana m-am trezit eu


O sa va arat mai tarziu si tortula fost tare bun,si mai am un pic ca v-am oprit si voua
Multumesc inca o data fetelor pentru urari

lavi a fost tare frumos,am facut gratar,am stat apoi in casa ca afara ne topeam si copiii s-au jucat,nasicul mic a dormit aproape tot timpul..ce mai,a fost super
ninia stai asa ca va dau o poza pe mail cu tortul..sa nu baliti prea mult ca ma inundati
ema ia legatura cu elena ca are ceva fain de tot in materie de pantalonasi
lavi sanatate la pui si spor la treaba


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Crisule! Sa fii sanatoasa si fericita! Te pupam cu drag

[b]La multi ani, buburuzici care au implinit 2 anisori zilele astea! Sa cresteti mari si sanatoase

de steluta norocoasa (09.02.2009) si 8+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput