Pufi de ian-feb 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alicredo filmul l-am gasit vineri si sambata pe la 8 seara. Se numeste Fiica Elisei.

Dana ce zi! Bine ca a trecut, ai mai gasit cheia?

Simply pt ca impartasesti cu noi info din carte.


Edit: www.cinemagia.ro/actori/giulio-berruti-47537/poze-hires/493767/" target="_blank">El este actorul din film. Mie mi se intampla sa urmaresc un film doar pt ca sunt actorii frumosi.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

salut voios!
miremiacred si io ca e fain filmul!!!
simpatica a fost mara cu puii

danasorsorry pt ziua de ieri...

beace nazdravan e ivan!!!!!!!!!si cate face!!!!!

fetele cu intalneala sa va fie de bine!

cuscrasa stii ca se vede! pupici multi si ananei!

o duminica frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Mire.. de capitol. Ce mai "film" frumoooos
Bea...felicitari pentru stelutze! Romantism zici......la noi e ca la gara...cand culcam un copil...musai se trezeste celalalt!
Simply...
Danasor.....zici ca atat papa si A.?...wow, pai...eu traiam cu impresia ca ea papa mai mult, nu stiu de ce. Inseamna ca stam bine, saru-mana, m-ai mai linistit...Nu stiu ce sa cred, despre afta..probabil ca e, cum ai spus si tu, doar o iritatie, ca ieri a mancat chiar bine-bine(cred ca m-a simtit ca am zis de ea..), vreo 500g solid si 800ml lapte. Daca era afta, nu cred ca punea ea gurita pe ceva. Oul...hm...am incercat sa ii pun galbenus fiert in spanacul cu cartofi preferat...l-a simtit si scuipat. Am incercat si fiert moale, cu painica in el, facut pasta aproape si cu putina sare...tot nu; Ba chiar i-am inmuiat putina paine in galbenusul unui ou-ochi pe care il mancam eu...tot nu a fost. O mai las...mai incerc ...e mofturici.
Wow...ce de-a peripetii ati avut vineri! Bine ca a fost cumintica A.!


Am fost si noi la o plimbare prin parc, vreo 2 ore, a fugarit iris tot ce misca, pasarele, catei, copii..tot! Acum face nani. Daca e la fel de frumos, poate incercam inca o tura, mai dupa-amiaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:



Taman ce ne-am linistit si noi. Am fost in plimbari de azi-dimineata si ne-am intors varza de obositi. Dar n-are nimic... bagam "bateriile" la incarcat si dupa-amiaza iesim iar. Iar ne-am luat tzeapa cu vremea. I-am dat lui David peste un body maieu un pulovar fara fermoar sau nasturi si a cam transpirat cu el.


Sorina iarta-ma... imi pare rau de noapte "dansanta".... dar m-am amuzat cu primul tau mesaj de dimi. Si zici ca ati mai si alergat putin prin parc de dimineatza... se pare ca Iris e Turbo Jam-ul tau ...
Bea felicitari pt stelutza... nu-mi dai si mie una? Stiu... nu-mi dai, trebuie sa muncesc pt ea... sa o si merit.
Danasor ce de peripetzii ati avut vineri 13... chiar... ai gasit cheia pana la urma? Macar ati avut vreme buna de stat afara?
Simply foarte interesante si utile info
Mire tare dragut personajul...



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mire sarumana pt vot ... imi da curaj sa scriu mai departe .

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

simply, era la spam-uri
mersiiiiii



nyny iti dau si tie una, cum nu????????
meriti!


sorina si nyny sa va fie de bine plimbarile, mai faceti o tura
eu nau am fost nicaieri, a fost tati de servici, acu a plecat. dupa amsa is eu de servici............
of of


Bea, mamica fericita de Ivan(14.01.2010) si 12+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

wow nyny ce m-am distrat....................de semnatura ta
doamneeeeeeeeeeeeeeeeee

abia astept si eu perioada aia, insa pana atunci............rabd......:)

foarte frumos ce fac ei doi......si cred ca numa acuma incepe

Bea, mamica fericita de Ivan(14.01.2010) si 12+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

wow nyny ce m-am distrat....................de semnatura ta
doamneeeeeeeeeeeeeeeeee

abia astept si eu perioada aia, insa pana atunci............rabd......:)

foarte frumos ce fac ei doi......si cred ca numa acuma incepe

Bea, mamica fericita de Ivan(14.01.2010) si 12+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!



Bea

Daaa... de acum incolo sa vezi... mai ai si tu putin, stai linistita. Toate la timpul lor. Acum trebuie sa te bucuri din plin de burtica... e si asta o perioada asa de frumoasa ...

Chiar... cum te mai simti? Parca n-ai mai zis de greturi. Au trecut, gata?


Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si asta mi s-a parut www.babycenter.com/0_10-nutrients-that-every-child-needs_1201019.bc?bclink=top&scid=momstodd_20110510:3&pe=MlV4RHRBUnwyMDExMDUxMA.." target="_blank">Interesant.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Scriem si noi sa nu ne dati disparuti...desi nu mai tin minte de am citit

NU MAI STERILIZAM DEMULT NIMIC

SUNTEM DECALOTATI complet DE vreo luna jumate

OU - de 2 ori pe saptamana....daca-mi aduc aminte si am oua in casa cand am proaspete din sursa sigura ii dau o zi da o zi nu
Dar i-l dau pasat in mancare, nu cred ca ar manca asa simplu...AVIZ SORINA!

...nu mai stiu ce se poarta la sondaj


Mire suuuper excursia voastra! e superba Mara! de la Yannis

Dece daaaaaaaaaaaaaa! exact!!! dimineata la cafea ridica mainile, arata , cere , vorbeste, mai si boscorodeste ca nu inteleg, are o limbarita pe el

Intalneala o familie f frumoasa de BF si un Dani extraordinar de activ!!! si destept, ma minunam ce tot zicea mamica lui ca stie si face. BF mi-a facut placere sa va cunosc, la data viitoare vin cu tricicleta sa il punem pe Dani acolo si pe Yannis in carutul vostru, poate asa avem liniste de o plimbare

M-am bucurat sa le cunosc si pe Arya si Annais! Ele sunt amandoua dragute, finute si linistite. Arya chiar s-a conversat cu Yannis despre niste covrigi de Buzau de la Mara. Annais multumesc din suflet pentru pontu cu tricicleta!!! am reusit sa blochez si eu rotile si e muuuuuuult mai bine acum! Poate ne vedem mai des!

Bea pai cum vrei tu sa fie Ivan cuminte si linistit? Tu esti? Faci 1001 treburi prin casa, ai grija de Ivan care din cate inteleg e mult mai solicitant decat Yannis si mai ai energie si de forum ! Si inca cum!

Alicredo Bafta multa sotului! si tie cu hormonii aia!

Nyny WOWWWWW! caloriferul! moaaaaamaaa!!!! take care!

Trimit ca nu se stie....mai am cap asta de citit

de Yannis

Mergi la inceput