Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***323***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

in ceea ce priveste bautura, nu ca nu m-as baga dar am intrat la dieta (Dukan) si asa de bine slabesc ca nu vreau sa o stric desi

sper doar sa pot sa ajung pana in etapa de stabilizare ca ar fi cazul sa ma mai iubesc si eu in oglinda avand in vedere ca mi-am facut plinul de bebei

week-end placut si sanatate la copilasi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tufete,
Nicky felicitari ,refacere cat mai rapida...multa sanatate puilor tai
Florik faina faza[:d]
Lucia si mie imi e fff dor sa te aud si insanatosire grabnica pitonului drag si scump.
Despre "sechele" adiferitelor evenimente din familie(mutat din chirie in chirie-exemplu nostru).Stiti majoritatea ca noi am plecat "in lume" adica la Ct cu traista in bat sa poata Bogdi sa faca recuperare.Aici am schimbat 2 case/chirii.Stiam ca doctorii mi-au spus la inceput ca pentru bunul mers al recuperarii lui Bogdi "ar fi perfecta" stabilitatea din toate punctele de vedere(in prima faza eu m-am gandit la familie ,nu si la celelalte posibilitati )Cand ne-am mutat de la Br,nu a plans nu a schitat nici un gest,la celelalte mutari "nu ne statea in picioare" cand erau.Am crezut ca nu l-au "impresionat" mai deloc...dar surpriza...cand am facut cea mai recenta curatenie generala(~o saptamana in urma),de am sters tot si peste tot,mutat mobila...tot tacamul...Bogdi a devenit odata serios,nu spunea nimic.L-am intrebat ce are ,si mi-a raspuns printr-o intrebare"Mami ne mutam iar?"Cateva secunde am paralizat.I-am explicat ,si cel putin aparent de moment m-a crezut si a fost convins ca spun adevarul cand a vazut casa aranjata
Stiam ca-i un copil sensibil...dar...
Chato cand si daca mai vrei caciulitza fitzoasa sa dai tu semn,te rog.
Las
va doresc o zi superbaaa



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

'Neata si de la noi!

Scriu repede cat mai dorm piticii si daca mai am timp incarc si cteva poze. Maria s-a trezit pe la 7 (de aseara de la 9), i-am dat laptele si a adormit la loc, iar Gabitu inca doarme, ma mir, pt ca el nu doarme niciodata asa de mult dimineata.

In primul rand, felicitari lui Nicky, pentru pustoaica mica. Sa-ti creasca mare, frumoasa si sanatoasa!!! Ai sa vezi ce frumos o sa fie cand o mai creste putin, cum o sa intoarca capul dupa fratiorul ei mai mare, cum o sa rada in hohote la el cand o s-o traga de toate celea, cum o sa chiuie cand o sa-l vada etc. Eu ma topesc cand ii vad .

In al doilea rand, Cocufan, tu mai alaptezi, caci dietele(de orice tip) sunt interzise in alaptare. Ai mare grija ca poti pierde lapticul...
Si eu termin sapt viitoare gimnastica de recuperare de dupa sarcina, caci si la mine capitolul bb este inchis(mi s-au legat trompele) si mi-a placut tare mult ce fac cei de aici. Sunt exercitii usoare, cu incordarea muschiului perineal si respiratii si tot odata "suptul" burtii, care ajuta si la silueta. Mi s-a spus ca abdomenele sunt cele mai periculoase pt femei, in special pt cele care sunt mame, pt ca mai tarziu poti avea incontinenta (cred ca am scris corect). Mie oricum, mi s-a interzis cu desavarsire abdomenele pt ca nu am muschii abdominali inchisi, ba chiar mi-a spus sa mai iau niste sedinte de gymnastica. Aici ti le prescrie medicul si ti le deconteaza casa de asig.

In alta ordine, Monnvas v-a veni in primul week-end din iunie la noi. Abia astept sa ne cunoastem. Nu poate veni la mare si i-am propus sa vina incoace. Acu nu reusesc sa dau de Kea. I-am lasat offline pe mess, i-am trimis si sms si nu am primit nici un raspuns. Andiaroro ai citit pm-ul? Ce-ti mai fac copiii? Le-a trecut "raia"?

Si ultima perla a lui Gabriel: Se urca in pat peste Maria, ba chiar a si lovit-o, si i-am zis ca daca nu e cuminte il trimit afara, sa doarma cu Chiquita. La care el zice: "Si papa si wurst copilu'" (Wurst=carnati speciali pt caini, care ii prepara barbate-miu din organe, orez si morcovi). Ii zic: "Da papa si wurst..." Si el: "Si latra copilu'..."
Apoi a iesit afara si s-a dus in cusca la Chiquita, de unde nu mai reuseam sa il scot, iar apoi a iesit un tambalau de numa', caci el vroia sa doarma acolo.

Hai ca v-am pupat si multa sanatate bolnaviorilor.


Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora(23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra... Bucura-te Marie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Pozele se incarca acum.
Fug, ca s-a trezit "copilu care latra"!

Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora(23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra... Bucura-te Marie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui


Chato cand si daca mai vrei caciulitza fitzoasa sa dai tu semn,te rog.
Las
va doresc o zi superbaaa



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.





pai da-mi link cu modelele si iti zic imediat ce vreau, da sa fie pt 3 ani

pupam bogdanelul cel fragil

novus, merci ca-mi scapasi silueta de la ingrasare

multa sanatate puiutilor bolnaviori si mult curaj mamicilor

noi ne delectam cu un crumble (adik fie-mea si tac-su, ca io nu)... am facul unul geant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Chato ai PM
...si sa arat si la tufete minunatii


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Salutare la fete....multumim de intampinare, lasam o mica amintire...care speram sa va placa si va dorim o zi cat mai placuta!

Katya Isabel

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
Diverse la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Chato ai PM
...si sa arat si la tufete minunatii


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.





Aolica Dodo,m-ai terminat! Tu poti sa faci ceva de pe acolo?!

_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicky09

Salutare la fete....multumim de intampinare, lasam o mica amintire...care speram sa va placa si va dorim o zi cat mai placuta!

Katya Isabel

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
Diverse la 2 ani





_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tufete dragi,
las

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Aolica Dodo,m-ai terminat! Tu poti sa faci ceva de pe acolo?!

Sigur ca pot...cand mi s-a intamplat sa nu stiu/pot ,am spus....
pe la jumatatea lunii iunie o sa incep sa va arat si dupa acele modele ...ce am facut eu....acum am de terminat o poseta ....pe care o sa o vedeti
Nicky am admirat zanuca....sa-ti traiasca ,sa fie sanatoasa si norocoasa

O zi perfecta va doresc

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput