Fulgusorii de nov.dec2009 in luna florilor{9}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

mummy ok, asta ma gandeam si eu, ca pana n-are nici o masea nu prea are cum sa mestece...asteptam maselutele si apoi mestecam
mult succes cu chiloteii...

fete, dati-mi un sfat...vi-am spus ca David bea lapte de capra, il cumpar din sat, de unde ne-am facut gradina de legume...imi trebuie 4l pe saptamana pt el, dar nu pot merge de 2 ori/sapt in sat.....deci merg doar sambata....cum ii mai bine sa fac: sa-l fierb pe tot odata si sa-i dau toata sapt din el sau sa fierb 2l si ceilalti 2 sa-i pun la congelator pana le vine randul?...are ceva daca-l congelez, isi pierde din calitati?....nu stiu cum sa procedez sa fie bine...
pediatra cand am intrebat daca pot sa-i dau lapte de capra mi-a spus ca din momentul fierberii, sa-l racesc automat, si de atunci in maxim 48 ore trebuie consumat...eu nu-mi permit sa merg tot a doua zi in sat...dar nu cred ca are nimic daca ii dau 3 zile din el...
un sfat pls, cum ii mai bine?

si inca ceva : fetele cu reusite la olita cand si cum ii puneti? inainte/dupa fiecare masa? zilnic acelasi ritual, se regleaza ei asa ?...eu nu stiu cand face el, se intampla sa-l vad ca face dar ii prea tarziu....sau imi spune el dupa ce face...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

SUCCES RARES!!!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Am pregatit ciocolata calda, poftiti
Magda-mult succes, o sa fie bine !
A_driana - eu stiu ca trebuie pus copilul pe olita inainte de masa, de fiecare masa...el se obisnuieste si va face...teorii...cand punem in prectica te anunt daca este asa
My Lady - am uitat sa-ti spun: foarte frumos ai inceput capitolul

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza...

alexxa,multam'!

camy?vesti noi?
vrea careva nr.ei pe PM,s-o sune?eu nu am minute in alte retele!

ady,noi cu olitza nu suntem asa de buni prieteni inca..nu ne place asteptarea acolo

lariciu...ati mai fost cu Sophy la innot?



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele
lady super inceput de capitol

ady de ary ce sa zic numai tampenii face este pe post de duracell mai nou prinde catelusa si o smotoceste de ii merge blana si ea saraca vrea sa fuga dar daca nu suntem noi atentii sa ii deschdem usa tre sa indure chinu de la ary, de mestecat mesteca orice covrigei, mar cu coaja, ridichii, orice, mancarea nu mai papa pasata de la 8-9 luni iar cu olita sta doar de joaca ff rar face in ea de azi o sa o pun mai des de 2-3 ori pe zi si cand o vad ca se screme o pun.

busy bafta in operatiunea "chilotzel"

magda bafta mmulta cu formularuu

camy eu am ff multe proble de sanatate pe endocrinologie si am fost la parhon internata si tratata si in loc sa fie bine am patit-o si mai rau asa ca sfatul meu dute la spitalu militar, trim pe pm diagnosticu si poate pot sa iti dau un sfat sau nume de medic

gata fug la trebile gospodaresti

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
am vb cu camy pe mess...calculatorul de acasa i-a murit, a zis ca se simte bine, tine regim si face tratament...o sa scrie ea cand va putea...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

hello si de la servici...
daaaaaaaaaa...de acasa nu mai pot nici macar sa deschid calculatorul..e mort..mortus ..asa ca numai de la servici mai pot intra sa mai citesc cate una, alta...

Mai..cu diagnosticul..sincer nu vreau sa-l mai scriu niciunde..e urat..dar medicul m-a asigurat ca un regim de viata schimbat radical & forever ma va ajuta f mult, pot sa traiesc si inca 30 de ani de acum inainte (ce ciudat suna..la 30 de ani sa aflii chestia asta... plus tratamentul medicamentos...la fel..

Am inceput tratamentul, am inceput si regimul, acum Doamne Ajuta!!
O sa merg si in Bucuresti la medic, dar nu inainte de a gasi un medic f buna, care sa ma astepte pe mine special.. asta este Romanica noastra, caut pile pt un medic super bun si sunt convinsa ca-l voi gasi.

Magda felicitari din toata inima, ma bucur nespus de mult pentru voi...mai am ceva minute, dar nu te sun acum, le pastrez pentru 15 mai seara. Te imbratisez strans, strans, ma gandesc la voi, tu stii ca ma rog la DD pentru Rares. O sa fie bine...ai incredere!

A_driana asta cu mancatu' la mine...Fla nu mai mananca de ceva timp blenduit nimic, are doar 8 dinti Fla, 4 sus si 4 jos dar mesteca orice..e un haplea si jumatate care cateodata mananca f bine, de-mi vine sa-l mananc si eu pe el de scump ce este...si cateodata mananca f putin, de-mi vine sa stau langa el si sa plang...cateodata chiar plang de ciuda dar...mergem inainte...
Cu laptele nu stiam ca nu-l pot tine decat 2 zile in frigider...si eu cumpar lapte dintr-un sat si de multe ori cumparam pentru mai multe zile..ce stiti de asta fetelor?????


si acum..back to work

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

camy acuma asa a zis pediatra...nu stiu ce sa zic...poate ca asa ar fi bine, dar eu nu-mi permit chiar asa...desi daca nu-i stricat, nu vad de ce n-ar putea sta si 3-4 zile la frigi....
si tu il fierbi pe tot odata si ii dai toata sapt? sau aduci prospat de cateva ori pe sapt?

daca stiti careva ceva despre asta, spuneti-ne va rog....

va pe toate tare tare


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nu mai scrie nimeni nimic???
acum ca am si eu putin timp..

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Sunt eu,dar n-am ce scrie!

boala ta e trecatoare sau tre sa te tratezi o viatza de acum incolo?



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput