Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***323***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

LMA pt BBStrumf2 :)

Io beau si dau si io de beut beri belgiene, c-am vazut ca lipsesc de pe masa :)
Iar ma fitii in blugii aia si nu-mi vine sa cred ca am slabit atit... stau mai bine pe mine acum, s-au mai "rearanjat" grasimile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Buna ziua, cucuiete!

AM REVENIT ACASA....
Suntem bine, sanatoase, incepem recuperarea...
Katya Isabel se numeste iubita mea scumpa, s-a nascut de 2.910kg, la 39 de saptamani, cezariana, apgar 10...in fine tot tacamul...e bine frumoasa, ochioasa si buna...doarme si mananca ...refuza biberon de lapte artificial din spital pt ca mamei i-a venit laptele care e mai bun si mai hranitor...asa ca dam inainte.
Inca nu a deschis ochii sa vada ca e in casa noua, avem doar 3 ore de cand am iesit din spital....
Nicholas o pupa si trage de ea sa se trezeasca...pare fericit sa o aiba in casa si nu doar la spital....
Multumim pt majorete...Adrissimo si bebe-strumph...

O zi buna tuturor!

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
Diverse la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Nicky, sa fii sanatoasa , sa iti traiasca bebelusa.

Eu sapt asta am fost pe la un curs/seminar aici pe plan local. D-asta mai rarutz...dar chiar asa...doar 3 pagini dintr-un nou capitol. RUSINICA

Sa va zic o faza tare de azidimi cand am plecat de acasa. Din cauza profesiei si, mai degraba a necesitatii de deplasare permanenta in fel de fel de case, zone, de vreo....credeti/ma ca nu imi amintesc....ani, eu NU am mai imbracat fusta. Pantalonii mi s-au lipit de picior si ii folosesc in orice ocazie indiferent daca e serv sau ocazii festive,particulare, piata, etc. Azi dimi am tot cautat in minte de cand nu am mai purtat eu fusta si nu pot sa ma plasez nici in momentul asta. Specific....fustade lungime medie, pana la genunchi, caci asa d-aia lunga mai port, dar nu mereu, cand merg la biserica, si anul trecut am purtat o data una lunga vaporoasa de vara.

In fine, ce mi-a venit ca in preajma Pastelui (cand tot omu cauta sa se innoiasca) sa imi cumpar o fusta, si pe deasupra si scurta. Adica pana la genunchi. Evident, ca am purtat-o doar in magazin. In dimineata asta nervoasa ca toti pantalonii mei cad de pe mine (deja e o problema si slabitul asta, nu?) si fiind ultima zi de intalnire la seminar, stiind ca vin oamenii "sus pusi" am zis ca nu se cade sa merg cu pantalonii in vine (cum mi s-a intamplat ieri ca din minut in minut cand eram in piciaore eu imi ridicam pantalonii. Si nu, nu am posibilitatea de a le pune curea, cordon, nika). Asa ca...singura solutie era FUSTA.

M-am imbracat, m-am admirat, iar m-am admirat, mi s-a umflar inima in mine cand am vazut schimbarea si cat de frumusica eram (si modesta, nu?) dar cand sa ies pe usa...SURPRIZA...rares striga tare si disperat...Mami, mami, patanoniii, si vine si ma trage de picior inapoi in casa...

A fost tare socat ca eu am plecat in picioarele goale pe strada si acelasi soc la avut cand m-am intors, mi-a si replicat "mai, mai, mai, nu doie".

Poate asa se umple mai repede pagina cu expuneri d-astea carnat oltenesc.
Dar oricum faza a fost super tare.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Nicky, bine ai revenit acasa, cu un pui nou nout in plus :) Sa va fie de bine tuturor si sa va bucurati pe deplin de noua formatie.

floric, tare faza cu pantalonii saracu copil, a crezut ca ai plecat despuiata pe strada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara,

Salutam si pupam pe toata lumea, inclusiv pe Dodo cu care nu am mai vb de un car de ani.

Azi nu am mers la birou, dupa o noapte alba, in care Victor a facut temperatura 39.5 si tot timpul a plans si a visat urat. Din cand in cand spunea :"imbaca-ma, vine mami si tati sa ma ia acasa"...sau "mamii, nu peca, nu ma lasa"...l-am leganat in brate, pe picioare, l-am mangaiat toata noaptea...
Dimineata ne-au navalit si mucii...am sos un kil de muci cu aspiratorul...am trecut la aerosoli(ser+dexa+acc). Ii dau antitermice, ceva de imunitate (first defence de la secom, vitamina c picaturi, miere cu propolis, ceva naturist pentru alergii cu coacaze luat de buni de la plafar)...i-am dat si un oscilo azi...plus suc de portocale in care am stors si putina lamaie, ceai de echinaceea...
Sper sa il pun pe picioare pana luni...altfel trebuie sa o chemam inapoi pe buni, ca eu nu mai pot lipsi de la birou.
Cam asta a fost "distractia"...
Ah, am uitat sa spun. Dupa noaptea cumplita, la 7 s-a trezit extrem de vioi si a zis ca el merge la gradi...ca sa panga

weekend placut tuturor si sanatate puilor bolnaviori (pupam iezii de petrean, care stiu ca sunt si ei bolnaviori)

_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Of tufete, ce napasta s-a abatut asupra clubului nostru. Nu deschid o data pagina sa nu citesc despre alta noapte de ggroaza, alta febra care nu cedeaza.
Eu propun sa mergem la biserica dumincia, sau macar sa dam cu niste aghiazma pe calculatoare poate poate. Zau ca ma apuca disperarea...Am zis ca daca vine vremea bunamai terminam cu muci si febra dar vad ca ne-am obisnuit cu chinul.

Eu citesc despre Ketof acum....Ii dau lu Raresu pt alergia lui, tuse ce Doamne o fi avand...Desi stiu ca si data trecuta cand i-am dat l-a adormit dar acum parca are si mai mare spor la somn. A picat lat pe la 6 dupa amiaza si doarme si acum dus. Abia l-am dezbracat de haine si i-am pus pampersul. E nemancat de la 4. Ca sa nu mai spun ca tratamentul de seara ...pas...ca nu am cui. Noroc ca e acelasi Ketof. Ma gandesc ca daca lua si doaza din seara asta cred ca dormea pana luni.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Mai fetelor, imi iau liber o zi si nu am ce citi seara ?!! ma asteptam macar la jumatate de capitol ..

Off si cand aud de temperatura mi se face rau, chiar am vorbit cu Anaan azi si mi-a povestit prin ce au trecut si ei, concluzia cu temperatura nu e de joaca !!

Gigelica, multa sanatate frumosului Piton sa se faa repede bine ca are treaba la gradinita !!

Nicky, bine ati venit acasa !! sa iti fie sanatoasa frumusetea de fata cu un nume asa deosebit si sa pui poze cu ea rapid !! sa fiti sanatosi !!

Noi azi am petrecut ff bine, mama e plecata asa ca am stat eu cu Ada si tare bine a fost, ne-am intalnit cu gasca din bebelusie la locul de joaca , a fost o vreme superba, maine sper sa fie la fel ca avem iar adunare mare !!

Chatonel, uitai de lista de asteptare, acum vreau si eu un Magie Noire si cred ca Omnia Crystalline tot de la Bvlgari, plus unul care nu stiu inca cum se cheama, mi-a placut mirosul si astept denumirea



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel


Io beau si dau si io de beut beri belgiene, c-am vazut ca lipsesc de pe masa :)


La astea ma bag si eu , nu de alta dar berea ingrasa si ar fi pacat sa strici frumusete de silueta conturata numa' bine-n blugii noi !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Floric, vad ca Rares de mic stie sa se uite dupa picioarele d-soarelor , tare faza oricum !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

felicitari Nicky iti doresc sa ramana la fel de cuminte si sa nici nu stiti ca exista colici!

Floric, la noi e fix invers. nu-i place cand sunt in pantaloni iar cand ma vede in fusta sau rochie, imi imbratiseaza picioarele

vai, mi-e asa de mila cand aud de copilasi bolnavi

Sorina a fost racita prima si singura data in aceasta iarna si am fost super panicata. o saptamana aproape de nopti nedormite si ridicat la ea cu mandrete de burtoi. a fost cumplit.

Mergi la inceput