Fulgusorii de nov.dec2009 in luna florilor{9}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

adi eu ii dau lapte de vaca lu ary de la 1 am si ii cumpar o sticla la 3 zile il fierb si ii dau si nu a patit nimik, si poti laptele sa il iei sa il congelezi si apoi sa il dezghetii cand ai nevoie il fierbi si este ok eu asa stiu si fac si nu a avut nici un fel de probleme pana acu

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ady,camy,sper sa va ajute:


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52513



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

si o parere opusa:

http://stiri.acasa.ro/social/laptele-congelat-greu-digerabil-98785.html


si eu mai congelez laptele de tara...il tin si doua sapt...nu simt nimic schimbat la gust!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Sunt eu,dar n-am ce scrie!

boala ta e trecatoare sau tre sa te tratezi o viatza de acum incolo?



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



nu mai trece...o sa o duc asa....lalait pana odata... dar eu daca ajung la 60 de ani sunt fericita

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

dar eu nu tin laptele la congelator...ci la frigider...
cand mi-l aduce sotul acasa, imediat il fierb, il las sa se raceasca, il pun in sticla si apoi imediat la frigider...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Sunt eu,dar n-am ce scrie!

boala ta e trecatoare sau tre sa te tratezi o viatza de acum incolo?



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



nu mai trece...o sa o duc asa....lalait pana odata... dar eu daca ajung la 60 de ani sunt fericita

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."


nu mai zi asa...tre' sa traiesti mult!sa joci la nunta nepotilor.asta da ADRENALINA

eu, banuiesc ca boala ta a aparut de la stress..si primul organ atacat e ficatul.sanatate multa Camelia...si curaj!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

lady multumesc...in primul site vad ca toata lumea zice ca-i ok sa-l congelezi, ca nu are nimic....al doilea site nu zice ca nu, doar ca prin congelare se separa grasimea, dar prin fierbere se ,impreuneaza' iar...
n-am ce face, as vrea sa fie mereu proaspat, dar nu am cum, asa ca o sticla o congelez si o scot cand ii vine randul...oricum maxim 3 zile sta la congelator...

o zi senina va doresc


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ce liniste...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata fete cochete
vad ca bate vantu pe aici ...
noi trebaluim prin casa, inclusiv David aspira si spala pe jos...la amiaza plecam la tara...
un we minunat va doresc


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:



LA MULTI ANI,MAGDAZ_INA!!!!!!!!


*


LA MULTI ANI,SIMONETTE!!!!!!





...Magda...sa iti dea Dumnezeu fericirea cea mai mare:sa-l vezi pe Rares sanatos si refacut complet,operatia sa fie un succes si sa fie ultima si cea care sa ii redea o viata normala!.

Simonette,...sa ti se indeplineasca toate visele..iti sarut cei trei ingerasi..si te mai asteptam cu vesti pe la noi!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput