38 sapt - agoniee pura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Multa bafta si nastere usoara!!!Asta daca nu ai si nascut deja...
Daca ai incredere in medicul tau e foarte bine!!!Vad ca esti din Tm cine e medicul tau.Si eu am nascut in Tm la spitalul Odobescu a fost super ok.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

Dragelor, agonia mea nu a durat mai mult de o saptamana. Fetita mea s-a nascut la exact 39 sapt, 5 mai ora 00:50. Am vazuto din prima secunda cand a iesit si am plans...de fericire. Acum amandoua suntem bine. Prin ce am trecut... de neuitat. 14 ore de travaliu si mi-a fost scurtat de oxitocin. Am nascut foarte greu, iar fetita mea era inconjurata de 3 ori in cordonul ombilical si nici nu era angajata cum trebuie. Medicului ii era frica sa nu se intoarca in ultimele clipe...peste zi se miscase putin cu fundutul :( Toate simturile imi erau intepenite, mai putin auzul. Medicul a vorbit cu mine tot timpul si ma ghidam dupa vocea lui. In ultima instanta ramasesem fara contractii si fara putere. Am auzito pe moasa spunandu-i medicului ca fetei ii scad bataile inimii. Crucial moment. M-am rugat la Dumnezeu sa nu ne paraseasca chiar in momentul acela si mi-a mai dat o ultima putere. Moasa se pusese pe burta mea sa ajute fata sa iasa, iar medicul a traso afara prin videx. Din momentul in care am vazuto am simtit ca universul meu e ea. Sunt subiectiva, dar asa bebelus frumos nu am vazut. E minunea mea mult asteptata, dar nu voi uita noapea acea neagra cu o singura luminita stralucitoare in capat.

Doresc tuturor gravidutelor un asa medic. Viata noastra a fost in mainile lui si el trimis de Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

felicitari!sa-ti traiasca minunea,Alinutzo!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

Dya, eu am nascut la Bega cu Popa Zoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Sa iti traiasca minunea mica... vezi?.. tu iti faceai probleme ca o sa nasti greu pt ia prea mult in greutate si ea, mititica era infasurata de 3 ori in cordon, nu era angajata cum trebuie.... bine ca s-a terminat cu bine. Nici nu trebuie sa uiti vreodata noaptea aceea neagra...

P.S.- nu ne-ai spus pana la urma ce greutate a avut la nastere?



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

La nastere a avut 3060 g. La externare(dupa 2 zile) avea 2940 g,iar la 5 zile avea 3120. Creste bine draguta de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Incearca sa te "lipesti" la o odisee. Prinde bine sa ai cu cine sa vorbesti, mamici sau viitoare mamici care trec prin ce treci si tu.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

fellicitari!

Mama de Ana si 31+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Felicitari, Ali!
Sa fiti sanatoase si fericite!

Cristina G.
28+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

Mersi de sfat Mayane, dar nu cred ca mai am nevoie de vreo odisee

Acum incerc sa ma linistesc. Am o fetita sanatoasa si cumintica, dar ma necajesc din orice. De exemplu nu a avut scaun vreo 3 zile. Am inceput sa ii dau cate 2 picaturi de bonisan (de 2 zile), dar nu a avut efect. I le dau in continuare, dar am recurs si la metoda "babeasca",cu sapunelul in fund. A reusit asa sa faca, dar se chinuie f mult saracuta Medicul mi-a spus ca s-a constripat din cauza laptelui meu gras. Unii spun sa ii dau dupa fiecare masa cateva picaturi de apa, sau ceai. Aveti vreo idee?

Mergi la inceput