....alte intrebari, alte raspunsuri......

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gilutza spune:

scuze sunny

initial am inteles ca pe certificatul de nastere a scris inconstientul cu pixul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Gilutza, multumesc pentru urari

Bineinteles ca as putea face pierduta hartia, sau sa o editez in fotoshop si sa scot scrisul si apoi si sa tiparesc din nou.

Doar ca nu imi sta in fire si as simti cumva ca am mintit-o sau ca i-am ascuns ceva. Sunt atat de putine informatii despre ea pana la varsta de 1 an si cred ca acel "certificat din extrasul de nasteri" ii apartine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Sunny, sa-ti traiasca fetita si se te bucuri de ea. Se vede ca esti un suflet mare

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilutza spune:

sunny,
departe gandul de mine de a minti, spuneam doar sa faci intr-un fel sa dispara ce e scris cu pixul " copil abandonat".
de fapt nu-i ascunzi nimic, nu falsifici certificatul din extrasul de nastere ci doar stergi o formulare dura a unei persoane inconstiente.

nici eu nu am sa-mi mint copilul cu privire la adevarata lui identitate chiar daca si la mine in certificatul lui initial era liniuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

fetelor astazi am avut parte de prima intrebare a printului meu
'-Mami,cine m-a adus la voi?'
Eu- cum adica?
El- raspuns direct la intrebarea lui- Doamne Doamne mami,ai uitat?
Eu- Da mami,Doamne Doamne te-a trimis la noi
El- Nu mami,nu m-a trimis,m-a aruncat (si arata cu manutza lui grasuta cerul) de acolo de la el de acasa!!
Eu- nu te-a aruncat mami, te -a trimis la noi cu un ingeras!
El- daaaaaaa,si Doamne Doamne mi-a gasit un tati frumos si o mami frumoasa"
Eu- da mami,si tu esti frumos ca soarele
El- mami,suntem toti o familie frumoasa"

Eram in drum spre gradinita,mi-au dat lacrimile pe strada cand ma uitam la el, asa de mic si de gingas ,si vorbea atat de linistit,ca un om mare!
L-am luat in brate si l-am strans atat de tare de mi-a zis 'Mami, ma doare!' i-am cerut scuze dar eram asa de euforica incat nu mi-am dat seama ca il strangeam !!L-am pupat de l-am albit si i-am spus ca sunt norocoasa ca Doamne Doamne l-a trimis la mine.
Doi ochi negri ma priveau ,si imi spune- si eu sunt bucuros mami si sunt cu ochii pe tine!!!! ha ha ha
Sincer va spun ca imi venea sa fac cale intoarsa sa vin cu el acasa doar ca stea langa mine insa realitatea era alta,trebuia sa ma duc la job...din pacate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

pe mine lumea deja ma intreaba: copii, ceva? cand faci un bebe? eu zic- nu fac bebe, iau un bebe instant. aveti ceva impotriva alegerii mele?

Mergi la inceput