Pufi de ian-feb 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Seara buna!

foarte greu cu recuperare, citit pe sarite, consimtit in parte, vrut sa raspund si eu in alte parti, dar de data asta pas... vazut Ivan cel plimbaret care se da pe tobogan , nemtoaica cretulina , Bobitza cu problemute ...

gata, mi-au zburat din cap restul...
sper sa ma reprimiti cu temele nefacute...

mama inca n-a plecat si inca am creierul pe bigudiuri (mai noi e pasionata de mancatul sanatos si mai tot ce punem noi in gura e otrava si da-i munca de lamurire, de ex. azi lectia margarina)...

Dar sa zic ceva si de noi... am facut azi dimi banana mixata cu lapte si turnam in farfurie, Kay isi ia o lingura mare din sertarul cu tacamuri si inchide sertarul si vine la masa! ... si azi mi-a adus galeata de gunoi in living si erau cazute marginile sacului in galeata si se chinuia saracul sa reaseze sacul menajer pe marginea galetii...

gata pe azi...

pup.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Edit: www.cinemagia.ro/actori/giulio-berruti-47537/poze-hires/493767/" target="_blank">El este actorul din film. Mie mi se intampla sa urmaresc un film doar pt ca sunt actorii frumosi.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)









de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Edit: www.cinemagia.ro/actori/giulio-berruti-47537/poze-hires/493767/" target="_blank">El este actorul din film. Mie mi se intampla sa urmaresc un film doar pt ca sunt actorii frumosi.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)









de Yannis







Mai am www.cinemagia.ro/actori/gabriel-garko-11569/poze-hires/823323/" target="_blank">unul....pt asta facusem o pasiune cand eram si ma uitam la "I colori della vita".

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Pe mine Mara m-a fentat rau lately, a dormit cate o ora - o ora jumate pe zi.

Intrebare: voi le dati inghetata pufilor? Eu am lasat-o pe Mara sa guste din cornetul meu de cateva ori, astept ouale...poate strang cat sa fac o inghetata de casa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Pe mine Mara m-a fentat rau lately, a dormit cate o ora - o ora jumate pe zi.

Intrebare: voi le dati inghetata pufilor? Eu am lasat-o pe Mara sa guste din cornetul meu de cateva ori, astept ouale...poate strang cat sa fac o inghetata de casa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

eu i-am dat, era topita *(adica am pus intr-un paharel ), i-am dat cateva lingurite( si nu era rece)

* editez sa schimb cuvantul "inmuiata" cu "topita ", multumesc Mirela cand am scris mesajul nu imi venea cuvantul corect

Mami de fetita frumusica

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ce faceti ladies? puneti poze cu barbati? sa inteleg ca partenerii nu vad ce faceti?!


Mami de fetita frumusica

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Pe mine Mara m-a fentat rau lately, a dormit cate o ora - o ora jumate pe zi.

Intrebare: voi le dati inghetata pufilor? Eu am lasat-o pe Mara sa guste din cornetul meu de cateva ori, astept ouale...poate strang cat sa fac o inghetata de casa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

eu i-am dat, era inmuiata(adica am pus intr-un paharel ), i-am dat cateva lingurite( si nu era rece)


Mami de fetita frumusica

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."





Si eu i-am dat topita, a invatat instant cum se mananca inghetata din cornet.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Seara buna!

foarte greu cu recuperare, citit pe sarite, consimtit in parte, vrut sa raspund si eu in alte parti, dar de data asta pas... vazut Ivan cel plimbaret care se da pe tobogan , nemtoaica cretulina , Bobitza cu problemute ...

gata, mi-au zburat din cap restul...
sper sa ma reprimiti cu temele nefacute...

mama inca n-a plecat si inca am creierul pe bigudiuri (mai noi e pasionata de mancatul sanatos si mai tot ce punem noi in gura e otrava si da-i munca de lamurire, de ex. azi lectia margarina)...

Dar sa zic ceva si de noi... am facut azi dimi banana mixata cu lapte si turnam in farfurie, Kay isi ia o lingura mare din sertarul cu tacamuri si inchide sertarul si vine la masa! ... si azi mi-a adus galeata de gunoi in living si erau cazute marginile sacului in galeata si se chinuia saracul sa reaseze sacul menajer pe marginea galetii...

gata pe azi...

pup.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Chiar ma intrebam ce e cu voi de nu mai scrieti.
Felicitari Kay!
Asa e, fac chestii noi in fiecare zi!

Din ciclul cra si gunoiul, tot azi ca deh e tema zilei
tinem gunoiul pe balcon special ca sa nu atenteze Yannis la el
Azi, cald , frumos afara, mi-am servit cafeaua (si tigara) pe balcon, abia apoi l-am scos pe Yannis din pat si tzuuust pe balcon!
1 - a gasit o punga goala pe balcon a luat-o si a scos capacul de la galeata, a pus-o la gunoi, a pus frumos capacul la loc! f serios si grijuliu

2 - a gasit un faras pe balcon, murdar, plin de praf, plouat , se juca de zor cu el...ok , l-am lasat atata timp cat nu-l baga in gura ca oricum trebuia sa il schimb / spal tot ca se facuse de praf
dar cand a intrat in casa cu farasul ii zic "Nu Yannis, lasa farasul afara,e murdar, Yannis e murdar, e murdar, afara farasul nu in casa!" s-a oprit ma asculta apoi vine f serios si hotarat afara si ...acuma na daca e murdar l-a dus la gunoi


de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ce faceti ladies? puneti poze cu barbati? sa inteleg ca partenerii nu vad ce faceti?!


Mami de fetita frumusica

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."






Mai devreme mi-am amintit cum ratasem eu finalul unui film, nici numele nu-l stiam, asa ca m-am apucat sa caut in google la imagini, actori italieni, poate, poate reusesc sa identific filmul. Il gasesc si dau pe pozele lui, nici nu apuc sa ma delectez ca vine al meu...cine-s astia?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Pe mine Mara m-a fentat rau lately, a dormit cate o ora - o ora jumate pe zi.

Intrebare: voi le dati inghetata pufilor? Eu am lasat-o pe Mara sa guste din cornetul meu de cateva ori, astept ouale...poate strang cat sa fac o inghetata de casa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Nuuuu io primesc mai multe decat tine, io ii mai dau si iaurt direct din frigider ptr ca uneori mancare nu o primeste (gen ficat de exemplu) decat daca il pacalesc cu iaurt, pun iaurt peste ficatul pasat si asa papa tot iar eu mereu ma amagesc ca poate acum mananca si nu scot iaurtul de dinainte ca sa se incalzeasca un pic si in disperare de cauza cand nu mananca ii dau cu iaurt asa rece, incerc io sa il bag un pic la apa calda, da nu prea se incalzeste.

Inghetata i-am dat de cateva ori sa guste de la mine asa rece nu s-a omorat, a pus numa buzele


de Yannis

Mergi la inceput