Puiuti de Randunici 2008!! (483)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana iti multumesc pentru cafea chiar am nevoie de ea,asatzi am fost sa depun dosarul fetiteti mele pentru inscriere la gradinita si o doamna in fata mea yi spune diorectoarei ca vine din partea unui domn si directoarea ia facut un semn pe cererem i se pare inacceptabil.ar fi trebuit sa merg s ao mai inscriu la gradinitan dar nu mai am copie dp buletinul sotuluisi decat sa ma cert cu el mai bine lipsa.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, nu vreau sa te descurajez (departe de mine gandul asta) dar in reportajul pe care-l vazusem la TV erau declaratiile unor parinti care erau pentru inscriere si concluzia a fost ca s-au cam dus degeaba , altii facusera deja aranjamentele... N-am inteles dc e o problema copia de pe CI a sotului...
Oricum, eu va tin pumnii pentru reusita!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:


Fetelor, va invit la o cafeluta cu aroma de ploaie... ce e mai rau e ca te trage la somn si visare .
la munci, am de facut niste invitatii....






Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Imi trebuie copia sotului dp buletin pentru ca trebuie de la ambii parinti.App fetelor dati-mi si mie idei cu ce mancaruri ati mai gatit voi ca eu sunt disperata pentru ca nu stiu ce sa mai gatesc
Mersiu Mariana pentru a doua cafeluta a picat la tanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Imi trebuie copia sotului dp buletin pentru ca trebuie de la ambii parinti.App fetelor dati-mi si mie idei cu ce mancaruri ati mai gatit voi ca eu sunt disperata pentru ca nu stiu ce sa mai gatesc
Mersiu Mariana pentru a doua cafeluta a picat la tanc

http://alinahandmade.blogspot.com/


Iti enumar rapid cateva variante care sunt ok si pentru Delia cu exceptia ultimei pozitii; ciorba si supa felul I;
- file de peste la cuptor, am servit chiar astazi la pranz ; natur fara pic de ulei, am condimentat pestele cu putina sare, cimbru si 4 felii de lamaie, l-am impachetat etans in folie de aluminiu; iese un deliciu ; garnitura de legume sotate sau fierte dupa cum doresti, sos de iaurt: iaurt, marar si usturoi;
- portofele din piept de pasare cu legume: piept de pasare, se taie in doua, se fac buzunarele, se condimenteaza dupa preferinta, se pun legumele fierte in prealabil si taiate julien (ardeiul gras ii da un gust bun preparatului), se pun intr-un vas, se adauga apa pana la jum., se baga la cuptor, la final se rade cascaval; garnitura de cartofi cu rozmarin, cartofi fierti, taiati cubulete, trasi la tigaie in putin unt, la final se adauga sare si rozmarin;
- ficatei de pasare cu jambon; ficateii se condimenteaza, se pun la tigaie, deasupra se pun bucatele de jambon afumat pe care le fixezi cu scobitori; garnitura de orez cu legume: se caleste morcovul ras si orezul, se pun la fiert...se condimenteaza dupa preferinta;
- limba cu masline: limba de porc sau vita, se fierb se curata de pielita, se taie bucatele, separat in zeama unde au fiert se pun masline, se da un clocot, se adauga bulion, sare si cateva frunze de dafin si dupa aceea se pune limba si se fierbe sa mai scada putin;
- muschiulet de porc umplut: muschiuletul se scobeste in mijloc, se condimenteaza pe toate partile si in interior, se pune cascaval, ardei gras, sunculita toate taiate julien si se pun scobitori la capat; garnitura de sote de ciuperci;

Alina draga mea, vezi ce-mi faci tu mie....
Eu sunt la dieta si deja m-a apucat ...



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Imi pare rau Mariana,dar sunt sigura ca nu ai nevoie de dieta,mersi mult pentru sfaturile pretioase.Sper sa resusesc sa termin tot ce mi-am propus azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Imi pare rau Mariana,dar sunt sigura ca nu ai nevoie de dieta,mersi mult pentru sfaturile pretioase.Sper sa resusesc sa termin tot ce mi-am propus azi

http://alinahandmade.blogspot.com/


Esti o draguta! Din pacate am ceva colacei si....
Sa ai spor in toate!
Vezi ca-ti trimit un PM!


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Tatianaaaa, s-a racit cafeaua ! Da-mi un beep cand vrei sa-ti fac una proaspata!





Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Prezent la datorie! Sunt franta,am fost si eu sa duc niste acte la asistenta sociala-ma trimite la politie,inapoi,mai trebuie ceva,asta nu e buna,..ca la noi in Romania.Vin acasa,dau de mancare fetelor,asistenta soc.,imbraca fetele,du-te iar,vino acasa,culca fetele,fa mancare,si.... cu prima cafeluta pe ziua de azi in fata calculiciului.Apropo de mancare,eu le-am facut ceva mai "light"-tocana de cartofi cu oltenesti-sper sa le placa,nu am avut chef de altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Si la noi vremea e urata,ploua si bate tare vantul,zici ca sunt in Siberia si nu in Simeria!Am auzit ca de maine se raceste si mai tare,m-am saturat,nici fetele nu le pot scoate afara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Tatiana, merg si eu cu doua bilete sa sistemul din Romanica, birocratie multa si functionari cu "toane" .

Apropo de sistem, dar de data asta e vorba de cel sanitar, si cum noi, romanii facem haz de necaz....va postez un banc cu bula:
"Intr-una din zile, Bula trebaluia prin bucatarie. O clipa de neatentie la tocat zarzavaturi si sangele incepe sa curga. Ia repede o carpa, infasoara degetul si fuga la spital. Intra la U.P.U. si vede doua usi: "Bolnavi" si "Accidentati". Ca un cetatean disciplinat ce este, Bula intra la "Accidentati". Acolo, ce sa vezi? Alte doua usi: "Cu sangerare" si "Fara sangerare". Asa cum era firesc intra la "Cu sangerare". Alte doua usi: "De importanta vitala" si "Fara importanta vitala" Deschide usa "Fara importanta vitala" si se trezeste iar in strada ... Pleaca nervos acasa unde familia il intreaba:
- Ei, Bula, te-au tratat bine?
- Nu s-a uitat nici dracu la mine, dar organizarea e beton ... !!!!!!"
No comments! !

La noi dea azi dimineata, e frig....m-am saturat de vreme urata.... Fetelor, sa-mi tineti pumnii, am programare la dintar , am trac de "scena" .

Randunici daca sunteti interesate, trs. PM cu adresele voastre de e-mail sa va trimit carticele cu activitati pentru copii .

Pupici la randunici, bebice si bebici!


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput