Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap 6

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

ce frumosi sunteti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ce frumosi sinteti ,sa va traiasca fetitele ,sa va bucurati de ele si sa aveti parte de multe momente fericite ca in aceste foto.


mami di Marco

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Trebuia sa impartasesc cu voi poezia de 8 Martie:

Mamica mea,
Cand te privesc
Tu esti ca zana din povesti!
Iar mana ta
Ce ma atinge
Imi sterge lacrima ce curge!
La multi ani!

La multi ani, mamici si viitoare mamici!


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Am si eu o intrebare pt mamicile mai vechi. Am baietelul in perioada de incredintare din decembrie, certificatul cel nou de nastere il vom avea luna viitoare. Se poate primi alocatia de stat retroactiv? Nu e vorba despre bani, dar e vorba de dreptul lui si nu as dori sa-i las statului aceasta bruma de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

E

Citat:
citat din mesajul lui erato

Am si eu o intrebare pt mamicile mai vechi. Am baietelul in perioada de incredintare din decembrie, certificatul cel nou de nastere il vom avea luna viitoare. Se poate primi alocatia de stat retroactiv? Nu e vorba despre bani, dar e vorba de dreptul lui si nu as dori sa-i las statului aceasta bruma de bani.

Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha


Erato, eu am hot. de incredintare din 23.01.2012 si iau aloc. incepand cu luna ian., chiar daca e definitiva si irevocabila din 15.02.Daca depui dosarul dupa incuviintare, iti da din urma(mie imi suspenda dupa 3 luni si se reia dupa...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Am fost astazi la Primarie si, intr-adevar, alocatia se primeste retroactiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

salutare ! ancaaaaa! vrei sa ne treci shi pe noi pe listutza?
gabi_99 mami de maria nascuta in 14 aprilie 2009. nu am mai intrat de mult tare pe net....avem shi baietzelul - sebi, care are un an shi doua luni, in plasament de cind avea 2 luni...pupici shi o primavara frumoasa!!! o sa reushesc poate sa mai intru de acum , ca sebi ishi da drumu la piciorushe shi nu mai tre' sa umblu io cu el va pupam cu drag !!!!! senkiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

Dragele mele,

Dupa cum bine stiti pe data de 7 aprilie vor intra in vigoare modificarile legii adoptiei, modificari care va vor aduce mult mai repede catre copilul mult visat si asteptat.Poate vi se par cuvinte mari, dar sunt foarte increzatoare in ce va fii si aici ma gandesc la cei peste 60.000 de copii blocati in sistemul de protectie.
Drept urmare noi familiile adoptive, prin puterea exemplului nostru, vrem sa scoatem adoptia din zona de tabu, vrem sa avem o zi in care sa celebram copiii nascuti in inima noastra, a parintilor adoptivi!

Vrem o Zi Nationala a Adoptiei in Romania!

Daca si voi vreti, veniti sa semnati petitia

http://www.petitieonline.ro/petitie/2_iunie_ziua_nationala_a_adoptiei_in_romania-p40249046.html

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzak spune:

Buna ziua, salut toate fetele mai noi de pe forum, eu sunt mai "veche" pe aici, dar va citesc zilnic.Minunea noastra se numeste Ema , a implinit 4 anisori si ne umple viata zi de zi.Va doresc un Paste fericit tuturor!
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-eu-parintii-mei/o-reusita-marca-stirile-protv-noua-lege-a-adoptiilor-intra-in-vigoare.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Bunaa,

n-am mai scris de multicel pe aici.
Incep aniversarile puiutilor nostrii si trebuie sa-i sarbatorim asa cum se cuvine.
Dragi mamici, ce mai faceti, ce mai fac ingerasii vostrii? Au crescut de-acum, ce inclinatii au? Haideti sa mai povestim impreuna despre cum au evoluat.
Poate ne ajuta si vremea sa mai iesim in parcuri si sa ne putem intalni. Ce spuneti?? Cine se inscrie pt o intalneala?? Asteptam si mamicile mai noi, vrem sa fim un grup cat mai numeros

pt fiecare.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput