Strumfi de iul-aug 2007 (215)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Musso, asa au zis ca perioada, 2- 31 mai cu afisarea rezultatelor pe 11 iunie.
Acuma..nu inteleg daca este sau nu ca anul trecut, atunci cand tot asa, s-a specificat o perioada mare, practic toata luna mai, insa a fost la latitudinea fiecarei gradinite ce perioada aloca pt inscrieri. De ex anul trecut, unde suntem noi, inscrierea s-=a facut tot asa, in prima saptamana din luna mai (3-8 mai) iar rezultatele s-au afisat ami spre finalul lunii.

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Georgi multumesc. Oare merge sa ii dau si lui Eric facuta la cuptor?
Pentru gradinita fiecare isi fixeaza o zi doua din mai cand se depun dosarele. cel putin asa am vazut ca se practica aici. ti-am zis ca eu am depus ieri la una iar la cealalta mi-au zis ca abia pe 17 se fac inscrieri.

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

auzi da' eu acum imi dau seama. pai Mihnea nu era deja inscris? reinscrierile s-au facut deja la sfarsitul lunii aprilie. Sau vrei la alta gradinita?

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ddanagh

Georgi multumesc. Oare merge sa ii dau si lui Eric facuta la cuptor?
Pentru gradinita fiecare isi fixeaza o zi doua din mai cand se depun dosarele. cel putin asa am vazut ca se practica aici. ti-am zis ca eu am depus ieri la una iar la cealalta mi-au zis ca abia pe 17 se fac inscrieri.

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)




or face asa, insa nu e legal:

http://www.ismb.edu.ro/Subpagini/Retea/inscrieri%20gradinite%203271.PDF

inscrierile - in tot bucurestiul - se fac in perioada 2 mai-31 mai, nu dupa cum are fiecare gradinita chef sa stabileasca.

eu cand l-am inscris pe david n-am intampinat probleme de genul asta, la unele am fost in prima zi iar la altele cand am gasit timp.

David nu mananca nici acum cine stie ce, ciuguleste f putin. laptele e baza, mananca si 1 litru/zi. il mai las un pic, ma prefac ca nu-mi pasa. sper sa-i treaca nebunia.

pe 19 mai au excursie la gradi. se duc la sinaia si apoi la targoviste, la turnul chindiei si gradina zoo de acolo (e f calumea, mie mi-a placut mai mult ca cea din bucuresti). dar nu stiu ce sa fac, daca sa-l las sau nu. inclin sa-l las, nu vor ramane peste noapte, doar ca-l stiu pe al meu cam fitzos...


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

dana,l-am reinscris la gradinita asta de acum dar vreau sa-l mut la una mai aproape.cu vita,nu stiu ce sa zic,in general la puiutii pana intr-un an se da fiert dar nu vad baiul daca e la cuptor,eventual in loc de ulei ii pui putin unt daca papa deja si unt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Doamne fesreste nazdravana fata mai am. Sunt cu Eric pe pecioare sa-l adorm si apare si daria in prag cu bluza ridicata si cu pompa la tata , pompa de zor, se uita apoi in biberon sa vada daca curge ceva

Cat timp il adorm eu pe eric face ce vrea prin casa, a se citi numai nazbatii.

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ddanagh

Doamne fesreste nazdravana fata mai am. Sunt cu Eric pe pecioare sa-l adorm si apare si daria in prag cu bluza ridicata si cu pompa la tata , pompa de zor, se uita apoi in biberon sa vada daca curge ceva

Cat timp il adorm eu pe eric face ce vrea prin casa, a se citi numai nazbatii.

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)






d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetele,

Noi suntem in Romania de câteva zile. E bine la mama acas#259; dar dac#259; mai îmi spune vreun vecin sa ii dau caciula Catarinei sau ca de ce nu vorbeste romaneste nu #537;tiu ce r#259;spuns ii voi da

Carla mul#539;iumim mult de mica întâlnire. A fost foarte frumos. Ai o familie minunata si va sta foarte bine împreuna.

Am mâncat deja amandine si savarine marile mele pofta si am spart o punga cu seminte.

Catarina în#539;elege tot ce ii spune mama si e inbunita dup#259; bunicul care o plimba peste tot. Andre e zambaret si se joaca foarte bine :)

Mai intru când mai pot

Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Dana,
Stefania, , te inteleg perfect si cu caciula si cu romana. Io zic la urmatorul care te mai piseaza cu asa ceva (sau cu altceva la fel de inept) sa te uiti fix in ochii lui, intelegator si sa spui cat se poate de serios cate ceva in danemarcheza (a mai birjareasca suburbana, asta daca stii, ca te vad cam civilizata )
Sigur, merge si-ntr-a noastra, da' e pacat, ca se duce misteru'.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Dana, e totala Dariuca .

Stefania, bun venit la portile orientului. sa inteleg ca tu nu ne credeai cand ne plangeam ca nu putem face 2 pasi fara sa-i f...te pe unii grija foarte tare de copiii nostri?
mie pana si instalatorul - ala de-mi vine acu' sa-l scuip - imi facea ieri teoria curentului, ca sa nu mai tin copilu' in curent ca face pareza . si pe la piata, toate precupetele ma sfatuiesc de bine sa nu las copilul cu capul gol (eu initial ma uit speriata la copil si apoi rasuflu usurata: "aaa, e doar descoperit, ma speriasem"). evident, apoi imi povestesc ele cum ca SIGUR o sa faca otita - probabil ca alea de vand patrunjel sunt niste vizionare atinse de criza.
sfatul dat de Vio mi se pare f bun .




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput