Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Martutza: Eu retin ca Mirela2 avea colaceii, dar nu stiu daca am retinut corect. Incearca sa ii trimiti un PM si vezi. Succes!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea_vs spune:

Elfica eu am orez de la Nestle si il pun si in piureul de legume daca-i prea subtire. Poti sa-l pui si in cel de fructe, in suc, lapte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

In mod normal orezul de la Nestle se prepara cu apa sau cu lapte?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Dar cerealele cu orez nu constipa? Si mie mi-a recomandat doct...si am uitat s-o intreb...eu ii dadeam Lorenei cand avea diaree.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea_vs spune:

Cu lapte cred...o sa ma uit pe cutie. Mie dr de fam mi-a zis sa poun o masura orez la 100 lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Multumesc Elfica de incurajari! Raportez esec total...Si mai nou a inceput sa faca scandal si in balansoar. Astazi am fost cu nervii intinsi la maxim. Ca astazi parca nu a facut nicicand...

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea_vs spune:

La mine nu s-au constipat deloc. Probasbil ca para din piure isi face treaba...nu stiu ce sa zic.
Heidy si eu am avut emotii ca am fost plecati o saptamana de acasa si au dormit cu mine in pat si am zis ca voi avea probleme dar vad ca nu. Ziua nu-i pun in patut decat la nani ca altfel oricum nu stau...se plictisesc. Incearca s-o adormi pe pat cu tine si o tot muti...sa se trezeasca in patul ei...poate intelege ca acolo ii este locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Mi-a zis doctora ca luna viitoare incepem diversificarea, adica la 5 luni +. Asta este, n-am ce face, macar sa mai creasca un pic.

Eu cu patutul am renuntat, bebica nu vrea decat in pat cu mami, si eventual adormota in brate, leganata, mami in picioare. Poate cand mai creste o sa doarma si in patut.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Medeea ... imi plange si in brate si langa mine... si peste tot. Si imi dau seama ca e obosit si nu reuseste sa adoarma si nu mai stiu ce sa ii fac. De obicei el adormea usor de tot la el in patut.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Salutare de la o mega salata cu rosii ardei salata veti si ciapa verde!

Mirela ieri am ajuns cam in jur de 15 si am parasit zona pe la 18. Daduram un turuletz asa. Felicitari pt vaccin. Dau cereale la masa de seara si la aia de pranz: burtica sanatoasa de la nestle pun o masura in bibi cu lp.

Elfica eu zic sa te obisnui putin cu pompa, nu e asa mare filozofie. Faci un bibi de 60-70ml pui o masurica de cereale si pac ai o masa, daca zici ca cu LP nu merge. Si nici nu are sens dc ai mult LM.Merg puse cerealele si in piure sa stii.

Fetele care mai doriti colaci: ieri in parc a venit o dna la mine vindea dinastia: swimava .ro. Pretu e de 90lei/buc cu livrare personala (zona IOR/Titan) sau 100lei cu posta.

Am fost si azi la IOR da am stat mai putin .De bine ce laudam vremea ca ce frumos e si o sa fie: ati vazut si voi s-a inorat si au venit vanturile!!!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput