*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (132)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Manumanu, i-am dat siropul 10 zile, nu a avut aproape niciun efect, am zis ca-i fac o pauza de 10 zile si-i dau iar in cantitate mai mare. Tot uleiul de dovleac are cel mai bun efect, dar nu pot sa-i dau la nesfarsit. I-am luat si eu capsuni, mai ales ca au aparut si-n piata (mai ieftine ca-n supermarket, la 7 lei kg), dar nu mananca prea multe, ea e fan mure. La vara trebuie sa ma orientez spre o localitate montana cu multe mure.
Voi cum mai stati cu santatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Aleinad multa sanatate si lui Teo.Edi e in continuare f rau...nu a mai facut temperatura, dar ne chinuim cu tusea si nasul infundat...noaptea e cel mai rau. De mancat abia mananca (are gatul in pioneze), toata ziua sta numai la mine in brate....zace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Aleinad, Gynie, multa sanatate cozonaceilor! Nici noi nu scapam de o tuse rebela (Radu, in special) si vreau sa incep aerosoli azi-maine-poimaine.

Noi ne-am hotarat sa-i lasam si anul viitor la gradinita asta, pe considerentul ca sunt putini in grupa si s-au obisnuit, desi e una semi-de stat f. aproape de noi. Mai vedem la anul.

Ralukutza, da, da, ma intereseaza o sursa buna de carne de vita, in Sibiu cu ce magazin lucrati? Bianca e o scumpa, are o privire ghidusa, m-a topit!

N-am citit tot, revin ca acum trebuie sa fug sa-i iau de la gradi.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

giney...la sensiblu au nebulizator la promotie...255 ron


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Darling, uneori mi se termina rabdarea din pacate si ma trezesc ca ridic vocea la el, desi imi propun altceva. Nu stiu cum sunt ai vostri, dar David este extrem de incapatanat.daca el vrea sa dea cu mingea in televizor, pana la urma da cu mingea in televizor, indiferent ce spun sau ce fac eu. In astfel de momente, uneori ridic vocea. Nu stiu cum sa negociez momentele astea in care el se incapataneaza sa faca anumite "chestii" cu care eu nu sunt de acord. Si aici e vorba de jucat la masina de spalat, la aragaz, de lovit cu obiecte in televizor, etc. E vorba de reguli stabilite de cand lumea, si pe care nu l-am lasat sa le incalce si totusi, ocazional, isi aduce aminte sa ne testeze limitele.Ai vostrii fac chestii din astea?

Hera, undeva in centru tarii ne-ar placea sa ne mutam, dar ...nu cred ca este realizabil.Nu acum, cel putin.

Aleinad, Gynie,multa sanatate cozanaceilor.

Gynie, probabil ca ii dai ceva de imunitate deja, dar poate ar trebui sa incerci altceva.


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Of, Malinas, eu zilnic imi ies din pepeni, nu degeaba am ajuns sa cred ca nu sunt mama buna. Nu mai pot gestiona efectiv. E criza dupa criza dupa criza... Combat una, vine alta, o iau cu altele, vine alta, si sfarsesc prin a striga la ea. Si apoi ea la mine si ma si loveste. Circ in toata regula. Ne mai lipsesc fustele. Imi tot zic, rabdare, rabdare, rabdare, cat mai putini nu, sa cobor vocea in loc s-o ridic, dar tot acolo ajung. Am chemat-o pe mama de duminica ca nu putem oricum cu joburile, sa-si mai ascuta si ea nervii, c-ai nostri sunt plecati demult.

Aleinad, cand o vad pe z facand kk, ma gandesc la Thea. Aceeasi pozitie. In patru labe, cu fundul ridicat. Mai fuge o tura prin casa. Iar se-ascunde. Pana-l face. Nu mai e constipata. Dar la fel face.

Bune info despre sterilet, tinem pumnii Hera, cum fu?
Si eu mi-as pune. Da` ce scump e... Nasa lui z (sotie de preot) imi zicea zilele trecute ca biserica dezaproba steriletul pentru ca s-ar produce in fiecare luna un mic avort. Dar daca e cum spuneti, ca ovulatia nu mai are loc, atunci trebuie s-o sun sa-i dau vesti bune.

Eu sunt dezumflata toata. Mananc ciocolata. Cine vrea? Dupa o luna de taraganat lucrurile cu o firma, mers la vreo 5 interviuri, probe, azi mi-au zis ca nu ma vor. Tocmai pe cand ma obisnuisem cu ideea ca plec din invatamant. Ma consolez tot eu singura ca ce e al meu e pus deoparte si daca n-au vazut ce potential am doar ei au de pierdut, gasesc eu sa fac pe altii fericiti.

Si-nca una. Z e alergica la lapte si cazeina din lapte. Asta tot azi am aflat-o, au venit rezultatele la IgE-ul specific pe alimente. Incerc sa dau de alergoloaga da` nu raspunde la telefon, orice sfat e foarte binevenit (pe private sau mail va rog, a n c a _ s f a r i a c @ y a h o o. c o m, ), ca pe net gasesc de toate... si pana luni e cale lunga. Deja e foarte agitata, azi-noapte a adormit la 12, acum, de-amiaza a adormit la 6. Si desi e pe Aerius aseara avea iar eczema/bubite. Ma bate gandul sa intrerup Aeriusul in seara asta, si orice contact cu lapte, lactate, extrase de lapte praf &Co. Fac bine?

Gynie, mi-a venit in minte, la medicul de familie nu ar trebui sa fie un nebulizator, ceva? De imprumut? Of, de ce nu esti mai aproape... Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Manumanu, apropo de tuse, eu azi dimineata am razuit o ridiche neagra si-am pus miere pe ea. Asa de bine s-a inmuiat si-a lasat zeama, z ia cate-o lingurita cand e cu chef. Cand o scobeam si puneam doar miere, siropul obtinut era mai mult miere decat ridiche...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

anca, nu intrerupe aerius-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Fetelor, va multumesc pt sugestiile cu privire la nebulizator! Din pacate, momentan nu pot sa cumpar unul ....
Anca de multa ori am zis si eu...daca as fi fost mai aproape!
Dr de fam nu dispune de nebulizator...nu dispune nici macar de creier . Dar asta e deja alta discutie.

Malinas ii dau bronhovaxom. Maine incepem a treia repriza. Pe mine ma uimeste cum de 2 ani jumate nu s-a atins de el mai nimic (a avut doar otita asta vara, in rest mici raceli -muci, in general) si acum, din februarie, ne confruntam cu viroza peste viroza, infectii puternice, otite repetate (de care mi-e cel mai frica, pt ca apar alte complicatii la el din cauza malformatiei cu care s-a nascut).

In dimineata asta sa zic ca e ceva mai bine...tuse persista...rupe din gat. Dar noaptea trecuta a fost ceva mai linistita. O sa-i cumpar ridiche neagra azi sa-i fac cu miere. Din fericire, inghite orice ii dau. Cum aude 'sirop' o ia razna.


O zi frumoasa, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Malinas parca ai vorbit de Edi al meu. Incerca sa faca din ce in ce mai des tot ce stie ca nu are voie. CUm spuneai si tu, ultima distractie al lui e sa arunce cu mingiile in televizor. Se uita la mine atent, se asigura ca vad ce vrea sa faca, face boroboata si apoi rade...parca vrea sa-mi spuna ca tot cum vrea el stau lucrurile.
Teoria o stiti...rabdare, rabdare si iar rabdare...ramane sa vedem cum stam la partea practica.

In alta ordine de idei, incet, incet parca renunt la ideea de a mai avea un alt copi. Nu vad solutie sa iesim din situatia actuala. E din ce in ce mai greu. Soata e cu moralul la pamant...eu...

Anca sper sa reusesti sa gasesti un loc de munca mult mai bine platit. Si eu am inceput sa-mi depun cv-ul la diverse companii. Sapt viitoare am un interviu. Sper sa reusesc!

Mergi la inceput