Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap 6

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:


ce frumos stam noi acolo pe listuta
multumim mult fetelor!
daca nu erati voi nu ajungeam pana aici, pur si simplu pentru ca ati fost aici, pentru ca voi ati putut sa iubiti atat pana cand dragostea voastra s-a materializat si la numele vostru s-a adaugat mami de bebei frumosi


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Sa inteleg ca fetele "noi" pe forum nu au acces la poze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

andas -eu iti pot spune, ca eu am iesit cu copilul din tara atunci cind am avut hotarirea definitiva ,stiu insa ca poti pleca si mai inainte dar asta numai cu o invoire de la directie si pe o perioada scurta.Trebuie sa-i faci copilului un pasaport cu actualul nume dupa care atunci cind ai hotarirea definitiva ,trebuie facut automat alt pasaport cu toate datele noi.Ar fi bine sa mergi la D.G.A.S.P.C. din judetul din care faci parte si sa intrebi .


mami di Marco

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

Multumesc Marumiha pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Andas, posibilitatea cu invoirea de la directie nu mai este de actualitate. noi am dorit acest lucru anul trecut si ni s-a spus ca nu este posibil (in Bucuresti, cel putin).

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analias spune:

O vacanta excelenta tuturor, copii si adulti! Sa va distrati dupa pofta inimii, sa va odihniti si sa incepeti toamna cu multa energie!

Noi am terminat clasa I ieri, cu o multime de diplome, premii, dar si emotii. Copiii si-au luat la revedere in curtea scolii, in ideea ca se vor revedea abia la toamna. Surpriza: dupa o ora fie-mea isi regasise deja gasca in parc, e drept ca doar grupul de colegi cu care e ea prietena (colegele au preferat probabil locuri mai linistite) si au pus de un fotbal pe cinste. De fapt primul lucru pe care l-a facut dupa ce a ajuns in parc, dupa festivitate, a fost sa stea agatata cu capul in jos. Probabil asa a simtit nevoia dupa scoala :)!

Ea a fost emotionata doar in momentul primirii premiului, pentru ca - desi toti copiii au primit diploma si au fost strigati in ordine alfabetica - invatatoarea i-a dat ei prima, cu toate ca nu e la A. Nu a fost ea cea mai cuminte, dar s-a remarcat prin volumul de premii 'achizitionate' in cursul anului. Eu am avut insa emotii de la cap la coada, ca doar numai o data termina copilul clasa I. Singura nemultumire pe care o am fata de ce inseamna clasa I este volumul de munca la care trebuie sa faca fata copilul de 7 ani.

Nu stiu cum au trecut toti anii astia. Iar clasa I a trecut ca o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

analias -Felicitari pt.rezultatele obtinute ,cred ca iesti f.fericita si fetita ta cred ca e o dulceata de copil.
Vacanta placuta !
Noi inca nu am luat vacanta ,insa l-am dus pe Marco la mare ,doua zile, este a doua oara cind merge la mare ,ne spunea ca el nu a mai vazut marea pina acum pt.ca el a fost in Romania.
A fost asa de frumos ,o multime de jocuri pt.copii ,sa jucat cu copii ,si a reusit pt.prima data sa nu doarma acasa , pt.el e f.greu sa poata dormi in alt loc decit acasa.A dormit impreuna cu prietena lui ,s-au strins in brate ,s-au imbratisat si pupat ca doi fratiori.
Din pacate pe zi ce trece incepe sa uite limba romana ,si de asta imi pare f.rau.
O zi buna!


mami di Marco


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

da Mihaela , si mie imi pare rau ca fiul nostru vorbeste putin romaneste , dar daca nu ambii parinti vorbesc romaneste , intervine acest fenomen , nu te speria ca atunci cind veti fi in vacanta in Ro , la bunici , dupa o saptamina de enervari , pt. ca buni nu-l intelege si invers , o sa-si dea drumul, asta se intimpla mereu cu baiatul nostru.
Si prietena mea din Ro mereu imi reproseaza ca nu vorbeste bine romaneste , dar el vorbeste limba pe care o vorbeste la scoala...asta-i viata...ei sa fie fericiti nu?
Astept sa vorbim la tel.
Sarutari lui Marco.
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ciao Catalina-sint nerabdatoare sa vorbim ,sper ca sinteti bine ,ca face Gabri ...e bine piticeii
Ti-am trimis mesaj pe PM.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

buna fetelor,
slabuta miscare pe aici..........
noi am fost plecati in vacanta unde ne-am simtit super, a trecut asa repede offfffffffffff.........

fetelor aici ne puteti admira [:)

https://picasaweb.google.com/106993001471593404341/Concediu?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPep4eTKibK1Dw&feat=directlink


va pupam

Mergi la inceput