Pufi veseli de ian-feb 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Ruxita imi pare rau de diagnostic, mai bine daca n-aveai cu ce sa-i dai peste nas sotului.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



o, nu! ce-ar fi insemnat sa n-am o problema reala si sa vreau sa merg la cabinet doar de dragul mersului la cabinete (exact cum isi imagineaza sotul ca fac)!
dar a fost ok, la clinica doar 2-3 oameni pe hol, am vrut sa intru la doctorita la care mergeam de obicei si era plecata, o astepta o pacienta si am intrat la un alt medic... care parca ma astepta exact pe mine, in 5 min examen, in 5 min radiografie, in 3 min rezultatul, in alte 5 min diagnostic si tratament... n-a vrut sa-mi ia bani (n-aveam trimitere), m-a trecut la urgente (apropo de ce zicea sotul ca n-avem bani, uite ca se poate si fara bani, nu banii au fost problema ci lipsa de intelegere si compasiune). c.t.d.!

De azi inainte planific sa fiu foarte sanatoasa!

(sotul zice ca nu vrea sa ma stie de papadie bolnavicioaca, eu cred ca exact invers, tocmai pentru ca sunt puternica am dus pneumonia pe picioare, fara tuse, fara febra... sau nu? era mai bine sa fi fost simptome normale ca si ulcerul dealtfel, m-a deranjat stomacul ani la rand dar pentru ca ma obisnuisem atat de mult cu durerea nu o mai "simteam", nu stiam ca starea normala de sanatate e sa nu ai dureri de niciun fel...)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

bea, ma gandeam si io de ce tre sa fii cu ochii e copil zilnic sa nu se duca la vaca-porci... acum inteleg, n-aveti gard... faceti cat de repede unul, de sarma macar, animalele trebuie tinute inchise (la noi cel putin se tin inchise)

alexutza, ce povestesti tu acolo la noi e in fiecare zi, nu strang din urma lui toata ziua, in prima parte a zilei intoarce toata casa cu fundul in sus, iar in doua jumatate a zilei, strang si pun totul la loc (ma ajuta si Ela), dar are liber la facut mizerie si nu ma stresez din cauza asta...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

mai nou avem actvitate desen
int pe site-uri cu how to draw si ii desenez... dar nu tot timpul ma lasa, mazgaleste peste desenele mele...

imi place sa-i desenez asta:

http://www.youtube.com/watch?v=mZbOQmIg0p4&feature=fvwrel

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Simpy va bucur sa citesc de Ariana ca e mai bine. Felicitari si pt canini
Bea bine ca n-a patit nimic Ivan... nazdravanii nostrii sunt cam pe aceeasi lungime de unda din cate vad eu... sunt pusi pe fapte mari in fiecare zi.
Evyme La multi ani fericiti impreuna.
Alexutza zi de pomina, ha? poate tie nu ti s-a parut amuzant, dar pe mine m-ai facut sa rad intr-o zi de tot rahatul ca asta.
Sorina ... tot cu muci? Noi am cam scapat de ei. Las-o si tu mai moale cu shmotru ala


Somnul de noapte la noi este cam de 11 ore si de zi 2-3 ore.



Mamica fericita de Mara si de David



Stiam eu ca am uitat ceva.

Va doresc MULTA SANATATE!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Alexutza

Am ras de numa....din pacate avem si noi zile asa. Azi cat am facut o ciorbita cu periosare mi-a stat numai agatata de picioare, vrea sa vada tot ce fac, eu ii explic ca nu pot toca cu ea in brate, ea insista. Mai fac pauze sa o ridic sa-i spun ce se intampla la "locul faptei", ce pot sa fac cu ea in brate, fac. Cand spal vase insista sa-mi treaca printre picioare desi a crescut si nu mai incape, iar ea insista, insista.

Pana pe la 3 ani jumate cand se vor "linisti", ne distram asa.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Eu la faze din astea cand trebuie sa pregatesc repede mancare sau sa spal vase si el e intr-o stare de nu-mi permit sa nu pot sa fiu disponibila sa=l trag din belele, il pun in scaunul d masa, ma vede se fac, ii mai dau niste pufuleti, mai nou mancam cereale d-alea cu miere, gen pufarine, cereale ptr copii mari de pus in lapte, vad ca ii plac. Am zis sa nu aibe prea multa sare in organism de la pufuleti, sa echilibram cu niste zahar!
E de plans, nu de ras, dar macar asa imi sta cuminte cat molfaie si nu lasa prin toata casa firmituri

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Hai sa-mi vars iar amarul aici, pt ca imi vine sa urluuuu de nervi si nu cui sa spun...

Azi am fost (si inca sunt) toata ziua la serv. La ora 1 ma duc la masa si il gasesc pe David plin de sange la gura si pe mama soacra tremurand... intreb ce s-a intamplat... Mara a cerut la toaleta, mamaia s-a dus sa-i aprinda lumina, timp in care David a cazut cu gura in mobila din sufragerie. Normal ca am inceput si eu sa tremur (inca tremur si acum)... m-am uitat in gura lui... intre gingie si buza de sus e o pielitza care pur si simplu s-a retezat. Cred ca o ora i-a curs sange intr-una... greu, greu a adormit.

Ma doare capul raaaauu...



Mamica fericita de Mara si de David



offf Doamne Horror!!!!!
ce sa zic...se putea intampla si cu voi acasa, nu e vina soacrei...dar na...s-a intamplat cand era altul si subconstient tot invinovatesti, iti zici ca daca erai tu acolo nu se intampla...

Yannis a dat de 3 ori asa de mobila, toate datile cu noi acolo.

Prima data a fost cel mai rau si cu cel mai mult sange si, banui eu, din cauza asta dintele care i-a iesit imediat dupa faza asta e un pic mai in spate (stramb).
De celelalte 2 dati s-a ales numa cu buza un pic umflata si cu semn ca si-a taiat buz cu dintii

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Am trimis un mail, poate va intereseaza.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Sper sa va intereseze ca noi suntem puse pe treaba

merci Mire ca te-ai ocupat.

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

vecina...aoleu ce povestesti tu acolo....din nefericire...pe mine m-a amuzat f tare...chiar daca pe tine te-a capiat...pupam micul grec...

mire...juma de zi zici? deja imi iamginam ce-as face juma de zi numai pt mine...fara sa fiu stresata ca....arde acasa...

in rest am uitat ca sa trez jiji...dansul ploii..etc

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

bea, ma gandeam si io de ce tre sa fii cu ochii e copil zilnic sa nu se duca la vaca-porci... acum inteleg, n-aveti gard... faceti cat de repede unul, de sarma macar, animalele trebuie tinute inchise (la noi cel putin se tin inchise)

alexutza, ce povestesti tu acolo la noi e in fiecare zi, nu strang din urma lui toata ziua, in prima parte a zilei intoarce toata casa cu fundul in sus, iar in doua jumatate a zilei, strang si pun totul la loc (ma ajuta si Ela), dar are liber la facut mizerie si nu ma stresez din cauza asta...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Offf...pe tine te ajuta Ela, poate si sotul seara, dar eu stiu ca toate tot pe mine pica si nu-i dau liber chiar la orice. Si apoi anumite chestii (gadgeturi etc,) daca pica in mana teroristului, ma gaseste ta-su buna de plata ca cik stau pe forum si nu supraveghez copilu si uite ce a facut! Normal, ce-mi pasa sa-l supraveghez? dau io banii pe telecomenzi, tv, joystick, iPod, rama digitala, etc, etc

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Hai sa-mi vars iar amarul aici, pt ca imi vine sa urluuuu de nervi si nu cui sa spun...

Azi am fost (si inca sunt) toata ziua la serv. La ora 1 ma duc la masa si il gasesc pe David plin de sange la gura si pe mama soacra tremurand... intreb ce s-a intamplat... Mara a cerut la toaleta, mamaia s-a dus sa-i aprinda lumina, timp in care David a cazut cu gura in mobila din sufragerie. Normal ca am inceput si eu sa tremur (inca tremur si acum)... m-am uitat in gura lui... intre gingie si buza de sus e o pielitza care pur si simplu s-a retezat. Cred ca o ora i-a curs sange intr-una... greu, greu a adormit.

Ma doare capul raaaauu...



horror ce povestesti...saracutzul Dav...
Adevarul e ca...se putea intampla si sa cada si de mana cu voi...nu stiu ce sa zic..oricum, e horror cand vezi sange la propriul copil!
sa treaca repede buba lui Dav, si durerea de cap lui mami!

Mergi la inceput