Pufi veseli de ian-feb 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alexutza

Am ras de numa....din pacate avem si noi zile asa. Azi cat am facut o ciorbita cu periosare mi-a stat numai agatata de picioare, vrea sa vada tot ce fac, eu ii explic ca nu pot toca cu ea in brate, ea insista. Mai fac pauze sa o ridic sa-i spun ce se intampla la "locul faptei", ce pot sa fac cu ea in brate, fac. Cand spal vase insista sa-mi treaca printre picioare desi a crescut si nu mai incape, iar ea insista, insista.

Pana pe la 3 ani jumate cand se vor "linisti", ne distram asa.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Evyme la multi ani fericiti impreuna, in casuta voastra!

Sa zic si eu cu somnul...
Mara doarme noaptea in jur de 10 ore, ziua mai dormea 2 reprize de vreo 3 ore adunate. Acum incerc sa-i fac program de somn doar 1 data /zi si sa o culc seara mai devreme.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Simpy va bucur sa citesc de Ariana ca e mai bine. Felicitari si pt canini
Bea bine ca n-a patit nimic Ivan... nazdravanii nostrii sunt cam pe aceeasi lungime de unda din cate vad eu... sunt pusi pe fapte mari in fiecare zi.
Evyme La multi ani fericiti impreuna.
Alexutza zi de pomina, ha? poate tie nu ti s-a parut amuzant, dar pe mine m-ai facut sa rad intr-o zi de tot rahatul ca asta.
Sorina ... tot cu muci? Noi am cam scapat de ei. Las-o si tu mai moale cu shmotru ala


Somnul de noapte la noi este cam de 11 ore si de zi 2-3 ore.



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Alexutza

Am ras de numa....din pacate avem si noi zile asa. Azi cat am facut o ciorbita cu periosare mi-a stat numai agatata de picioare, vrea sa vada tot ce fac, eu ii explic ca nu pot toca cu ea in brate, ea insista. Mai fac pauze sa o ridic sa-i spun ce se intampla la "locul faptei", ce pot sa fac cu ea in brate, fac. Cand spal vase insista sa-mi treaca printre picioare desi a crescut si nu mai incape, iar ea insista, insista.

Pana pe la 3 ani jumate cand se vor "linisti", ne distram asa.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



am Marutza cea gospodina. Ea vrea sa fure meserie si mami nu o lasa.

Hai ma ca nu sunt asa pana la 3 ani si jumatate. De pe la 2 ani incolo ne intelegem noi cu ei. Ia sa vedeti ce mult se vor schimba de acum... de la luna la luna...




Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Hai ma ca nu sunt asa pana la 3 ani si jumatate. De pe la 2 ani incolo ne intelegem noi cu ei. Ia sa vedeti ce mult se vor schimba de acum... de la luna la luna...




...Imi dai aripi...


Muci...pe final, dar daca e "bob de mazare"....isi cauta motive sa faca urat.... Ma bucur ca voi ati scapat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

am Marutza cea gospodina. Ea vrea sa fure meserie si mami nu o lasa.

Hai ma ca nu sunt asa pana la 3 ani si jumatate. De pe la 2 ani incolo ne intelegem noi cu ei. Ia sa vedeti ce mult se vor schimba de acum... de la luna la luna...




Mamica fericita de Mara si de David


Asa zici? 2 ani?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Hai sa-mi vars iar amarul aici, pt ca imi vine sa urluuuu de nervi si nu cui sa spun...

Azi am fost (si inca sunt) toata ziua la serv. La ora 1 ma duc la masa si il gasesc pe David plin de sange la gura si pe mama soacra tremurand... intreb ce s-a intamplat... Mara a cerut la toaleta, mamaia s-a dus sa-i aprinda lumina, timp in care David a cazut cu gura in mobila din sufragerie. Normal ca am inceput si eu sa tremur (inca tremur si acum)... m-am uitat in gura lui... intre gingie si buza de sus e o pielitza care pur si simplu s-a retezat. Cred ca o ora i-a curs sange intr-una... greu, greu a adormit.

Ma doare capul raaaauu...



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Pauza!!! Pauzaa!!! daa! eu vreau o mare pauza acum ca m-a capiat Yannis azi!



Alexutzzza......ai fost magistralaaa!
Am rassss ca dementa!

Mai ales ca am avut si eu o zi....
Eram buna de pus pe you tube, cum frecam eu azi faianta, buda, si chiuveta de la baie, cu copilul agatzat de pantalonii mei, bagata toata in fundul meu, ad-literam, si urlaaand de mama focului ca o dadusem jos din brate...
Tot cu muci ne luptam si noi, sunt pe trecute, dar e faza aia nashpa, cand nu mai curg, si stau intre nas si gat..pas de-i mai scoate..lupte, urlete...asisderea...
M-am chinuit juma' de ora s-o culc, dansul ploii, evident, si dupa 30 min..oaaaaaa! Iar executat dansul ploii...acum doarme....Sa vad cat mai tine si minunea asta.


Sorina, mami de Diana si Iris


Off...cum poti? mie mi-e frica sa fac d-astea cu Yannis "in libertate" ca mi-e ca-si baga labele in detergenti si domestos...si asa ieri cu smotru...ma suna o prietena, eu tocmai hranisem copilu , deci el era in scaunul de masa si eu nu aveam casa "asigurata" pentru "Yannis in libertate" si na taca taca la telefon, Yannis caraie in scaun, nici pufuleti nu vroia asa ca-l las liber, taca taca la telefon si-mii amintesc eu ca am usa deschisa la dormitor si galeata cu mopul lasate acolo...fug... Yannis ud pe maini pan la coate, se lupta cu mopul, dar cred ca in prealabil si-a barat mainile in galeata, sper numa ca nu a baut ca el cand vede multa apa asa ia in palme si isi da pe fatza/isi pune apa in gura

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Off...cum poti? mie mi-e frica sa fac d-astea cu Yannis "in libertate" ca mi-e ca-si baga labele in detergenti si domestos...si asa ieri cu smotru...ma suna o prietena, eu tocmai hranisem copilu , deci el era in scaunul de masa si eu nu aveam casa "asigurata" pentru "Yannis in libertate" si na taca taca la telefon, Yannis caraie in scaun, nici pufuleti nu vroia asa ca-l las liber, taca taca la telefon si-mii amintesc eu ca am usa deschisa la dormitor si galeata cu mopul lasate acolo...fug... Yannis ud pe maini pan la coate, se lupta cu mopul, dar cred ca in prealabil si-a barat mainile in galeata, sper numa ca nu a baut ca el cand vede multa apa asa ia in palme si isi da pe fatza/isi pune apa in gura



...pai...mai pot..ca iris inca nu merge!
Adica...nah..e fitzoasa..merge doar in patul mare, in sufragerie, pe covor, si la sora-sa in camera, unde sunt niste covoare groase, mitzoase. Pe gresie sau parchet...nu doreste....cred ca ii e teama sa nu-si rupa fundul pretios!
Asa ca..nu se misca din fundul meu, sau de la mine din brate...nici de-a bushilea nu vrea pe gresie!
Si cum in alta parte nu sta nicaieri, nici in patutz, nici in scaunul de masa...si curatenie tot trebuie facuta...asta e...Stiu ca nu-i ok, cu vaporii de subst chimice and stuff...o mai pasez sora-sii, dar ea e in perioada tezelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Am trimis un mail, poate va intereseaza.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput