38 sapt - agoniee pura

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

draga mea,eu cred ca ai avea nevoie sa te lipesti la o odisee pana la urma.acolo e un grup de mamici,cu bebei de o varsta cu bebelinda ta.poti cere pareri,sfaturi...si vei avea raspunsuri prompte si rapide.te consulti...e important,mai ales fiind la primul copil.

lasa tu metodele babesti "cu sapunelul la fund".nu ii mai pune copilului
sapun in fund,ii iriti colonul si pielea anusului(rectului)... .sunt supozitoare speciale..iar daca e constipat sunt alte metode(derbidat)..mergi cu copilul la un pediatru, inscrie-l la un medic de familie..etc.

fii mereu informata..si inainte sa iei orice decizie pentru copilul tau, consulta-te de 1000 de ori cu oameni care au habar!copilul e o fiinta umana fragila,nu o papusa...e un sfat prietenesc,crede-ma.nu iti insult inteligenta!

uite aici link-ul de la odiseea unde scriu fetele ce au copil de o varsta cu al tau.e un topic special la Forum/Teme specializate/Odiseea sarcinii in 4 saptamani/Odiseea mai-iunie2011:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163696&whichpage=10

fetele te vor trece in lista,cu datele voastre!si crede-ma e important sa faci parte dintr-o odisee,decat sa tot deschizi subiecte cu intrebari in tot forumul!

sanatate!





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

Ok. My Lady.

Din a 3-a zi mi-am inscris fata la medicul de familie. Oricum am rezolvat problema. Am mancat capsuni :) plus debridat. Ms de sfaturi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali_deiu

Mersi de sfat Mayane, dar nu cred ca mai am nevoie de vreo odisee


De-abia acum ai nevoie cu adevarat de sfaturile celor care trec prin aceeasi situatie ca tine ... Urmeaza sfatul lui MyLady, e foarte bun, vei vedea cate lucruri noi afli !

De exemplu, cine ti-a dat sfatul cu "sapunelul" ? Ca nu ti-a dat un sfat prea bun ... Asta asa, ca idee, ca sa fii un pic mai atenta cand primesti sfaturi de la persoana respectiva ... Sa stii ca multe lucruri s-au schimbat de cand ne cresteau parintii si bunicii nostri (intre altele capsunile s-au dovedit a avea potential alergen mare, adica e posibil ca bb sa dezvolte alergii alimentare de la capsuni).

Citeste subiectul despre alaptare si vezi acolo ce alimente sunt recomandate si care nu.

Mergi la inceput