Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Cami, tare bine ai zis, ca totul este variabil. Mi-a placut. Si in cazul lui Luca e la fel. Vad ca singura chestie care pare a fi fixa e ora la care adoarme seara, respectiv 23... cam tarziu, dar ce sa facem, daca pana atunci plangem si ne maraim, si ne scremem, strangem din picioruse... colicile, de!

Multumesc pt sfaturi. Asa ma gandesc si eu, sa ii fac baie pe la 8 si sa adoarma pe la 10. Acum, sa vedem cand ne lasa colicile, ca de fapt din cauza asta nu putem avea cat de cat un program...

Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are aproape 1 luna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

am venit de la dr ,nu este asa grav precum credeam noi,ete un pic de rosu in gat a zis sa nu imi fac griji ca se revolva repede,ia mai dat niste picaturi si in rest a zis ca totul este ok sa stam fara grija


multumim tuturor care ne-au tinut pumni si multi multi

_
MAMI DE DARIA ANA-MARIA CARE ARE 1 LUNA 1 SAPTAMANA SI 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

am fost la plimbare, ne-a prins o ploaie..m-a facut ciuciulete..pe mine ca Arsenie era acoperit si dormea asa bine..

Cami botezul il facem ca voi, de Rusalii. Sper sa avem vreme buna atunci si mami sa fie bine dupa operatie.Va multumesc tuturor pt gandurile bune.
Mada, hai ca si-a facut aproape perfect unghiile de la picioare...draga de tine, mai rau imi pare de asternuturi si restul...ooof.
Lavi, un botez reusit! Mi-a placut totul si cel mai mult mamica sexoasa.pt 17 mai nu pregatesc nimic...suntem in plina mutare..stii tu...mama nu poate sta cu ei ca va fi probabil operata...deci sa fim sanatosi si totul va fi ok, nu e nevoie de nimic in plus
Miki, si mie-mi plac bomboanele cu alcooltotusi nu cred ca de la ele iti doarme fata..asa e ea cumintzica
Iony, ti-am mai spus ca e frumu frumu printzesa ta si imbracata super mereu
Ally, Ailed tare scumpele
Scrish, schimba ceva, cred ca vrei tare o schimbare...sa vii cu pozici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Multumesc din suflet pentru impresiile de la povestea nasterii. Ooooooooooofffffffff nu ma pricep deloc. CIne ma ajuta si pe mine sa pun si eu subiectul deschis, ca nu am idee cum se face????????/

Va rog din suflet. Abia astept sa citesc si eu mesajele la povestea nasterii si cand colo am dat-o in bara.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cred ca am reusit!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alina..ai rezistat eroic pana acum cu socrii...hai ca mai ai f putin si veti fi doar voi..cum va doritzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata mai pe la amiaza

Sunt cam de cap, am dormit pe bucatele azi noapte , ca deh... a dormit piscotel ieri mai toata ziua si azi noapte s-a trezit si foit de multe ori, si la san a vrut mai mult si mai des Am apucat sa mai dorm azi dimineata o ora si apoi iar o ora jumate si parca e mai bine dar azi dimineata piscoata de la 3 jumate la 6 a stat treaza, nu stiu ce a avut ahhh ba da stiu, a dormit ieri vreo 10 ore pe zi ma asteptam sa fac noapte alba , dar nici chiar asa, ea la ora 5 cand a terminat de supt avea chef de ras si de glumit, se hlizea la mine si mie imi picau ochii in gura (prietenii stiu de ce )

Acum sta in patut si se uita la jucarelele ei , i-am pus mai multe si mai colorate sa aiba la ce se uita, ca se plictiseste cam repede donsoara si vrea mereu ceva nou sa vada /sa auda... i-am sucit cheita la carusel si aia aude, dar curand ii pun pe laptop muzica ca ii place si aia , sa mai stea treaza putin pana la masa urmatoare ca la noapte facem iar noapte alba si deja-s chiauna de cap E asa comica cum se uita ea la jucarele, mai ca le-ar lua de coada da numa nu poate, da din picioare si gangureste si ii face capul girofar e tare curioasa , asa ca mine

Au cam suparat-o colicile azi dimineata, s-a trezit dupa o ora jumate de cand papase si eu dormeam, dar ea gemea acolo langa mine, dar cine o auzea, numai cand a dat sa scanceasca si sa planga mai tare am bagat-o in seama si m-am trezit si am si schimbat-o de scutec ca era iar super plin de pishu nu stiu de unde atata pish de da pe afara Are la gaze de numa , si nu stiu de la ce ... ca de mancat prostii nu am mancat, ca mereu ... sper sa ii treaca repede ca se cam strange de burtica si face si figuri la san din cauza lor

Simona, multa sanatate mamei tale si sa ne dai vesti bune curand

Stefana, deci tu vrei sa ii lasi parul lung la bebe Tudor si mie imi plac baieteii cu parul lungut si cu zulufi daca se poate sa-mi spui daca vrei niste clamite de par cu hello kitty ca am sa-ti trimit glumesc

Ally, impresii ?? pai as mai fi vrut dar s-a trezit copchilu din dotare si a trebuit sa sar la datorie plus ca domnu sotz azi e la munca si nu am vrut sa il obosesc prea tare Deci sa o spunem pe aia dreapta, nu m-a durut deloc nimic,ca ma gandeam ca o sa am ceva probleme din cauza episiotomiei, ba chiar a fost mai bine decat inainte de sarcina si parca am si mai mult chef sa vedem daca in seara asta pot sa-l obosesc iar ca aseara se pangea nitzel ca e obosit, parca e o femeie, "draga ma doare capu in seara asta" dar las ca ii pregatesc eu un algocalmin, de ala natural

madutza, hai ca ati intrat in linie dreapta cu toate pregatirile pentru botez sa aveti vreme buna si mult soare si petrecere frumoasa si puii sa fie sanatosi

scrish, asteptam pozici cu noua culoare dupa ce vii de la coafor sa vada si ochiul nostru marea schimbare

Alina06, bun sfat ti-a dat cami antonia, sa ii faci baitza mai devreme daca el sta ceva mai mult treaz dupa, asa macar adoarme la o ora mai rezonabila

Cami, de mult nu te mai citisem, imi pare rau de colicile Petrei, sper sa ii treaca repede

lalely, azi tu cum mai esti? tot la 5 te-a trezit ? eu ceva mai devreme de 5 am avut trezirea, pe la 3 jumate, cand se ingana ziua cu noaptea azi am sa o tin mai mult treaza sa doarma mai mult si mai bine la noapte sa nu ma mai chinuie din ora in ora cu trezitul

ahh ca mi-am adus mainte, Ally, eu am schimbat culoarea la prima pagina , a numelor mamicilor, ca era galben portocaliu, urat din punctul meu de vedere, culoare de kk de bebe , mai frumos parca e cu verde acum si parca se aseaza si mai bine in pagina mi-a luat ceva timp sa scriu la fiecare in parte dar a meritat nu ?

fug acum ca se maraie si scnaceste piscotel , nu stiu ce-i trebe`... i-o fi somn si nu ii place salteluta la ea in patut, s-a invatat sa doarma numai in patul mare

sa o linistesc si poate mai revin o zi buna va doresc si mult soare , desi am citit pe siturile de stiri ca a plouat cu gheata pe la bucuresti





_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, , eu vreau ceva special......nu stiu inca ce

mada....creativ cristinelu'

deea ce faci?? cum sunteti??? L al meu pa;pa tareee haotic..de ex aseara la 22 a papat 210ml...dimi la 5: 150 ml iar la 8: 30 ml apoi la 11:120 ml si acum la 14: 70 ml dar sper sa continue...


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumfule cum fu???"fufu"


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am vazut poze superbe de la botez Yasmi, Felicitas si ALina.n sa va traiasca pruncii si sa le fie de bine crestinarea!

Ally am vazut poze cu ursuletul, e superb! Si noi avem o caciulita la fel. Mi-a placut tare mult cand am vazut-o si i-am luat-o. Lasa-mi un mesaj la povestea nasterii!

Strumphy eu am gresit, aseara cand tot incercam sa apara, nu stiu nici acum cum de mi-a reusit, dar acum subiectul e deschis!

Si noi avem probleme cu mucii, nu mai scapam de ei fir-ar sa fie. Eu ii dau 3 doze de oscillo, 5 picaturi vitamina C si ii pun in nasuc Ciplox, dar pana acum nimic, tot avem muci. Cum sa scap de ei???????/

Eu ii pun body cu maneca scurta, o salopetica cu picior(unii ii spun tot body) si il invelesc cu o paturica, nu de alta dar are manutele uneori sloi si mi-a spus dna dr ca in mom in care are manutele si picioarele f reci, atunci ii e frig. E drept ca ei mereu le au reci, dar cand sunt ceva mai reci.

Madutza m-am prapadit de ras cand am vazut pozele. Super ce sa zic, e mortal Cristinelu', imi vine sa il mananc. Am vazut poze si cu printesa ta, e superba

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput