Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

sugubinule la cat ai fost in IOR ieri?
am fost si noi dupa 4, asa m au urlat ai mei, ca mai mult am alergat cu ei prin parc decat m am plimbat
nush ce au avut
ei care erau fani parc, ieri m au facut de ras
noroc cu puii de rata, lebede si alte pasareturi, ca altfel se uita lumea numai dupa noi
m au urlat pana acasa pe rand
azi facuram vaccinul de 4 luni
tare cuinti au fost
un pic s a zmiorcait Razvi
Robi nici n a stiut ce l a lovit

am intrat si noi pe cereale, de cate ori pe zi le dai cereale?
iar de pe 15 mai intram pe piure de mere, suculete si primim si lista de difersificare cu retete

pupi fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim pentru capitolul nou !

I-am luat si noi micutei un kit pentru manuta si piciorus in relief, dar e tare greu s-o pui sa stea 2 minute nemiscata, asa ca mai amanam momentul imprimarii.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui amelia_ilie

Multumim pentru capitolul nou !

I-am luat si noi micutei un kit pentru manuta si piciorus in relief, dar e tare greu s-o pui sa stea 2 minute nemiscata, asa ca mai amanam momentul imprimarii.



Mami de Cristiana (29.12.2010)



incearca cand doarme, cu cat creste mai mare cu atat sta mai putin locului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui medeea_vs

Mi-am cautat scuze in afara de faptul ca-mi place sa le mananc si cica ar fi normal. De la lipsa de energie...organismul nostru supra solicitat..oboseala...avem nevoie de energie si de asta pofta de dulce.


eu daca nu mananc dulce simt ca lesin, dar din fericire pentru mine pe cantar e tot mai putin, sper sa continue asa, cu cate 0.5 - 1 kg scazute la urcarea pe cantar, si eu as vrea sa ajung la macar 65 daca nu se poate mai putin... of, dar e asa de greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Cucul buna cikas!

Medeea si eu mai am de dat 10, sa ajung la 65, as fi super vis asa. Orcum la vara la mare tre sa imi iau costum intreg..ca am burta inca si are si pete si vergeturi si cu negru si cu roz.

Adi succes cu tocana sa imi zici cum merge,sunt curioasa rau. Pana acu ce fete au incercat-0 au avut succese. Ce frumos tre sa fie la Moeciu..of! deabia astept sa plec si eu.

Ce haios ai povestit de diverisificat..VAI asa e. Sa incerci si tu cu carpa pusa pe bebe ca la cuafor. Noi de o sapt facem asa si nu mai murdarim hainutele. Mai putin nervi.

Elfica La Multi ani Iuliei! Frumos ieri la IOR ha? Ati vazut paunii si lebadutele? Le-au bagat recent. Se face usor usor o gradina zoo.. Cu oferta de Bg e super super, da nu pot pleca in iun cu bebeii ca e apa rece..Dc eram noi doi nu stateam pe ganduri! Si pana acu plecam doar la inceput de iun, ca nu e multa lume, e si pretul foarte bun, si de ex in Grecia faci bae fara probleme. Da anu asta le lom pe Pufe cu noi.Acu s-a dus sotu sa plateasca am gasit o oferta in Sunny beach , 4stele AI, din 1 iul (adica sezon deja) 6nopti, tot un pret super bun (in jur de 300-320eur)

De ce nu storci maru la storcator? Eu asa dau sucu. DUpa ce papa piureul fiecare primeste la bibi mic cam 60-70 suc de mar para si morcovel. Le place la nebunie. E chin mare sa dai lichid la lgrita. Doar piureul il dau asa. Si eu folosesc mere rosii din pta romane.

letzy81 multumesc de aprecieri! Sa ne zici cum merge cu tocana. Fasole eu am pus o mana de dinaia galbena conge, nu are atze, se paseaza ok. Orcum si fierbe bine si data la cuptor nu mai are nici o sansa.
La MULTI ANI SANDRA!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


eu abia astept sa ii fac tocana, si sper sa-l vad cum o devoreaza, mai avem pana atunci vreo luna, o luna juma dar reteta e notata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Sugubina si cum veti face cu papa fetelor la Sunybeach? Borcanele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

martuza, cred ca ar trebui LP. De fapt, intreaba drita pediatra. Daca diversifici, la stresul ca nu papa LM, se adauga stresul ca nu papa nici mancarea. In plus, daca nu ii mai place LM, nici daca raresti mesele nu vad de ce i-ar placea. Sau skimba ceva in alimentatia ta. Sau mulge-te si combina cu ceva cereale vanilate. Offffff!
hera, pai dupa ce trasera bebeii mai diha ca sotzul de tzatze, vrei sa mai fii ca la 18 ani? Astalavista, babe! Sa ne obisnuim cu fularele. Silicoanele... nu trebuie skimbate la 3 sau 5 ani? Atatea taieturi la tzatze? Ba sa ma iubeasca husband cu ele de VHB (very hoasca batrana) si asta e. Mama a murit de cancer la san. Nu ma tai pe ele nici moarta.
Asa ca, dragutza mea, bucura-te ca sunt sanatoase. Si poate nu pui silicoane, ci doar le inalti. Asa nu tre sa intervii la o anumita perioada din nou.,
elfica, eu le-am dat de la inceput piure de mere, nu sucul. Fac ca tine, pe razatoarea de sticla. Apoi pun totul intr-un tifon steril ca sa nu ramana vreo bucatica mare sa se inece cu ea. Amestec cu pere si cu cereale. O sa vezi ca mananca mai bine mai solid un pic.
Te sfatuiesc sa incerci cu bot de iepure ca e dulce, daca se irita la popou, cele mai neiritante sunt merele golden.
medeea, si la mine fata e regina leguimelor, iar baiatul e regele fructelor!

Cine da suc de morcov/pastarnac/patrunjel: cum il faceti? Le bagati la storcator? Sau supa cu ele fierte?

letzy, multumim!
sugu, pai sa crezi tu ca nu avem barbite de plastic. Nu zisei ca suntem ca niste cavaleri in armura la cruciada fructo-legumelor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

husband pleaca la bucuresti, asa ca raman fara net si laptop si nu va mai scriu decat in we.
hera, una peste alta ma bucur tare mult ca tzitzi sunt sanatoase. sunt tare sensibila la acest subiect si mi-as scrie pe frunte sa mearga femeile la echo si mamografie ca sa nu moara ca mama.mi-e dor de ea de lesin every day, cand nu papa bebeii, o rog sa ma ajute, cand mi-e greu, o roga sa ma ajute, cand ma duc la cimitir, vbesc de bezmetica cu o cruce. o visez rar si asta ma doare tare. incerc sa imi imaginez ce ar fi zis in mii de situatii si ma doare ca sunt momente cand nu stiu cum ar fi reactionat, adica incet, incet o sa o uit. e groaznic. bucurati-va ca aveti mame, chiar daca sunt exagerate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

husband pleaca la bucuresti, asa ca raman fara net si laptop si nu va mai scriu decat in we.
hera, una peste alta ma bucur tare mult ca tzitzi sunt sanatoase. sunt tare sensibila la acest subiect si mi-as scrie pe frunte sa mearga femeile la echo si mamografie ca sa nu moara ca mama.mi-e dor de ea de lesin every day, cand nu papa bebeii, o rog sa ma ajute, cand mi-e greu, o roga sa ma ajute, cand ma duc la cimitir, vbesc de bezmetica cu o cruce. o visez rar si asta ma doare tare. incerc sa imi imaginez ce ar fi zis in mii de situatii si ma doare ca sunt momente cand nu stiu cum ar fi reactionat, adica incet, incet o sa o uit. e groaznic. bucurati-va ca aveti mame, chiar daca sunt exagerate.

Adi, mami de ana si ioachim


eu nu am tata, asa ca te inteleg , probabil ca e mai acuta durerea ta, pentru ca mama e mama si apropierea e mai mare de mama. Si mama a fost operata la san, deci te inteleg si cu asta, din fericire la mama biopsia a fost buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Ha ha ha, adipapazi, ce tare esti....ai dreptate...acelasi lucru mi l-a spus si doct - bucura-te ca sunt sanatoase - ...dar deh...acum cica nu mai trebuie schimbate silicoanele cica sunt pt o viata...si-a pus cumnata-mea acum 3 ani parca...a suferit intradevar un pic dar ...ai si tu dreptate ca dc ai avut in familie asa o pierdere..

Mergi la inceput