Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Madutza, e total Crsiti cu oja ...ce si-a mai facut el baiatu pedichiura nu i-a iesit de data asta perfecta la linie dar data viitoare sigur ii iese, trebuie putina practica cred ca daca iti mai nenoroceste iar vreo saltea sau asternuturi, ii faci nasu rosu cu oja ca la clovn glumesc, e asa scump, nici nu te poti supara pe el

Andreea, bravo, ai reusit sa deschizi subiectul, ti-am lasat mesaj acolo

yasmi, am spus mai sus cum fu fufu mai vreauuuuu poate il pacalesc si in seara asta

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Iony e superbaaaa printesa si ce frumos o mai gateste mami de plimbari si vad ca i-a luat deja si ochelari de plaja

Alina06, mai pune-ne mai multe pozici ce scump e cu lapticul pe la gurita

mandra mea se smiorcaie in patut la ea , nu stiu ce ii trebuie, cerd ca s-a plictisit sa stea acolo singurica , ea e invatat mereu sa stea cu mine , sa ma auda/vada si acum e singurica acolo si dupa o ora de ascultat muzica si uitat la jucarele vrea altceva, ceva nou ia sa o iau de carca sa ma duc pana jos la bucatarie sa pap si eu ceva

vine ploaia si voiam sa ies afara azi dar poate ca ies ca doar am husa de ploaie la carut


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

delia[pup] din pacate nu stiu nici un leac pt semnele din nastere
si eu am unul pe spate
tu cum te mai descurci?
mai este mama ta la tine?

ama ma bucur mult ca te descurci
cred ca e normal
doar simti asta esti mama
nu ne stresezi
doar ca nu te mai intrebasem de multa vreme
cu operatia?cum esti?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)





Cami ffff bine operatia. nici nu credeam ca se vindeca asa repede. deja la 7 zile, can mi-a scos firele eram bine, la 14 zile s-au oprit lohiile.

mami de Natalia - 11.04.2011

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am vazut si eu poze superbe cu bebelusi.

Iony e o scumpa printesa ta, iar cu ochelarii e mortala. As vrea sa stea si bebe al meu la fel la masaj dupa baie, dar pe el in agita baia si ii provoaca foame.

Scrish ce seamana bebe cu tine, baiatul mamei ce sa mai. Astept sa vad poze cu noul look.

Alina06 ce baietel dulce ai. Asteptam mai multe poze.

Roxy ce dolofana e printesa ta,e frumoasa foc. Si lui bebe ii place in masina grozav.

Yasmi la multi ani fericiti. Fie un album foto asa cum ti s-a sugerat, fie un ceas frumos. Arati grozav mami, sa nu te aud ca te mai plangi.

Stefana ce minunatie de baietel ai tu acolo, e frumos foc. Imi place enorm poza in care radeti amandoi, seamana leit cu tine. Sa va traiasca.

Irinuca ba e chiar frumoasa printesa ta, iar numele imi place la nebunie.

lalely ce scumpete ai tu acolo, sa va traiasca.

DjLaura ce frumoasa e puiuta voastra, sa va traiasca! Ma bucur ca nu e nimic in neregula si ca e doar o mica raceala. I-am luat si eu lui bebe pivalone, ca am citit de la tine, ca si al meu e mucos rau.

Strumphy ce frumoasa e Sophia, eu cred ca seamana cu tine, e atat de dulce.

Stefy mortale pozele in care sta pe pernuta, imi vine sa o pap si zic si eu cum zice lumea ca intr-adevar iti seamana, e fata mamei ce sa mai.

Simo ai 3 baieti dulci, vb ta sunt 3 acadele delicioase si seamana intre ei grozav. Sa va traiasca.



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Dorinuta tu ce faci mami?? ce face Edutu? Te asteptam cu poze noi. Pe cand faceti botezul?
Cami te asteptam cu poze noi, sa vedem si noi printesa ta.

Miki cum mai stai cu somnul? Vlad te mai supara sau s-a cumintit, cat de cat ca doar e copil.

Hai ca am fost mai activa ca doarme bebe, Sper sa apuc sa citesc si din urma, asta daca nu se va trezi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

mandreeac

_
MAMI DE DARIA ANA-MARIA CARE ARE 1 LUNA 1 SAPTAMANA SI 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Am vazut ca ati vorbit de hainute. Eu am o problema cu soacra. Stiti ca stau la ei si ea are un mare stres cu frigul. Tot timpul i se pare frig si ma pune sa ii pun caciula copilului, sa-l invelesc cu 2 paturi. Eu incerc sa mentin un echilibru, ca nu vreau cearta acum pe final. Mai fac si ca ea, ca sa o impac, mai fac si ca mine... dar nu pot sa va spun cat de tare imi doresc sa merg la mine acasa.
Chit ca va fi mai greu, ca o sa mai am si curatenie, si mancare, dar mi le fac eu. Ii fac si copilului un program cat de cat. Acum suntem haotici, ca mielul care suge de la 2 oi... Eu as vrea sa ies mai mult cu el afara, de exemplu dimineata cand e marait, pe la 10.30-11. Soacra-mea: nu, ca e prea frig . Peste fix o luna vine sotul si mergem la noi acasa! Asa ca pana atunci mai rezist eu.




Alina, te inteleg din plin Hang in there, sister! Si noi am stat 2 luni in imperiul lui "Mai pune-i, mama, o caciula". E groaznic. Nu-l infofoli totusi prea tare, soacra-mea a admis ca din cauza ei sotul meu e asa sensibil si raceste asa des; la al doilea copil n-a mai exagerat cu straturile de haine si uite ca cumnata-miu nu a racit in veci.

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Nu stiu cand a fost modificata prima pagina referitor la culoare numelor (la mamici) din galben in verde dar vroiam sa MULTUMESC pt ca a facut o treaba tare buna cea care s-a implicat.



Si eu. Mult mai frumoasa e acum pagina, multumim!

Aaa am uitat sa zic, m-am vopsit! Fiery red Mie imi place. Am sa ma pozez cand apuc, sa va intreb si pe voi ce parere aveti :)

Cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_2010 spune:

Buna tuturor.
Mai fetelor, bebeii vostri saliveaza? Adica la greu, al meu face lac sub capsor. Nu mai stiu ce sa-i fac.

Azi am schimbat si noi nr la scutec, am trecut la 2

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_2010

Buna tuturor.
Mai fetelor, bebeii vostri saliveaza? Adica la greu, al meu face lac sub capsor. Nu mai stiu ce sa-i fac.

Azi am schimbat si noi nr la scutec, am trecut la 2

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011


Bine ai venit la noi ca nu am apucat sa iti urez si sa iti traiasca printisorul! Al meu nu saliveaza, f rar are balute!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Bine ai venit la noi ca nu am apucat sa iti urez si sa iti traiasca printisorul! Al meu nu saliveaza, f rar are balute!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Bine v-am gasit.

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011

Mergi la inceput