Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

http://www.plantlifemedicina.ro/informatii/info/221.htm

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

mii de pupici si imbratisari si de la noi!!! ma tot chinui sa reapar si nu razbesc,dar v-am urmarit din umbra...imi este un dor nebun de voi mamici minunate...
felicitari pt cresterea in varsta a grupului,deja suntem mari!!

am vazut ca sunt cativa puiuti care au fost botezati..felicitari si lor si mamicutelor
noi azi facem primul vaccin si ne este o teama...
in legatura cu greutatea puiutului(daca va mai amintiti) totul e super acum...in urmatoarea saptamana de la 'vestile rele' puiutul a pus 540g. acum ii dau doar un bibe pe zi si de fel il dau la ultima masa ca sa doarma mai bine...cu somnicul suntem bine,doarme puiutul cate 6-7 ore seara...

am sa incerc sa fiu si eu mai activa ca imi e tare dor de voi si de sfaturile voastre.
pupicuti tuturor mamicutelor si puiutilor minunati..fara nici o exceptie

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia


9.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

stefyapost bine ai revenit

_
MAMI DE DARIA ANA-MARIA CARE ARE 1 LUNA 1 SAPTAMANA SI 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

alexina, invitatiile le-am comandat de aici: http://www.invitatii.ro/invitatii_botez.shtml
Firma este din Sibiu, si vin cam in 3-4 zile. Am solicitat sa fie trimise prin curier(nu prin posta) si a fost in plus 20 RON.

De tort se ocupa cei de la restaurant, dar mi-au placut foarte mult torturile de la cofetaria Altfel: http://www.cofetariaaltfel.ro/Categorie.php?Id=2

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Super! mersi mult.
vad ce gasesc azi si ma orientez :)
stiam si eu cofetaria altfel...chiar imi plac f mult modelele de acolo. singura "problema"ar fi gustul toortului.....eu tb sa gust :)

Am plecat.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_1986 spune:

am si eu o intrebare,voua va mai tusestebebelul din cand in cand?ca al meu tuseste din cand in cand dar nu tuse din piepte asa ca si cum s-ar ineca,
si mai si stranuta tot rar dar stranuta,o fi racit?
ce sa fac?
multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona_1986

am si eu o intrebare,voua va mai tusestebebelul din cand in cand?ca al meu tuseste din cand in cand dar nu tuse din piepte asa ca si cum s-ar ineca,
si mai si stranuta tot rar dar stranuta,o fi racit?
ce sa fac?
multumesc


mamica de Alexandru-Damian(04.03.2011)

da dragutza, a mea face asa cand se scoala cu foame...

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

am ajuns si eu acasa...am incheiat prima sesiune de shopping la mall doar eu cu bebe si a fost foarte usor mi-am facut griji degeaba luca a dormit majoritatea timpului si s-a mai si trezit de cateva ori, se uita foarte curios in jur...eram pregatita cu suzeta daca incepea sa planga dar nu a fost cazul, ba chiar zambea asa multumit a fost ft frumos, mai ales ca mi-am si achizitionat niste blugi marimea 36 care pot sa ii inchid lejer si o bluzita. am cumparat si un cadou pt o prietena. as mai fi stat eu dar deja obosisem un pic, asa ca m am intors acasa la odihna momentan, ca dupa ce imi trag sufletul am de facut curat, am o vraiste in casa de nedescris

stefy bine ai revenit! te asteptam mult mai des felicitari pentru greutate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris parca ma vad pe mine caruciorul cu bebe la intrarea in cabina....si eu probam blugi

felicia felicitari pt crestinarea micutei!!

mada, te mai intrebasem, voi cum stati cu pregatirile??

imi cer scuze, nu mai retin cine intreba de venirea menstrei la mamicile care nu mai alapteaza, mie mi-a venit la 8s la prima nastere si la 7s acum.

stefy


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi exact asa am facut si eu ca sa nu mai spun ca langa cabina mea mai venise o mamica, tot cu carucior la h&m insa m-am dus in cabina de handicapati unde era loc garla si l am luat pe bebe cu mine el dormea si eu probam de zor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris asta nu e discriminare???ca nu exista si cabine de proba pt mamici cu bebici???


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput